Modernizacja komputera (k. graf., RAM, zasilacz) do 1000 zł

Witam,

Chciałbym zmodernizować komputer.Głownie chodzi mi o kartę graficzną,zasilacz i pamięć

Moje parametry komputera:

#procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 Hhz/1066 MHz

#Karta graficzna GF 8600 GT 256 MB TV/DVI PCI-E

Pamięć 2 GB Samsung

Zasilacz ATX 350 W

#Płyta główna Gigabyte GA-G33

Jaka by była najlepsza konfiguracja?

Jakie fundusze ?

Tak z ciekawości - Czy to nie jest jakiś gotowiec z supermarketu ??

P.S.

Trochę nieodpowiedni dział

Był zakupiony w salonie Vobis w 2008 roku,więc ma swoje lata,a chciałbym,żeby obsługiwał najnowsze gry Fifę 13 głownie.Jeśli chodzi o grafikę to najlepszą z GeForc’a z pamiecią 1GB i pamięc najlepiej 4 gb Kingston oraz zasilacz hmm nie wiem z 500 watt.Fundusze w 1000 zł

kliknij wykrzyknik i poproś moda o przeniesienie do HARDWARE.

Sprzedaj to i za ok 1500-1700 złóż coś dużo wydajniejszego. tutaj jest do wymiany płyta, grafika, dołożenie ramu (DDR2) , wymiana zasilacza. Praktycznie wszystko.

Dokładnie. Najlepiej postarać się ten zestaw sprzedać. Modernizacja praktycznie wcale się nie opłaca. Może kolega dostałby za komputer 500zł, ale biorąc pod uwagę fakt, że na rynku komputerów używanych takowych jest dosłownie masa szczerze w to wątpię.

Swoją drogą faktycznie niech kolega poda fundusze, jakie posiada na ewentualną modernizację i oczekiwania, jakie ma wobec „nowego/zmodernizowanego” komputera.

Fundusze 1000-1500 zł.Chciałbym kartę z Geforca z pamiecią 1 GB,pamięć Kingston 4 giga oraz dobry zasilacz min 500 wat

Jeżeli możesz uzbierać 1500zł to raczej sprzedaj obecny komputer i złóż nowy. Co z tego, że „wsadzisz” nową kartę graficzną kości ram zasilacz jak za chwilę będzie płyta główna do wymiany? Jeżeli chodzi o kości ram to musiałbyś zamontować DDR2, które są drogie i na dobrą sprawę to już się nie opłaca. DDR3 są szybsze wydajniejsze i tańsze, ale to wiąże się z wymianą płyty głównej. Twoja płyta główna zapewne obsługuje do 4GB pamięci ram, co automatycznie dyskwalifikuje możliwość dalszej rozbudowy pamięci ram a nie sądzę, że przyszłościowo nie będziesz chciał mieć na pokładzie swojego blaszaka 8 czy 16GB pamięci ram.

Ostatecznie mogę poszperać tu i tam i podać Ci w miarę dobre podzespoły, ale moim zdaniem w Twoim wypadku kompletnie się to nie opłaca.

wymiana płyty i procesora można rozważyć pod warunkiem że będzie to wymiana na coś powyżej i3 bo ten Quad Q6600 można sporo podkręcić i będzie praktycznie tak samo wydajny w grach jak i3 jak zmieniać to na

i5 2500k + mobo + pamięć ram + zasilacz = około 1500zł stare podzespoły warte jakieś 500zł trochę to mało na kartę graficzną :?

No tak.Macie rację.A jakbym zostawił tylko obudowę napęd i dysk twardy.Dokupił procesor,kartę,pamięć i zasilacz.To jakie polecacie podzespoły?

i3-2120 + h77+ chiftec 500/xfx 450W + GTS 450 + 4GB ram od good ram. I Nie wiem czy do 1000 zł się zmieścisz, raczej wyjdzie 1100 zł coś.

A Płyta główna?Bo pomyślałem o Intel Core i5-2300?

No podałem przecież chipset H77. Firma to już może być GB może być Asrock.

wymiana na i3 według mnie nie opłacalna bo wyda koło 1000zł , a wydajność dużo nie wzrośnie w stosunku do Quada, i3 ma 2 rdzenie fizyczne a Q6600 ma 4rdzenie i dużo więcej pamięci cache i bez zmiany chłodzenia i napięć można go wykręcić do 3GHz Quady pomimo upływu czasu nadal są niezłe i dobrze się podkręcają według mnie lepiej kupić i5 i zbierać na sensowną kartę żeby grać w nowsze gry które wyjdą lub kupić teraz mocną kartę i zasilacz i jakieś używane pamięci i zbierać na jakiś i5 i potem przełożyć

w sieci jest dużo podobnych tematów z taką konfiguracją jak twoja jedni zmieniają wszystko inni kupują mocniejsze karty pokroju gtx560ti przykład

takie wybory do najłatwiejszych nie należą.

Tak wiem, ale do 1000 zł nie ma szans na i5 przynajmniej 2300. Do tego trzeba wymienić grafikę, mobo, pamieci, zasilacz, to dobre 1700-800 zł.