Modernizacja komputera (AM3, Phenom II X4 955)

Witam wszystkich!

Posiadam komputer z konfiguracją:

CPU: Phenom II X4 X955.

MB: Asus M4A87TD/USB3.

GPU: Radegon Gigabyte 6850.

RAM: 8GB.

Zasilacz: Tagan U33II 600W.

HDD: 1TB.

Planuję jego modernizację i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze komponentów. Myślę, że dobrze byłoby przejść tutaj na Haswell od Intela, czyli wiąże się to z wymianą płyty jaki procesora, ale jaki model wybrać? Zastanawiałem się nad Core i5-4670K, jednak czy opłaca się go teraz kupować od razu po premierze? Jaką płytę do niego dobrać? Nie jestem jakimś overclockerem. Z grafiką nie wiem co zrobić. Póki co to wszystko mi na tym GPU chodzi, jednak niekiedy trzeba trochę zrezygnować z detali, tym bardziej, że mam dwa monitory podłączone. Opłaca się więc zmieniać grafikę? Jak tak, to jaką wybrać? Oczywiście nie obejdzie się także tutaj bez dysku SSD przynajmniej o pojemności 120GB.

Będę wdzięczny za każde wskazówki.

Z tym Haswellem bym się wstrzymał. W kwestii dysku SSD polecam Samsung 830/ 840.

A co do karty graficznej, jeżeli będziesz wymieniał płytę i procesor to możesz pomyśleć również o wymianie karty, wszystko zależy jednak od tego jakim budżetem dysponujesz.

Jediii

skoro nie będziesz podkręcał to starczy to

Procesor Intel Core i5-3350P 3,10 GHz

Płyta główna MSI B75A-G43, B75

Dysk SSD Plextor 2,5’ 128GB, SATA III

PS.

do tego Core i5-4670K mozna by pomyśleć o tej płycie (ale też bym radził na razie się wstrzymać z tym)

MSI Z87-G43 Intel Z87 LGA 1150

Właśnie, przecież zapomniałem wspomnieć o budżecie. Mam na to ok 2000 zł (nie licząc karty graficznej) i nie chciałbym tej kwoty przekroczyć.

Atronics

Podane przez Ciebie podzespoły są w cenie niecałej 1600 zł i szczerze powiem, że mam wątpliwości co do CPU (pierwszy raz w ogóle o takim słyszę, więc dlatego). Mając więc jeszcze 500 zł w kieszeni można byłoby trochę dołożyć do CPU jaki i płyty. Co myślisz/myślicie o Core i5-3570K? Podałeś także model płyty MSI Z87-G43 do Haswella. Czytając o niej trochę natknąłem się na jej, pewnie starszego, brata, czyli MSI Z77A-G33 i moim zdaniem wygląda całkiem względnie. Byłby to dobry wybór?

rgabrysiak

Podane przez Ciebie dyski SSD od Samsunga mają trochę gorsze od tego Plextora, więc SSD został już wybrany. :slight_smile:

A tak w ogóle, to jest jeszcze jakiś powód wstrzymania się przed kupnem tego Haswella oprócz płacenia tzw. “podatku od nowości”?

I oczywiście dziękuję Wam za poświęcony czas i pomoc.

Piszesz chyba o Samsungu 840 (bez Pro).

jeśli można dołożyć

to można i tak ,tylko tutaj już będzie typowy zestaw do podkręcania ,procesor plus płyta

Płyta główna MSI Z77A-GD55 Intel Z77 LGA 1155

Procesor Intel Core i5-3570K

do tego jeszcze warto by dodać zewnętrzne chłodzenie przydatne przy podkręcaniu procesora :wink:

Dodane 12.06.2013 (Śr) 14:13

GD 55 jest lepsza jeśli chodzi o podkręcanie procesora

recenzja

falcon89

Dokładnie tak. Ten Pro jest trochę droższy i znacznie lepszy, więc chyba bardziej opłaca się dołożyć i kupić tego Pro.

Atronics

Ciekawie już to wygląda.

W każdym razie dziękuję tutaj za Waszą pomoc. Mniej więcej już wiem na czym stoję.