Modernizacja komputera do 1200zł

Witam :mrgreen: Zebrało się troche kaski i pora udoskonalić sprzęt :slight_smile:

Więc to co mam:

Pentium D 805

AsRock 775Twins-HDTV

Ramki jakieś noname 1GB

Galaxy GF 7600GS Zalman

Dysk Samsung 200GB

Zasiłka Amacrox 350W

I za 1200zł udało złożyć mi się to:

Intel Pentium Dual Core E2140 1.6 GHz (S775) BOX

Abit AB9

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 667MHz CL5

Samsung SpinPoint P120 200 GB (ATA/133, 8MB cache)

I teraz pytanie czy zasiłka da rade, karta graf to Galaxy Geforce 7600GS Zalman.

Jezeli ktoś ma lepsze propozycje to prosiłbym :slight_smile: Prosze pamiętac o kosztach przesyłki :stuck_out_tongue:

AB9 nie ma prawie nigdzie

Będziesz kręcił?

DC E 2160

Abit IP35-E lub Foxconn P35A

2x1GB A-Data EE 800+

250GB WD AAKS SATA2

Zasiłka bez problemu wystarczy

Procesor raczej tak.

Abit IP35-E ?

Bierz Foxconna P35A, ma 4 fazowe zasilanie, a Abit IP35-E 3 fazowe.

Coś Ci się pomieszało, Abit IP35-E ma też 4 fazowe zasilanie

Pamiatki GoodRam PRO 900 :slight_smile: mobo foxconn P35A lub Abit IP35-E

O sorry, pomyłka… :stuck_out_tongue:

Co za róznica jest pomiędzy e2140, a e2160? Jakie chłodzenie to tego procesora kupić? Które ramki brać AData czy GoodRam?

Różnica jest w mnożniku, ale ten w e2140 przy osiąganych przez nie fsb jest wystarczający chyba żeby przy odrobinie szczęścia 3,1ghz osiągnąć. Ram Adata są tańsze jak przeglądałem, ale goodramy dają ci pewność zę masz najlepsze kości (nie wiem jak z adata), ewentualnie geile blackdragon, ale to jakieś 350zł. Chłodzenie najlepiej scythe infinity, albo ninja jeśli masz wąską obudowę (zdecydowanie poniżej 20cm to już na infinity za mało). Płyta główna może też być msi p35 neo2-fr (już po 400zł na ceneo widać).

UWAGA NA LITERÓWKI!!

Akuratnio NEO2-FR to jakiś przedwczesny niewypał MSI

bierz MSI P35 NEO2-FIR

Neo2-FR, to ta sama płyta co Neo2-FIR, tylko, że bez FireWire…

To którą płyte, MSI czy Abita?

Abit!

a pamiec Goodram pro 900

Abit ma gorsze chłodzenie, jest bardzo ubogi w stosunku do swojej topowej wersji, a msi p35 neo2-FR to na dobrą sprawę platinum bez dodatkowych śledzi i bardziej fanatazyjnego chłodzenia i fire wire które (jak to graffix trafnie zauważył) które można mieć w wersji FIR za dodatkowe 50zł (jeśli byłoby ci potrzebne to 50zł dopłaty do tej wersji jest warte zachodu). Abit nie wspiera nawet cf (na vr zone na beta driverach 2900xt wypadł świetnie (między gts a gtx ze wskazaniem na ten pierwszy, a nie tak jak na polskich portaalach czyli między 8600gts a 8800gts :], co dopiero jak 2950xt będzie).

A na której więcej wyciągne z tego procka?

hmm no nie tak do końca…

dwa różne testy, dwie całkiem odmienne oceny

http://www.frazpc.pl/artykuly/553/ABIT, … odkrecanie

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-21

więc to chyba nie tylko firewire

Czyli podsumowując:

Pamięć DDR2 1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L5/1G

[775] Procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GH 1MB

[iNT][775] Płyta MSI P35 Neo2-Fir

[sATA2] Dysk WD Caviar 250GB 7200 16MB WD2500AAKS

Razem: 1191.00 (apollo.pl)

Czy to wszystko będzie pasowało do tego sprzętu co mam obecnie?

Galaxy Geforce 7600GS 256/128

Amacrox Warrior AX400-PNF

Nagrywarka DVD :stuck_out_tongue:

Samsung 200BG SATAII

Zakładam, że płyta ma wbudowaną karte dźwiękową, sieciową i inne bajery… Głównie chodzi mi tutaj o rózniece w wydajności między obecnym procesorem, a tym, z tego co czytałem róznica powinna być wyraźnie odczuwalna. :mrgreen:

Jeżeli coś tu jeszcze zmienić to prosze pisać :slight_smile:

Grafike masz na pciex więc będzie pasowała, zasilacz nawet jeśli nie ma 8 pin’owego ale 4pinowy wtyk zasilania dodatkowego dla procesora to też nic się nie stanie, tymbardziej że jest na niej dodatkowe gniazdo na molexa, dysk sata ok, nagrywarka niezależnie czy sata czy ide też ok. Zresztą zobacz w pierwszym linku lukaszzka co dostajesz razem z tym msi.