Modernizacja komputera do 500 zł

Cześć, wróciłem, znowu…
Poza laptopem jednak przydałoby się naprawić i zmodernizować komputer.
Do wydania mam koło 500 zł, ale najlepiej nie przekraczać tej granicy.
Diagnoza: Płyta główna R.I.P.
A więc chciałbym płytę główną i przy okazji modernizacji.
Posiadam:

  • 4 GB Ram DDR2 (2 kostki)
  • Zasilacz Seasonic 380GB 380W
  • Procek C2D E8400
  • Grafika to narazie GTS250 (pożyczone od kolegi) ale najlepiej byłoby gdybym dołożył do zestawu coś porządniejszego.
    Wiem, cudów nie będzie, ale jakiegoś potworka da się złożyć :smiley:
    (Używki też są w porządku)
    Nie wiem czy rozsądnie będzie sprzedać moje stare podzespoły i kupić coś z nowej generacji czy próbować coś z nimi (inspirując, a może nawet zgapiając od poradnika dobreprogramy.pl)? Kupować wszystko osobno, czy zestawy płyta główna z prockiem ? Będzie służył głównie do gier.
    Dzięki :slight_smile: (linki mile widziane)

Jeżeli komputer ma służyć do gier to nie ta technologia. Ten sprzęt, który posiadasz to jest już archaizm i nie nada się do takich zastosowań jak planujesz. Złóz sobie komputer na socket 1151, włóż procesor Intel Pentium (jeśli ma być to tania jednostka nie musi być to i3 czy i5…) do tego 8 gb ram. Jeśli chodzi o płytę główną to podstawowe modele na 1151 już dziś drogie nie są. Ilość procesorów jakie można sobie dobrać do podstawki jest za to spora, więc możliwość manewrów jest duża. Inwestowanie w to co posiadasz i próba naprawy / poskładania zestawu na Core2Duo po prostu jest nieopłacalna. Te podzespoły, które masz sprawne jak najbardziej możesz sprzedać. Zysk jednak wielki nie będzie.

Jasne, Nie zależy mi na nowych grach nawet na mnimlnych. Chcę w końcu przejść The Walking Dead a New Froniter i z kolegami pograć płynnie od czasu do czasu w jakieś etsy minecrafty albo garrys’mody :smiley:

No, ale dobra, tyko jaki procek w tej cenie ? Żebym miał jeszcze a ram, kartę i płytę główną

allegro.pl/gigabyte-ga-h61ma-d2v-i3-3220-4gb-ram-i6943434539.html
http://allegro.pl/asus-gtx-550ti-1gb-ddr5-192-bity-100-sprawna-i6943889431.html lub http://allegro.pl/sapphire-ultimate-r7-250-1g-i6941095157.html
i3 3gen mocniejsze od Quadów serii 9000 pod LGA775, płyta z USB 3.0, 4GB RAM DDR3 na start - z perspektywą rozbudowy do 6/8GB. Karta graficzna nvidia będzie szybsza, ale bardziej prądożerna i sporo starsza.