(Modernizacja) Komputer pod grę Counter Strike:Global Offensive

Witajcie, jedyna gra w którą gram na komputerze to wyżej jak w temacie “Counter Strike:Global Offensive”

 

Posiadam sprzęt jak poniżej na ss oraz

 

WINDOWS 7 Ultimate Service Pack 1 64 bit

 

Klasyfikacja 4,9

INTEL CELERON CPU G550

2,60 GHZ 2,60GHZ 2 rdzenie

4GB ram

Dysk 750GB SATA

Grafika GeForce GT610 1GB

Zasilacz jakiś 400 w firmówka raczej dobry…

Płyta główna H61M-P20 (G3) 

 

246370953_2_644x461_komputer-do-gier-ste
 

 

Gram na niskich ustawieniach, gra się płynnie ale czasem coś potrafi się przyciąć co wpływa niekorzystnie na zabawe, radość z rozgrywki, ponieważ ta gra daje mi w pewnym stopniu zarobek.

 

 

Moje pytanie czy jest sens zainstalować ubuntu, lub inny system, który zwiększy wydajność gry niż posiadany prze ze mnie Windows 7 ? Nie oczekuje wysokich wymagań jednak płynną stabilną pracę komputera oraz gry.

 

Czy jednak warto zmodernizować komputer jakimś tanim kosztem, nie jestem progamerem, uczę się jak każdy jednak jeśli to mój zarobek to chciał bym pracować z grą bardzo optymalnie bez zmartwień o optymalizacje i ustawienia. Po prostu chcę włączyć komputer zainstalować grę i grać bez kombinacji z programami i overlokiem, chyba że jest na to skuteczny sposób

 

Bardzo proszę o rzeczową i treściwą pomoc i oczywiście jak najtańszym kosztem (używane wchodzi w gre) monitor posiadam Philips 60hz i myśle że to na razie wystarczy, jak już jest sie dobrym graczem i zarabia więcej to i będzie mnie stać na monitor 4k i nowy komputer obecnie chcę grać bez zmartwień i zainwestować niewiele, ponieważ przez 1 miesiąc nie stanę się najlepszy na świecie… mam czas na zakup pro sprzętu, dlatego proszę o wyrozumiałość i szczerą pomoc, nie mam masę pieniędzy do wydania a i rodzina na utrzymaniu a po części cs pomaga mi to wszystko utrzymać :slight_smile:

 

O to kilka info dodatkowych z gry

 

image.jpg

 

Tyle mam FPS jak gram od 100 do 200

 

w menu około 80 fps

 

jak stoje w grze i sie nie ruszam równo 60-70 jak nic nie robie

 

Więc tak przy takich ustawieniach (prawy górny róg) mam tyle fps

cs_menu.jpg

 

w grze nadal tyle

 

cs_gra.jpg

 

 

Jednak w niektórych częściach map spada do 50+ ale nie mniej, gra się nie zacina, zrobiłem defregmentacje i ccleaner…

 

Jak zmiejsze rozdzielczość na 1280x720 i dam wszystko na niskie to dochodzi do 300 FPS

 

Proszę o treściową odpowiedz i rzeczową pomoc.

Słaby procesor, grafika jeszcze gorsza. Jeśli zamierzasz grać w gry to zainwestuj w GTX (nie GT) lub Radeon R9 (nie R7). Nie wiem ile masz pieniędzy na modernizację więc wyboru konkretnej karty musisz dokonać sam.

 

I nie, instalacja Ubuntu ci nie pomoże, w Ubuntu gry osiągają lepsze FPS-y na mocnym sprzęcie. Włącz w ustawieniach personalizacji opcję Podstawowy Windows lub Klasyczny Windows, to może poprawić wydajność, jeśli tego nie zrobiłeś wcześniej.

Ccleaner regularnie

Auslogics Disc Defrag również raz dziennie nawet ;D

 

Mam personalizacje bez areo zwykły ale nie klasyczny, spróbuje dzięki.

Jeśli chodzi o linuxa i gry to bywa różnie. Wszystko zależy od gry - niektóre osiągają wyniki 2x lepsze(szczególnie na kartach nvidii), inne 2x gorsze(szczególnie na kartach AMD) niż na Windowsie.

Najlepszego kopa dla gier daje chyba LMDE 2 http://blog.linuxmint.com/?p=2808

Niestety nie mam pojęcia jak jest w wypadku CS GO. Testy w internecie podpowiadają, że średni framerate będzie prawie identyczny, ale możesz spodziewać się mniejszych spadków (czyli właśnie pozbyć swojego problemu). Tak, czy inaczej próbując nic nie tracisz. Mint jest przyjazny dla użytkownika, więc na pewno sobie poradzisz. Masz 64-bitowy procesor, więc wybierz 64-bitowy obraz.

Zamiast cudakować ze zmianą systemu, lepiej kup przyzwoitą kartę graficzną. Za około 100 złotych kupisz Radeona HD 5670 albo GeForce’a 9600GT. Obie są wielokrotnie wydajniejsze od Twojej obecnej karty graficznej, FPS-y na pewno mocno pójdą w górę. Za około 150 można dostać GeForce’a GTS 450 lub Radeony 5750/5770/6750/6770. Na tych kartach gra powinna fajnie latać. 

Twoja obecna karta graficzna to straszny syf, ale procesor - na szczęście - nie jest aż tak tragiczny.

 

http://pclab.pl/art38245-6.html

Spójrz tutaj. Ten G850 jest kilkanaście procent wydajniejszy od Twojego procesora, ale to nic. Jeśli zainwestujesz choćby tę stówę (na wykresie jest to poziom HD6570) zyskasz stabilną, płynną rozgrywkę. Chyba warto, co?