Modernizacja komputera czy PS4- Co wybrać do gier?

W 2013 roku modernizowałem komputer, ze starego zestawu zostawiłem obudowę, dysk twardy oraz zasilacz chiftec 450 watt (te części są z 2009 roku).

 

Obecnie posiadam:

 

płytę z MSI socket 1155 na chipset b 75

procesor I3 intela

grafikę asus geforce gtx 650

4 gb ramu

 

Dałem wtedy za to 1700 zł, bo więcej nie miałem i I5 nie wchodziło w rachubę. Obecnie standardem jest I5, a w niedalekiej przyszłości I7. Żeby komputer spełniał dzisiejsze minimum musiałbym dołożyć jakieś 1800 zł do 2000zł za I5, ram + grafikę względnie wymienić zasilacz, a przyszłościowo 2500zł do 3000zł za zestaw z I7 na 1155. Za stare części dostałbym przy dobrych wiatrach ze 350zł max. Szkoda byłoby mi dać tyle kasy za pcta, jak kilka lat temu (gdzieś od 2007) można było złożyć średni zestaw do 2000zł.

 

Obecnie grywam głównie w CS GO, gry akcji, strzelanki oraz wyścigi, rzadziej w strategie. Online gram ze znajomymi w csa i inne mniej wymagające siecówki z Unreal 3 engine, których jest teraz sporo. Często gram w gry z wyższej półki, ale tylko na singlu, typu Tomb Rider albo Far Cry 3. Jako, że mój obecny zestaw jest przestarzały, a szkoda mi przekroczyć 2000 zł na modernizację częściej niż co 3 lata, to zastanawiam się nad PS4. Można je dostać za 1,5 bańki i gry w rok po premierze za 100zł. Nigdy nie miałem natomiast konsoli, ale radzę sobie z padem. Z konsolą grałbym głównie na monitorze, bo telewizor często “okupują” inni domownicy.

 

Co radzicie wybrać w 2015?

 

Czy ps4 można użytkować w ogóle nie podpinając go do neta?

Czy to prawda, że można kupować/sprzedawać używane gry?

Jak długo ta generacja konsol będzie żywotna? 

ps4 = średni komputer

 

Jak dla mnie konsola jest dla kogoś kto lubi sobie pograć w gry w niedziele, albo mając godzinke wolnego czasu. Jak grasz częściej skup się na komputerze bo moze wszystko co konsola i wiele więcej - lepiej kupić Ci coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/IsACq2/ spokojnie pograsz na tym w farcry 4 w 1080p, wysokich w 50 fpsach. Nie znam twojego zasilacza ale zakladając ze jest dobry to nawet ci 300W wystarczy bo 960 jest bardzo energooszczędną kartą. Myślę, ze za trzy lata ten procesor będzie nadal dawał rady. Gry wymagają coraz więcej od GPU, ale od procesora niewiele więcej. Jak na razie nie ma gier które wykorzystają ten procesor w 100% i myślę, ze szybko nie powstaną. Za trzy lata prawdopodobnie będziesz musiał wymienić kartę graficzną, moze dokupić ssd (ja bym proponował wczesniej, jak bedziesz miec kase) . Wyszło mi 2200 zl ale płyta główna musi być - na 1155 nie ma nic sensownego więc tak czy siak musiałbyś ją wymienić. 

Dziękuję za odpowiedź i wycenę sprzętu, dobrze wiedzieć, że wystarczy i5. Problem polega na tym, że zmiana płyty głównej ze względu na przestrzały socket, będzie niestety gwoździem do trumny. Sama płyta kosztuje 250-300 zł, a dodatkowo będę musiał kupić nowy system operacyjny za około 400zł.