Modernizacja jednostki centralnej

Witam. Mam pytanie w jaki sposób mogę zmodernizować swój komputer. Posiadam na to około 2000 PLN. Komputera używam do grania, programowania, oglądania filmów oraz słuchania muzyki.

 

Aktualnie moja jednostka centralna składa się z:

Płyta główna: MSI P45 Platinum

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400

Ram: Goodram 2 x 2GB 800MHz DDR2

Karta graficzna: Radeon HD6850

Zasilacz: Corsair 700W

 

Dysk twardy niedawno był dokupiony, bo stary padł, więc nowy nie jest mi potrzebny. Kartę graficzną wymieniałem rok temu, reszta sprzętu chodzi już kilka dobrych lat. Dokupiłem także chłodzenie procesora, niestety nie pamiętam nazwy, jak tylko znajdę opakowanie, podam ją. Monitor to LG 21,5" Full HD.

 

Dzięki!

modernizacja pod co?

w zależności od systemu możesz dołożyć RAMu lub wymienić procesor na lepszy, np. E5450 8)

Za 2000 zł złożysz naprawdę solidną jednostkę. 

 

Nie warto inwestować w starszą platformę z takim budżetem.

nie inwestuj w LGA775 złóż nowego kompa :slight_smile:

Za 2000 zł plus pieniądze ze sprzedaży starego zestawu złożysz nowy zestaw na i5 LGA 1150.

jeżeli chcesz kupić nowego kompa który powinien wystarczyć na 6 lat i uruchamiać nowe gry musisz mieć minimum 2500 do 3000 zł bo za 2000 zł szkoda kupować nowego skoro za 2 lata będzie za słaby do gier

Właściwie to myślałem nad wymianą płyty głównej, procesora i ramu. Opcjonalnie jeśli by starczyło: jakaś lepsza karta graficzna. Niestety nie mogę sprzedać posiadanych przeze mnie podzespołów, idą one do innego komputera.

polecał bym procesor intel core2 quad  karta graficzna ta co jest ewentualnie geforce 660 pamięć ram dokup 4 gb płyta główna jeżeli jest sprawna niech zostanie ale konieczna aktualizacja bios wszystko czego potszebujesz jest pod adresem niżej ale jeżeli chcesz kupić nową płyte główną karte graficzną procesor i ddr3 to za 2000 nie poszalejesz  

 

http://pl.msi.com/product/mb/P45_Platinum__P45_Zilent.html#/?div=BIOS

@up

Twoja propozycja to pieniądze w błoto. I za 2000zł ma to:

Popieram zestawik podany przez CrisPL jest naprawdę ok.   szlachcianin zestaw podany przez Ciebie mija się z celem z takim budżetem nie ma co zostawać na s 775 

 

Dzięki bardzo, postaram się zakupić części wymienione przez CrisPL.

@up

Daj spokój karta którą podałem jest 2x lepsza (115% hwcompare.com) i starczy na dłużej, a do tego zaoszczędzi na prądzie, bo ma niższe TDP. A obecną ulepszy drugi komputer w domu nie zmarnuje się.

dodałbym SSD do kompletu… tańsze GPU i zmieści się w budżecie… 

Tak, ale obecna karta dużo jeszcze pociągnie. szkoda wywalać kasę. Można na spokojnie sprzedać stare graty i grafike i wtedy kupić SSD i niezłą grafikę

Człowieku zrozum! On napisał, że nie chce tego sprzedawać. Przejrzyj temat jeszcze raz, bo po stokroć się powtarzam.

ok