Modernizacja komputera ~2000 zł

Witam,
Zastanawiam się nad modernizacją komputera, który kupiłem blisko 5 lat temu. Zależy mi na większej wydajności w grach. Niby działają mi nowsze gry, ale raczej na ustawieniach średnich, czy minimalnych. Poniżej moja obecna konfiguracja sprzętowa.
Intel Core i7 2600K LGA1155 BOX
Zalman CNPS10X Performa
MSI P67A-G45 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)
Kingston DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9
Asus GeForce GTX580 DirectCU II 1536MB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
Crucial SSD M4 64GB SATA3 (CT064M4SSD2) 2.5"
Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ)
Sony nagrywarka DVD AD-5260S czarny OEM
Corsair CMPSU-650TXV2EU 650W
Fractal Design ARC Midi Tower
Samsung 27" S27A350H
Myślałem nad wymianą karty graficznej na GeForce GTX 970 ewentualnie Radeon R9 390/390x. Co do 970 to chyba najlepsze Asus Strix albo MSI Gaming? Ostatnio czytałem jednak, że lepsze są 390, chociaż chyba do większych rozdzielczości tylko. Co polecacie? Zastanawiam się, co jeszcze mogłby zwiększyć wydajność. Czy jest sens dokładać ramu? Z tego, co widzę obecne zestawy mają nadal głównie 8GB, czasem 16GB, co chyba i tak nie jest do końca wykorzystywane. Chyba że wymiana na jakieś szybsze kości, ale tu też różne opnie na tematy wpływu na wydajność widziałem. Czy może lepszym rozwiązaniem byby większy dysk SSD w okolicach 250GB i intalowanie gier na nim? Jeszcze kwestia sensu ratowania obecnej konfiguracji. Czy lepiej wymieniać teraz kilka elementów i czy jest to opłacalne, czy może lepiej za jakiś czas kupić już nowy komputer? Chodzi głównie o procesor, czy się jeszcze nada? Czytałem mieszane komentarze, że może być wąskim gardłem, ale też, że jest tylko nieznacznie mniej wydajny od obecnych i żeby się nie przejmować. Nie bawiłem się jeszcze w OC procka.

Ten zestaw jest ciągle wydajny, a procesor aż się prosi o podkręcenie go. Instalacja gier na SSD nie zwiększy FPS.  Szybszy RAM daje minimalne wzrosty, ale nie opłaca się z tego tytuły wymieniać kości.

Wziąłbym do niego na teraz  GTX 970 http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/13590434 (najbardziej opłacalna opcja). Albo możesz też wstrzymać się z zakupem ok. 2 miesiące do premiery i dostępności kart nowej generacji. 

witam, 

bardziej opłacalna będzie

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-390-nitro-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-11244-01-20g-775349/

 

a jak byś chciał 390x to gigabyte jest w normalnej cenie https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-390x-gaming-g1-8gb-gddr5-512-bit-dvi-hdmi-3xdp-gv-r939xg1-gaming-8gd-751574/

Nie będzie. W szczególności do tego procesora. Na YouTube nic nie mówili o narzucie?

Chłodzenie na tej karcie to suszarka pod obciążeniem, więc znowu bezmyślnie komuś doradzasz. Ponadto podkręcony 970 zrównuje się lub przewyższa ją wydajnością i kosztuje mniej.  
GTX 980 na aukcjach można wyrwać od 1900 zł, w sklepie od 1950 zł.

w tym przypadku nie powinno być narzutu 

 

wróżenie z pclaba hehehe

nie jest najcichsze ale bez przesady

Tak? uzasadnij czym się rożni ten przypadek.

 

Z faktów. 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_oc_vs_radeon_r9_390_oc_test_kart_graficznych

http://pclab.pl/art68078.html
Przejdź od razu do zakładki OC i zobacz jak sytuacja ulega zmianie na niekorzyść 390x.

