Modernizacja kompa

Witam potrzebuje porady w modernizacji mojego komputera. Mam płytę główną gigabyte ga-m61pme-s2p i procka amd athlon x2 245 którego chciałbym zmienić na coś lepszego. Myślałem nad Phenom II x4 albo x6 tylko nie jestem pewien czy będą one pasować do płyty i nie wiem który z nich jest lepszy jeżeli chciałbym pograć na nich w trochę bardziej wymagające gry. Potrzebuje też porady co do wyboru jednej z 2 grafik które mam na oku, są to GTX 680 i Radeon HD 7970 (nie wiem która jest bardziej wydajniejsza do gier).

Hej,

A jakim budżetem dysponujesz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Myślę że mógłbym dać tak 1000-1500 zł. Głównie chodzi mi o to żeby odpaliło mi GTA 5 i parę innych nowszych gier przynajmniej na minimalnych.

Hmm… Tego starego komputera nie ma co modernizować, i uwierz mi nie warto pchać się na razie w AMD niby niska cena ale również idzie za tym niska wydajność. Jeśli chciałbyś złożyć przyzwoity komputer to musiałbyś wydać ok. 2500 zł nie licząc systemu operacyjnego. 

Jest także rozwiązanie tańsze od AMD - APU lecz inwestowanie w tą platformę jest jak dla mnie zbyt ryzykowne.

Reasumując:

Sam koszt przyzwoitego procesora Intel wynosi ok. 700-900zł

Karta Graficzna - ok. 500-700zł

Płyta - myślę że w 300 zł powinno się zamknąć

Ram - 8 GB to dzisiejszy standard :slight_smile: - 300 zł

Zasilacz - 200 zł

Rozmawiamy tu oczywiście o nowych częściach :stuck_out_tongue:

 

Jeśli nie masz pieniędzy możesz zakupić jakąś używaną płytę z używanym Phenomem II X4 i spróbować go kręcić do 4.0GHz, lecz musisz się liczyć z tym że w niektórych grach mogą występować drastyczne spadki FPS.

Tyle moim zdaniem :slight_smile: Niech inni się jeszcze wypowiedzą, ale najbardziej sensowną opcją wydaje się złożenie nowego komputera na podstawce Intela.

czyli  dysk ,obudowa jest ?

tak chociaż obudowa jakaś dziwna bo nie ma z 2 strony dziur przez które powinno się prowadzić kable od zasilacza