Modernizacja kompa lub kupno nowego?

Witam wszystkich użytkowników. Mam wielki problem otóż zastanawiam się nad zmianą kompa i nie wiem czy opłaca mi się modernizowac mojego “dziadka” czy kupic już nowego… Jeśli nie będzie sie opłacało modernizowac starego kompa to kupię nowego, do dyspozycji mam około 2000 - 2300 zł ale lepiej zmieścic sie w tej dolnej granicy dodam że komputer będzie przeznaczony do gier.

Bebechy mojego starego komputerka

Proc: AMD Athlon XP Barton 2600+

Płyta: Abit NF7-S2(G)

Ram: 1024 mb DDR

Grafa: Radeon 9800pro

HDD: 2x250 gb ATA

Ngrywarka DVD LG

Zasilasz Modecom 350 W

Opłaca się coś z tym robic ?? Czy lepiej już zainwestowac w nowy sprzęt ??

Ile ten mój stary komputer może byc warty ?

raczej nic się nie opłaca już w ten sprzęt inwestować sprzedaj wszystko pojedynczo oprócz dysków na allegro lepeij i dołóż do nowego sprzętu, dyski będziesz mógł zastosować w nowym kompie bo dostaniesz grosze zanie a 500GB to dużo a dyski ATA nie są aż tak wolne

Intel Pentium Dual Core E5200 (240zł)

MSI P45 Neo2-FR (369zł)

Crucial Ballistix 2x1GB DDR2 800MHZ (140zł)

Samsung 640GB 7200 16MB HD642JJ (207zł)

Pioneer DVR-216DBK OEM Black SATA (76zł)

Corsair CMPSU-620HXEU 620W (360zł)

Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM (80zł)

HD4870 PowerColor 512MB (830zł)

RAZEM:2302 zł.:wink:

=======================

K.

Grafikę ktorą podałeś djarta wystarczy do nowych gier ?

wystarczy…

Czyli tego starego kompa nie opłaca już się modernizowac ? I jeszcze jedno pytanie skąd były brane ceny tych podzespołów ?

No właśnie raczej się nie opłaca

Mógłbym poprosic jeszcze kogoś by podał mi konfigurację do 2000 zł ? Gdyby cos nie wypaliło to będę miał zestaw awaryjny

Dysk z zestawu djarta jest cienki lepiej ten z serii f1 spin point.

ty to mówisz o tym?

:co:

Samsung F1 640GB ma oznaczenie HD642JJ więc dobry dysk dał, tak po za tym Samsung 640GB istnieje jedynie jako seria F1.

Kupiłem już parę elementów do kompa jednak zastanawiam się jeszcze nad wyborem płyty głownej a dokładnie tej ABIT IP35P będzie ona lepsza niż ta co podał Djarta - MSI P45 Neo2-FR (369zł) ?? jakos zawsze mialem płyty główne z abita i nie narzekalem, chodzily bezproblemowo. Jeśli nie opłaca sie zmieniac pozostanę przy tej która została mi polecona

Pozdrawiam

Asus ma tylko 1 slot PCI-E, gdzie MSI z dwoma umożliwia łączenie dwóch kart w CF. ASUS ma starszy chipset P35/ICH9. No krótko mówiąc zostań przy MSI.

Ok wielki dzieki za odpowiedź pozostaję przy płycie MSI

po co taki mocny zasilacz i taki drogi lepiej wyjdzie jak weżmie 500W od OCZ za 190 lub corsair 450W i różnice doda do procka e8400 lub 7200 a różnice zobaczy w fps znaczną niż na kastracie 5200

Zgadzam sie z przedmowca - jesli juz niech wezmie Corsair’a bez kabelkow odpinanych czyli 650W albo 550W badz 450W.

Te z odpinanymi nie oplacaj sie w porownaniu z tymi na stale, a z kablami sobie jakos poradzi - i doplacac nie bedzie musial.

wcale mi nie chodziło o kabelki 650 i 550 to przyrost formy na treścią przy tej konfiguracji kosztem słabszego procesora który obniży mu wydajność lepiej mocniejszy procek i tamte wymienione zasilacze do 200zł

PS.po co ci 750W 3x4850 będziesz robił nie lepiej było kupić mocniejszą grafę za te pieniądze lub następne 2GB ramu

Ale mnie chodzilo o to, ze jak koniecznie chce z nadwyzka to niech tanszego wezmie czyli jakiegos z x50 a nie x20 na koncu. A moze wziac 450 bo on i tak udzwignie spokojnie. Podalem tylko dodatkowa przyczyne zeby zmienic na cos tanszego. Ja wiem o co ci chodzi, ale ty nie kumasz mnie.

Nadwyżkę to już ma przy OCZ 500W czy corsair 450W

OCZ=481W

Corsair450W

na liniach 12V

to polecanie tu mocniejszych zasilaczy i zarazem droższych mija się całkowicie z logiką

Z kabelkami kumam :wink:

Panowie czyli co i jak ? trochę sie pogubiłem jaki w końcu mam kupic procek i zasilacz ??