Modernizacja komputera, budżet ok. 1000zł

(Sitv123) #1

Siema. Dzisiaj podjąłem decyzje o modernizacji kompa. Cena jak wyzej. Mozliwa jest sprzedaz niektorych podzespołów, aby uzyskac wiecej pieniedzy.Osobiście wolę nVidie i Intela. To na tyle. A teraz specyfikacja obecna:

MOBO: Gigabyte B75-D3V

CPU : Intel Core i5 3330 3.0Ghz

GPU : Gigabyte GeForce GTX 650 OC 2Gb

Ram : 2x4Gb Patriot DDR3 1330MHz

Zasilacz : HuntKey LW-6550HG 500W

Komputer ma służyć głównie do gier,nie profesjonalnej obroobróbki wideo, oraz After Effects.

(Tomaszoczos) #2

Od razu wymień zasilacz bo szkoda żeby komp się spalił tzn szukaj zasilacza z certyfikatem 80+ 

Obecny nie wiadomo kiedy moze sie cos stac...

(Sitv123) #3

Hmm... Na co byś stawiał? Jakiej firmy, bo się nie orientuje w zasilaczach.

(Atronics) #4

(Sitv123) #5

Hmm... 450w wystarczy? Zastanawiałem się nad 500 tej firmy.

Coś powiecie o tej obudowie?http://www.komputronik.pl/product/205373/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Zalman_Z3_Plus_USB_3_0_biala_z_oknem_bez_zasilacza.html

(neXt___) #6

Zamiast się zastanawiać, lepiej policz sobie ile Twój komputer zeżre prądu w obecnej konfiguracji. Tutaj wystarczyłoby markowe 300W. 450W do zdecydowanej większości komputerów w zupełności wystarczy, chyba że zaplanujesz zrobić Crossfire z dwóch high-endowych Radeonów.

(Atronics) #7

tutaj masz ją taniej

Zalman Z3 Plus – Recenzja obudowy

(Sitv123) #8

Sprawdziłem i jest fajna dzięki za odpowiedź. Zamierzam wymienić graficzna oprócz zasilacza. Co byście polecili z nVidi?

(neXt___) #9

Jeśli masz do wydania resztę z tego ok. 1000 zł. to  R9 270, nic z Nvidii.

(Sitv123) #10

Hmm... Bardzo ciekawa propozycja. Do tej pory byłem przeciwnikiem Radków. Poczytałem opinie i okazuje się że karta jest bardzo dobra. Zastanawiałem się na R9 270X. Jest jakaś znacząca różnica?

(Atronics) #11

jak nie chcesz podkręcać karty to bierz 270x,jak chcesz samodzielnie podkręcać to bierz 270 bez x-a

(Sitv123) #12

W GTX przyzwyczaiłem się do oc wiec raczej 270. Pytanie tylko Asus Czy MSI?