Tutaj odnośnie narzutu:  http://pclab.pl/art60000-21.html

Jeden z najgłośniejszych niereferencyjnych układów chłodzenia na rynku. Ale dla ignoranta, który dopiero przed chwilą się o tym dowiedział może nie mieć to znaczenia.

 

procesor jest mocny, dobrze taktowany i co ważne posiada odblokowany mnożnik przez co można go podkręcić. nie ma co go porównywać do gorszego 4570.

nawet nieźle, ale sama wydajność to nie wszystko, powyższy sapphire będzie bardziej przyszłościowym wyborem bo ma o wiele więcej vramu

ps na yt są tam również osoby zajmujące się takimi rzeczami profesjonalnie jak np  DigitalFoundry  .

Jest wydajniejszy/równy z 4570 tylko po mocnym OC, i nie w każdej grze, bo optymalizacja idzie pod bieżącą generację. 

Z którego użytek robi jedna gra, a to dlatego, że jest źle zoptymalizowana. W przyszłości ten układ będzie po prostu wolny oraz niewspierany przez deweloperów gier i więcej VRAM mu nie pomoże.

Zajmować się czymś profesjonalnie nie znaczy wcale robić to dobrze. Morele czy inne sponsorowane lolki też robią to profesjonalnie.

 Zresztą tylko wklejasz linku bez rozumienia ich zawartości, to skąd możesz wiedzieć co jest profesjonalne, a co nie jest?

Dokładnie, to samo się tyczy PC laba i ich rysunków.

 

PS.

hubert987

Co do grafik gigabyte , jednak fakt jest faktem ,ona potrafi deczko zahałasować ,najcichsza opcja będzie od sapphire .

Czekam na argumenty z twojej strony przeciwko wiarygodności ich testów… Chyba że tak rzucasz tylko hasła za innymi to OK.

Ponad 60 dB w stresie to nie jest “deczko zahałasować”. To jakby słuchać odkurzacza na niskich obrotach. 
Absolutnie nie do przyjęcia dla normalnego człowieka. 

summa summarum po oc nie powinno być narzutu

w dalekiej przyszłości pewnie tak, ale wytrwa dłużej niż 970. 

z kolei 390x od sapphire jest droga 

 

 

ps radzę poczekać miesiąc do premiery gtx 1070

Summ sumarum testy w grach pokazują, że jest i AMD nic z tym nie zrobi już. Zaklinanie rzeczywistości też nie pomoże.

Wejdzie Pascal i Polaris to zacznie się pisanie pod te architektury. Bieżąca generacja AMD jeszcze szybciej pójdzie w odstawkę, bo ma dużo mniejszy udział w rynku.

to pokaż mi test na którym 2600k ma problem ze sterownikiem amd

i co z tego? chodzi tu o wydajność nie akcje sprzedaży 

Pokazałem Ci taki test przy użyciu współczesnych procesorów. Brak jego zrozumienia to już osobna sprawa.

Masz odpowiedź w mojej wypowiedzi, której jedynie fragment zacytowałeś. 

Zajmij ty się jeszcze sprawą Smoleńska jak ci się nudzi.

Typowa ucieczka w bok bezargumentowca.
Ci od “zamachu” chociaż jakieś swoje racje mają, więc na twoim tle wypadają korzystniej :wink:

W ogóle ostatnio czytałem, że na tej płycie głównej może być problem z poprawnym obsłużeniem nowych kart graficznych. Trzeba BIOS z ME7 do najnowszej wersji z ME8 aktualizować. Te ostatnie wersje natomiast są robione pod Ivy Bridge i nie zalecają ich pod Sandy Bridge, bo mogą być problemy z OC.

Jaka karta graficzna będzie bardziej optymalna do tego zestawu GTX 1060, czy 1070? Czy może RX 480? Jak uważacie warto jeszcze poczekać, czy spadną jeszcze ceny i podatek od nowości?

Poczekać na dostępność i unormowanie cen RX470 (oraz ewentualne obniżki cen Nvidii) i napisać ponownie z pytaniem o kartę w określonym budżecie.

1060 nie droższa niż 1500