Modernizacja komputera(dobór karty graficznej)

(Lukasz Kosek) #1

Witam chciałbym nieco przyspieszyć swój komputer, przypuszczam że głównym problemem jest zintegrowana karta graficzna więc chciałbym ją wymienić w pierwszej kolejności. Proszę o pomoc w doborze jakiś optymalnych podzespołów (myślę tutaj o pamięci ram oraz karcie graficznej).

Sprzęt teraz używany to:

Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2 2,2GHz

Karta graficzna: Nvidia Geforce 6150SE

Procesor: AMD Sempron LE-1250

Pamięć RAM: 2GB DDR2

Przypuszczam że przydały by się jeszcze jakieś dane o zasilaczu, które dane zasilacza podać i skąd je odczytać?

(Micoud81) #2

O tak, przyda się info o zasilaczu.

Znajdziesz je na naklejce na jego obudowie.

Ile masz kasy na tę modernizację?

(Lukasz Kosek) #3

Zasilacz 400W.

Jeśli chodzi o koszty to chciał bym zmieścić się w okolicach 1000-1300zł, do tych rzeczy dochodzi również cena zasilacza gdyby wymagał wymiany. Czy zintegrowana karta graficzna nie będzie jakoś kolidować z nową?

(Marcin1025) #4

Zasilacz jaki masz dokładnie te 400W nic nie mówi,ten zasilacz który posiadasz może być z czarnej listy.Spisz dokładne informacje z naklejki.

(Jan Szatan) #5

Za tę kasę lepiej złożyć nowy komputer, bo w ten nie opłaca się inwestować, a na pewno nie 1300 zł.

(Marcinnowak1991) #6

Tak jak wyżej nie opłaca się tyle ładować w ten komputer, sprzedaj go za jakieś 250 zł a za 1500zł będziesz już miał konkretny komputer do gier i ogólnie.

(Lukasz Kosek) #7

Co do zasilacza:

iBox model: DR-8400BTX

Zupełnie nie opłaca się kupować niczego? w takim razie ile opłacało by się zainwestować (rozumiem że mniej) alby nieco poprawić jego funkcjonalność.

(Freszu) #8

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest sprzedanie tego komputera a za tą kasę którą masz + to za kompa kupisz sobie już całkiem przyzwoitego kompa ps. ja za mojego 3miechy temu dałem 1700 :stuck_out_tongue:

(Lukasz Kosek) #9

A coś taniego do dołożenia? :wink: sory że tak marudzę ale niekoniecznie chcę wydawać cały budżet im mniej mnie to wyniesie tym lepiej.

(Marcin1025) #10

Za 1000zł można złożyć komputer do podstawowych zastosowań dom i biura.

(Marcinnowak1991) #11

jak już chcesz modernizacje tego to kup sobie proc AMD Athlon 64 x2 5200+ i do tego kartę HD 4850, oraz zasilacz CORSAIR CX 430W. Wyniesie Cie to około 550zł ale będzie juz komputer w miare do gier, ale tak jak napisałem wcześniej bardziej opłacało by się komputer od podstaw.

(Lukasz Kosek) #12

Dzięki wielkie za pomoc. Jeszcze nie zdecydowałem co zrobić, na pewno wezmę pod uwagę złożenia czegoś od podstaw jak radzicie. Jeszcze raz dzięki.