Modernizacja komputera, +- 500zł

Witam,

 

planuje modernizację leciwego już komputera, proszę o radę doświadczonych użytkowników forum :slight_smile:

 

Mój obecny zestaw:

Procesor: Core 2 Quad 6600

Karta: GTX 460

Płyta: asrock p5b de

Zasilacz: Chieftec GPS 600A8 600W 80+

Ram: 4GB DDR2

 

W pierwszej kolejności mam zamiar wymienić procesor, myślę nad Q9550. Tu wielkiego wyboru nie ma, nie chcę na razie wymieniać płyty głównej, Q9550 to praktycznie jedyny wybór jaki mam, cena używanego egzemplarza kształtuje się na poziomie 300 zł.

Kolejnym krokiem będzie wymiana karty. Tu opcji jest dużo więcej, planuje zakup używanej karty za około 350 zł. Zastanawiam się nad:

  • GTX 480

  • HD 6950

  • GTX 560 TI

Po wymianie karty dokupię 2GB ramu.

 

Mój cel to zwiększenie wydajności obecnej konfiguracji o 30-40%. Budżet na procesor to 300 zł, kartę 350 zł i 50 zł na ram, łącznie 700 zł. Jeżeli się uda stary procesor i kartę sprzedam za 250 zł, co w ogólnym rozrachunku pozwoli mi dokonać modernizacji za 450 zł.

 

Pytanie tylko czy warto się w to bawić, czy mam szansę uzyskać wzrost wydajności o 40%?

 

Pozdrawiam  

 

 

Nie wiem, czy jest tutaj sens wymiany CPU?

 

Ja bym ewentualnie podkręcił Q6600 do tych 3.2 GHz i wsadził kartę np: GTX560Ti + dodatkowe 2/4 GB ramu i to wszystko na tej platformie.

 

Też się nad tym zastanawiam, obawiam się że stary procesor będzie ograniczał nową kartę. Podkręcanie raczej nie wchodzi w grę, na boxowym chłodzeniu procek pod obciążeniem przekracza 70 stopni.

Da radę, a chłodzenie można kupić inne.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/90895-grafika-pod-q6600-29ghz/

 

To rozumiem że najlepszym wyborem w tej cenie będzie gtx  560 Ti ?

Może nie cena karty,a współpraca z podkręconym Q6600.