Modernizacja kompa

Witam! Chciałbym kupić do mojego kompa (AMD 1350mhz,512 SDRAM,Ati Radeon 9550 256mb-AGP) nową płytę główną i procesor. Procesor już wybrałem http://www.allegro.pl/item278021334_meg … e_oem.html

i nie wiem jaką mam wybrać płytę główną żeby wszystko to współgrało pomóżcie! !!

zapomniałeś, że potrzebujesz jeszcze nowe ramy na ddr2

słowem procek ten co wybrałeś

płyta główna ze zintegrowaną grafiką (foxconn,gigabyte am2 (nf6100 lub 690g).

i do tego 1gb patriotów,kingmamxów ddr 800 cl5.

A nie da sie tak żeby płyta obsługiwała SDRAM, DDR2,PCI-E i AGP .

Bo na razie chce kupić tylko procek i płyte ,a ram i karte graficzna chce zostawić

może ale po co ?? to co posiadasz przy cenach podzespołów jakie są w sprzedaży nie opłaca się bawić w takie pół-środki.

sprzedaj, parę groszy dźwigniesz ddr2 są 2 razy tańsze niż ddr-y :wink: będziesz miał 2x więcej, zintegrowana karta ci na razie wystarczy z czasem sobie dołożysz jakąś mocniejszą (ten radek AGP to też słabiutka karta!!).

Co się orientuje to tylko Asrock robi AGP i PCI-e razem, ale płyty Asrock do najlepszych nie należą :frowning:

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 19:51

więc lepiej zrób tak jak napisał technik_elektro :wink:

No dobra :slight_smile: Możesz mi poradzić jakieś dobre ramy mam na myśli 1GB DDR2

goodram

ocz

a-data

kingston

Czyli tak:

  • PŁYTA GIGABYTE GA-M61PM-S2 NF6100 AM2 VGA OEM

  • Procesor AMD 64 x2 5000+

  • GOODRAM DDR2 1 GB 800 PC6400

  • karta graficzna zintergrowana

Dzięki za pomoc :smiley:

wez lepiej AMDX2 4800 65watt i jakis cooler z pentagrama - cena okolo 30zlotych - ten procek z automatu podkrecisz do AMDx2 5800. I jeszcze jedna dobra rada nie kupuj plyty z zintegrowana karta graficza bo wyrzucisz kaske w bloto - nie ma na rynku ani jednej w ktorej dzila pciE z pelna predkoscia - zrodlo http://www.guru3d.com a to sa megaFACHOWCY- teraz taniutkie sa plyty Gigabyte i do tego jakas najtansza uzywana grafe na pciE np. z allegro - jak bedziesz mial kaske to kupisz cos wypasionego - bo jak wpakujesz sie w integre to tylko bedziesz zalowal.

Pozdrowionka

Bierz Gigabyte GA-M61P-S3 jest lepsza bo ma 4 sloty PCI i 4 sloty na ram będziesz mógł bardziej w przyszłości rozbudować ten zestaw

Pod AMD bierz ramy z CL4 a nie CL5 athlony nie lubią wysokiego CL, 1GB Patriot LLK 800MHz CL4

I tu się mylisz bo są płyty z zintegrowaną grafą które mają PCI-E działające z pełną prędkością i są to Gigabyte GA-M61P-S3, Foxconn A690GM2MA-8KRS2H, Gigabyte GA-MA69G-S3H.

Różnica między PCI-E 8x a 16x jest bardzo mała.

A ta płyta Gigabyte GA-MA69GM-S2H jest dobra i działa z pełną prędkością?? Pomocy bo już sie gubię :frowning: i nie wiem którą płytę wybrać zależy mi na tym że jak kubie nową kartę graficzną by działała ona z pełną prędkością z tą płyta główną

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 0:16

Już sie zdecydowałem:

  • procesor AMD Athlon 64 x2 5000+ 350zł

  • Ram PATRIOT Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 200zł

  • Gigabyte GA-MA69GM-S2H 230zł

Dobry wybór?

:slight_smile:

Większość opartych płyt na chipsecie AMD 690G mają PCI-E działające z pełną prędkością czyli 16x.

Do płyty dopłać 15 zł i bierz Gigabyte GA-MA69G-S3H jak wsadzisz kartę graficzną 2 slotową np. Palit GeForce 8600GT Sonic+ to zostaną Ci dwa sloty PCI a nie jak w przypadku Gigabyte GA-MA69GM-S2H że zostanie tylko jeden slot PCI.

tomek141292 jaki do tego zestawu zasilacz będzie ??

Myślałem że zostawię może stary zasilacz niestety nie wiem jaki jest. Musze ściągnąć obudowę żeby zobaczyć, a jakie mogą być konsekwencje jak będzie za słaby zasilacz???

Restarty i zawieszanie, jak jest to jakiś codegen, colorsit, rubikon, feel, tracer, I-Box czy inny badziewie tego typu to może zjarać nowy sprzęt.

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded

Tak jak pisze Scorpio bierz Gigabyte GA-MA69G-S3H, za jakiś czas jak ceny pójdą w dół i wyjdzie nowa rewiza będziesz mógł wsadzić Phenoma.

Mój zasilacz to niestety z jeden twoich wymienionych Codegen 300w model 250xa1 :frowning: nie pociągnę na nim tego sprzętu?? może dało by sie jakoś. … . .

Codegen to jest najgorszy zasilacz jaki może być, jak podłączysz nowy zestaw pod niego to się zjara i pociągnie nowe podzespoły na inny świat.

Zmiana na Fortrona lub Delte za 50 zł z allegro ale one najczęściej są używane i z krótką gwarancją ale są bardzo dobre, jak chcesz nowy zasilacz i z gwarancją na 3 lata to bierz Modecom MC-350ATX 350W za 99 zł lub Modecom MC-400ATX 400W 132 zł.

Dzięki,ale jednak wybiorę ten Amacrox Warrior AX450-PNF na stronie zenfist.pl bardzo dobrze sie na jego temat wypowiadają jest droższy tylko o 30zł ,a leprzy.Dzięki za pomoc :smiley: