Modernizacja kompa

Witam,

Mam dość stary komputer, ale chcę go trochę zmodernizować żeby jeszcze mi trochę posłużył zanim kupię nowego (co szybko nie nastąpi). Zamierzam kupić nowy procesor, dorzucić RAM’u, kupić nowy dysk, zasilacz oraz kartę grafiki. Wybrałem więc takie oto podzespoły:

-AMD Athlon 1400MHz (może być większy o ile będzie pasował)

-1GB RAM

-60GB dysk

-jakiś zasilacz o mocy 350/400W

-GeForce GALAXY 6800XT 128MB / 256BIT

Moje pytanie: czy to wszystko będzie pasowało do tej płyty głównej:

VIA VT8363 Apollo KT133

Pozdrawiam,

Stalker

Ja osobiście uważam że nie ma najmniejszego sensu coś modernizować w tym kompie.

Ja na twoim miejscu kupiłbym coś takiego

Płyta: http://www.allegro.pl/item207472628_gig … iczna.html

Grafika: Na razie jechałbyś na zintegrowanej

Procek: http://www.allegro.pl/item209310788_amd … ocja_.html

Pamięć: http://www.allegro.pl/item207492008_goo … z_1gb.html

Dysk: http://www.allegro.pl/item209070757_now … _m_cy.html

Za wszystko wyszło 550 zł i masz całkiem niezły zestaw oczywiście można go zmodyfikować dać lepszy proc id . ale i tak będzie to dużo wydajniejszy komp niż ten co chcesz zmodernizować oczywiście po jakimś czasie dokupisz lepszą grafike no i jeszcze musisz kupić dobrą zasiłke=)

PS Nigdy nie kupuj procka pod DDR jak masz pamięci na SDR bo procek będzie pracował około 20% wolniej niż normalnie

OTy-kosmos,po raz kolejny przypominam,to nie czat,a dział techniczny,proszę odpowiadać konkretnie na zadane pytanie,co niektórzy userzy niech powstrzymają się od pisania nie potrzebnych postów,bo w końcu zasłużą na nagrodę.JNJN

Stalker

Ile masz kasy :?:

Za niewielkie pieniądze złożysz lepszego kompa a na przyszłość będziesz mieć solidną płytę główną aby zmienić procka na lepszego…

Płyta Główna: DFI Infinity NF Ultra II 280zł.

Procesor: ATHLON X2 3600+ BRISBANE 230zł.

Pamięci: DDR2 1GB Patriot 800MHz (PCB 6 - warstwowe, ekranowane, złocone styki) 160zł.

Karta Graficzna: GALAXY 7300GT 500/1400 256MB ZALMAN 280zł.

Zasilacz: Amacrox Warrior 450W 150zł.

To za 1100zł masz już bdb komputer z 2 - jajkowcem i solidną grafiką…

A jakbyś kupował tamto co chciałeś to byś zapłacił (także znaczną sumę) a miałbyś o wiele gorszy zestaw…

Lub Abita KN9

Patrioit żaden wybitny nie jest. ;] Za tą kasę (może odrobine więcej) mozna kupić GoodRAMy Pro oparte na micronach D9 GMH.

Kasy mam 1000zł, ale muszę go zmodernizować. Kupno nowego kompa narazie nie wchodzi w grę :wink:

Weź sobie taki zestaw jak podał craker9 i zostaw sobie obudowę od starego :mrgreen: jakby nie patrzył to modernizacja :mrgreen:

Abit KN9 245zł

A-data 1GB 667 CL5 150zł

Amacrox AX400PNF do 7300 starczy

Mówię po raz ostatni: JA NIE KUPUJĘ NOWEGO KOMPA TYLKO MODERNIZUJĘ STAREGO. Lepiej mi powiedzcie jakiej szybkości procesor maksymalnie włożę w tą płytę, jaką grafikę na AGPx4 i jaki dysk.

Tego nie opłaca sie modernizować :?

Dokładnie lepiej zmienić kompa bo części będą ograniczać się nawzajem i to nieźle może spowalniać…

chłopcze za te kase co chcesz włożyć w swojego złoma masz juz zupełnie nowy i z 500 razy wydajniejszy komputer!! więc zrób tak jak doradza Ci cracker9 i nie obstawiaj na swoim, dobrze na tym wyjdziesz :smiley:

Jaki to zasilacz? Zobacz dokładnie.

Wesług mnie lepiej coś nowego złożyć.

To chipstet płyty więc podaj markę i model to ci powiemy

Chipset bardzo wybredny na pamięci ;/

craker9 podał tylko złe pamięci (nie zawsze wstają na defaluytowych ustawieniach! i sąłbo się kręcą). Do tego KN9 reszta jak podał craker9 i masz kompa.

Soltek SL-75JV(-X)/JV2/KAV(-X)/KIV/KV(-X)/KV+(-X)/KV2(-X)

dokładnie! zostaw sobie obudowę i napędy ewentualnie dysk (jeśli nie potrzebny ci większy ) i kup tak jak polecają koledzy . nie pakuj w tego grata bo to nie ma sensu

Ok, pytam czy w tą płytę włożę:

-Semprona 2800+

-120GB Western Digital 8MB

-GeForce 7300GT 256MB/128BIT DDR3

-1GB RAM PC133

Proszę o odpowiedzi WYŁĄCZNIE NA POSTAWIONE PYTANIE.

Niestety procka i pamięci nie włożysz

Maxymalnie jaki procek twoja obsłuży to athlon 2600+

i o ile mnie pamięć nie myli to ten chipset obsługuje 1,5GB(niestarczy nawet na normanlą gierke :? ) pamięci ram czyli w jeden slot ramu możesz maxymalnie włożyć 512mb

Wiesz jaka jest różnica między tym że ty chcesz unowocześniać złoma a my Ci chcemy dać nowe części

Wydasz kase na modernizacje a przyrost wydajności będzie taki że może nawet nie odczujesz

A jak wydasz kase na nowe części to poczujesz różnice :wink:

dokładnie. teraz za 1000zł można złożyć nawet dobrą skrzynkę jeśli nie wlicza się w to obudowy i napędów a kiedyś za 2 tyś jak się kupiło komputer to on się ledwo co bujał

Złączono Posta : 02.07.2007 (Pon) 9:17

ale po co ty chcesz tego grata unowocześniać? przecież to jest działająca kupa nieszczęścia . zrób tak jak ci radzimy.