Modernizacja komputera do internetu 100-200 zł

Obecna specyfikacja:

-dysk 40 GB,

Jeśli chodzi o Internet, warto byłoby dołożyć również nieco szybszy procesor, np E6700, E6600, E6400, E6300. Myślę że można kupić je za stosunkowo nieduże pieniądze. Natomiast jeśli chodzi o zasilacz, zaproponowany przez Ciebie jest… lekko mówiąc, kiepski. Najlepszymi wyborami będą Fortrony 300-350W i Delty o tej samej mocy, np.

http://allegro.pl/nowy-zasilacz-atx-fortron-fsp300-60ep-300w-fv-gwr-i4946616181.html

Można je kupić za około 50 złotych.

Generalnie, masz fajny plan modernizacji i jeśli nie możesz/chcesz wydać większych pieniędzy, to idziesz w dobrym kierunku.

Jeśli jednak chodzi o dysk, mógłbyś się rozejrzeć za jakimiś niewielkim SSD, 40-60GB. Koszt - niestety - będzie wynosić około 100 złotych, ale różnica w komforcie jest naprawdę duża.

300-350 Watt to nie za mało będzie?

Karta graficzna i RAM może być taki jak podałem?

Będzie wystarczająco.

Tak, nadadzą się.

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 jest zaznaczony gwiazdką, która oznacza “Supported by overclocking mode”. Nie wiem o co za bardzo w tym chodzi, lecz domyślam się, że ten procesor jest wspierany do podkręcania na mojej płycie. Ktoś może mi to wytłumaczyć?

Mam tylko dylemat czy wybrać procesor E6300 (37,99 zł z przesyłką) czy E4300 (31,99 zł z przesyłką). Jest między tymi procesorami zancząca różnica w wydajności?

Moim zdaniem lepiej te pieniądze przeznaczyć na Raspberry Pi B+.

To ma być sprzęt dla osoby sporadycznie przeglądającej internet, a nie dla mnie :slight_smile: Zresztą Raspberry Pi nie jest czymś co mnie osobiście interesuje. Sam planuję złożyć coś lepszego  od podstaw jak tylko znajdą się fundusze. Przy obecnej konfiguracji komputer na Windows XP działa znośnie, ale chciałbym go unowocześnić jak najmniejszym kosztem. Nie planowałem wymieniać zasilacza, lecz przypadkowo natknąłem się na opinie, iż ten który obecnie posiada ten sprzęt to straszna lipa i lepiej go wymienić. Przy okazji u tego samego sprzedawcy dobrze by było zakupić procesor za małe pieniądze (zawsze to przesyłka taniej wyjdzie).

@Tyran6, E6300 ma sprzętowe wsparcie dla wirtualizacji, co jest raczej zbędne w tym przypadku. Podejrzewam że ma również nieco większy potencjał w podkręcaniu, no i 67MHz więcej.

Czyli już praktycznie wszystko wiem. Tylko mam problem z zasilaczem. Wybrałem dwóch sprzedawców z Allegro, ponieważ u nich mogę również nabyć procesor. Niestety mają wiele podobnych zasilaczy w niewiele różniących się cenach (dużą rolę gra tu przesyłka, która jest często za darmo). Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś pomógł mi wybrać co kupić:

http://allegro.pl/nowy-zasilacz-delta-350w-atx-gps-350fb-100a-fv-gwr-i4950770135.html dobry wybór. Nówka, 24 miesiące gwarancji i przyzwoita moc na lini V12, bo bodajże 300W.

Z tym zasilaczem jest to jedna z opcji, w której zapłaciłbym najmniej, bo 88 zł wraz z procesorem. Najdrożej wyjdą zestawy u tego drugiego sprzedawcy, bo 105 zł (przynajmniej tak Allegro to zliczyło). Dzięki za pomoc :slight_smile:

Kupiłem Fortron FSP350-60GLN. Oprócz tego, że jest znacznie cichszy, to nie śmierdzi z niego i jakoś żwawiej komp startuje. Kupiłem jeszcze Intel Core 2 Duo, ale obecnie nie mam czasu na założenie. Z karty graficznej raczej zrezygnuję… Z braku czasu nie nabyłem w odpowiednim momencie kości RAM, które chciałem i muszę kupić coś innego… Ogólnie i tak jest lepiej :slight_smile:

Odświeżam temat, ponieważ potrzebują kartę AGP pod Linuxa. Stara jednak nie radzi sobie zbyt dobrze i nie współgra z najnowszymi dystrybucjami Linuxa. Nie orientuję się zbytnio wśród kart na AGP, więc potrzebuję pomocy. Co wybrać http://allegro.pl/karty-graficzne-agp-nvidia-geforce-13021?a_enum[22169][3]=3&a_enum[22169][2]=2&a_enum[22169][1]=1&price_to=60

A to może napisz jaką masz tam teraz kartę żeby było jakieś porównanie, ale to wszystko są straszne starocie.

To ta sama co w pierwszym poście, czyli Sparkle GF4 MX 440.

 Opłaca się wymieniać na http://allegro.pl/okazja-karta-graficzna-agp-winfast-a400-128mb-i5876460133.html Wiem, że te karty to antyk, ale niestety musi być coś na AGP.