Modernizacja kompa

Mam problem,zamierzam zmodernizować mój komputer ,chcę wymienić płyte główną , procesor i pamięć ram,zastanawiam sie też nad kartą graficzną.Nie znam sie zbytnio na komputerach ,dlatego proszę o ewentualne wskazówki w co warto zainwestować,aby sprzęt się spisał przez pare lat. Dodam jeszcze, że prosesor,który chcę kupić to Sempron 2500+BOX 64bit pod socket 754(chyba dobry wybór?) ,a całość wydatków ma się zmieścić w granicach 500-600 zł.

Mój sprzęt to:

DFI AK75-EC / Octek Rhino KT133A-ASP

Duron 1.2Ghz

SDRAM 256

Geforce FX 5200 128MB

zasilacz ATX 350

P.S.

Myślałem też nad takim zestawieniem ,ale niewiem czy to będzie dobrze działać i czy mój zasilacz się spisze:

PROCESOR AMD SEMPRON 2500+ BOX (754 pin) 64 bit

GIGABYTE GA-K8VT800 PRO Socket 754 (DZW/LAN/SATA/RAID)

lub

GIGABYTE GA-K8NS NF3 Socket 754 (DZW/LAN/SATA/RAID)

DDR 512 MB PC400 (KVR400X64C3A) (KINGSTON)

mój obecny Geforce FX 5200 128MB

_____________________________________________________________

Z góry dzieki.

no to podaj może jaki masz ten zasilacz nikt wróżką tutaj nie jest i czy płyta ma mieć AGP czy PCiExprees

podał:

:mrgreen:

w sprawie zasilacz to walnałem się(sorry) ,tonie 350W lecz 300,a co do firmy to trudno bedzie ustalić bo tam nie ma rzadnej nazwy ,odczytałem tylko taki napis TUV ,ale chyba to nie jest rzadana nazwa producenta tylko jakiś certyfikat.

To napewno zasilacz typu NoName więc jak najszybciej zmień na min. 400W i firmowy.

Do tego też chcesz procka :?:

Hm, hm… gucio podał :mrgreen:

Jest różnica między Codegenem 350W a np. Topower`em 350W.

Co do twojego P.S., Kube_k

Zestaw porządny, co do płyty, wybrałbym tą na NForce3 (ale tylko dlatego, że nie mam przekonania do VIA - innych przesłanek nie ma).

No i ta karta graficzna :?

Od biedy wystarczy, ale szybko zbierałbym na coś lepszego.

a jakiej firmy polecacie zasilacz w miarę cichy i wydajny? I jeszcze jedno w sprawie złącza AGP v PCL-Expres wie ktoś jak długo będą w sprzedarzy karty graficzne na AGP,pytam bo nie jestem w tych sprawach na bierząco.

ja wziołbym zamiast Santrona

Athlona 64 pod soklet 754