Modernizacja komputera(dobór karty graficznej)

Witam chciałbym nieco przyspieszyć swój komputer, przypuszczam że głównym problemem jest zintegrowana karta graficzna więc chciałbym ją wymienić w pierwszej kolejności. Proszę o pomoc w doborze jakiś optymalnych podzespołów (myślę tutaj o pamięci ram oraz karcie graficznej).

Sprzęt teraz używany to:

Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2 2,2GHz

Karta graficzna: Nvidia Geforce 6150SE

Procesor: AMD Sempron LE-1250

Pamięć RAM: 2GB DDR2

Przypuszczam że przydały by się jeszcze jakieś dane o zasilaczu, które dane zasilacza podać i skąd je odczytać?

O tak, przyda się info o zasilaczu.

Znajdziesz je na naklejce na jego obudowie.

Ile masz kasy na tę modernizację?

Zasilacz 400W.

Jeśli chodzi o koszty to chciał bym zmieścić się w okolicach 1000-1300zł, do tych rzeczy dochodzi również cena zasilacza gdyby wymagał wymiany. Czy zintegrowana karta graficzna nie będzie jakoś kolidować z nową?

Zasilacz jaki masz dokładnie te 400W nic nie mówi,ten zasilacz który posiadasz może być z czarnej listy.Spisz dokładne informacje z naklejki.

Za tę kasę lepiej złożyć nowy komputer, bo w ten nie opłaca się inwestować, a na pewno nie 1300 zł.

Tak jak wyżej nie opłaca się tyle ładować w ten komputer, sprzedaj go za jakieś 250 zł a za 1500zł będziesz już miał konkretny komputer do gier i ogólnie.

Co do zasilacza:

iBox model: DR-8400BTX

Zupełnie nie opłaca się kupować niczego? w takim razie ile opłacało by się zainwestować (rozumiem że mniej) alby nieco poprawić jego funkcjonalność.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest sprzedanie tego komputera a za tą kasę którą masz + to za kompa kupisz sobie już całkiem przyzwoitego kompa ps. ja za mojego 3miechy temu dałem 1700 :stuck_out_tongue:

A coś taniego do dołożenia? :wink: sory że tak marudzę ale niekoniecznie chcę wydawać cały budżet im mniej mnie to wyniesie tym lepiej.

Za 1000zł można złożyć komputer do podstawowych zastosowań dom i biura.

jak już chcesz modernizacje tego to kup sobie proc AMD Athlon 64 x2 5200+ i do tego kartę HD 4850, oraz zasilacz CORSAIR CX 430W. Wyniesie Cie to około 550zł ale będzie juz komputer w miare do gier, ale tak jak napisałem wcześniej bardziej opłacało by się komputer od podstaw.

Dzięki wielkie za pomoc. Jeszcze nie zdecydowałem co zrobić, na pewno wezmę pod uwagę złożenia czegoś od podstaw jak radzicie. Jeszcze raz dzięki.