Modernizacja komputera niedużym kosztem

Moja obecna jednostka to:

 

  • co można w niej poprawić niedużym kosztem tj. ok. 250-300zł.? 

Myślałem o wymianie RAM’u tzn. zmianie 2x4GB czyli łącznie 8GB - pomoże to coś?

 

Dzięki.

 

Pozdrawiam,

Zależy w czym ma pomóc? Ogólnie nie pomoże w grach jak o to pytasz. Modernizacja tego kompa nie ma za bardzo sensu.

Czemu nie pomoże zwiększenie pamięci RAM? - czemu modernizacja tego komp nie ma sensu?

 

Ma pomóc w wydajności m.in. w grach i normalnym użytkowaniu.

Niby w czym ma Ci pomóc dołożenie ramu to nie przyspieszy kompa. Ewentualnie możesz kupić jakąś grafę ale wydatek rzędu 500zł ma sens.

chyba większa ilość RAMu pomaga w wydajności komputera? - 4GB to chyba na dzień dzisiejszy już trochę mało…

Mało do czego? Przecież ten komputer jest zbyt słaby żeby wymagał większą ilość pamięci niż 4GB.

nie wiem jaki masz zasilacz a to ważne, sprawdź i napisz. za 300zł kup karte graficzną chyba że zasilacz nie pozwoli. po wymianie grafiki poprawa podczas grania bedzie zauważalna

Zmiana karty graficznej znacząco poprawi wydajność w grach ale to już koszt 500zł +, a jeśli chcesz przyśpieszyć nieco system i uruchamianie programów to dysk SSD i instalacja systemu na nim oraz programów których na co dzień używasz da o wiele lepszy efekt niż dołożenie pamięci która tobie praktycznie nic nie da.

Za 300 zł można znaleźć dość wydajną używaną kartę graficzną która będzie znacznie lepsza od obecnej, ale kupno używanej to też ryzyko bo nie wiesz na co trafisz i jak długo podziała.Zasilacz przy zmianie karty jest również bardzo ważny, podaj jaki to dokładnie model.