Modernizacja komputera... Co wymienić?

Witam. Dość dawno nic nie wymieniałem w kompie. Wszystkie gierki typu Shift czy Najnowsze Prince of Persia szło na full ale dziś zainstalowałem NFS Hot pursuit no i zaczynają się ściny :confused: Dodam również że mój komputer nie trawi gta IV. Przeszedłem je na minimalnych niestety… Co polecacie najpierw wymienić?

Konfiguracja:

Proc: Pentium Dual Core E2180 2x2.00 + chłodzenie AC Alpine 7 PRO

Grafa: GeForce 8600GTS MSI 256MB 128 Bit

Płyta główna: Gigabyte G31M-ES2L

Ram: 3GB Goodram DDR 2

Zasilacz: Tracer 500w 4Life “Lucy fire”

Dysk:160GB Segate Barracuda

Z góry dzięki.

Ja akurat myślałem nad zmianą procka bo to chyba najlepiej by wpłynęło na osiągi kompa … Może jakiś quad?

Witam

Najpierw wymienił bym zasilacz, później kartę i podkręcił procesor.

Pozdrwiam

W pierwszej kolejności powinieneś wymienić zasilacz na jakiś porządny 400W.

Nie ogarniam czemu ten zasilacz jest taki zły… u kumpla na tym zasilaczu pracuje ze trzy razy lepszy sprzęt i wszystko jest ok… jakiego taniego a dobrego quda polecacie ? I jaką grafikę? Lepiej radeona czy GF?

Generalnie nie moja sprawa, ale zawsze się zastanawiałem co kieruje ludźmi, że lekką ręką potrafią wydać dużą kasę na procesor i grafikę, a mierzi ich wydanie 150 zł na porządny zasilacz. Ten tracer nie bez powodu jest na wszystkich znanych czarnych listach.

Co do reszty sprzętu jeśli chcesz quada to licytuj http://allegro.pl/core-2-quad-q9400-box … 88098.html . Moim zdaniem wydawanie kilkuset złotych na kastrata q8xxx to strata kasy. Odnośnie grafiki to gf i amd mają zarówno “padaki” jak i bardzo ciekawe modele, pozostaje jedynie kwestia funduszy.

Przede wszystkim podaj ile masz pieniędzy do wydania. Nawet jeśli wstawisz super procesor to przy tej grafice niewiele osiągniesz, koszta pójdą jeden za drugim bo zawsze będzie coś co ogranicza. Może pracować u kumpla 3x lepszy sprzęt pogadamy jaki sprzęt będzie mu się tam smażył po paru miesiącach ;], Corrsair, Cheiftec, OCZ, be quiet, takie zasilacze wchodzą w rachubę wystarczy ich dokładnej listy poszukać na googlach :>

W najlepszym razie komputer zacznie się nie uruchamiać po roku,na starcie będzie się wyłączał,w najgorszym Tracszajs zjara ci ram,grafikę,procesor,pamięć,dlatego tak ważny jest dobry zasilacz.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html.

Tutaj efekt padania tego “cuda”

Jest to podobny do mojego przypadek,miałem Tracgówno przez jakiś czas,tak zaczął padać