Modernizacja komputera Pentium 4

Czy opłaca się modernizować taki sprzęt procek Pentium 4 3Ghz Prescoot,256Mb DDR Ram,płyta główna P4i65G,karta graficzna geforce 5200 ultra 128Mb zasilacz no name,dysk sata i nagrywarka oraz obudowa.

Chodzi mu o to żeby działał minecraft.

Co musiałby kupić nowego?

zasilacz oczywiście do wymiany

Budżet ±500zł

Coś słaby ten telefon :smiley: . A tak na serio - nie opłaca się, w ogóle dostanie części do tego sprzętu będzie trudne i kosztowne (względem tego ile można uzyskać). Zostawić obudowę, napęd ewentualnie dysk a resztę kupić nową.

to co polecacie kupić?

dragonn , jestem pewien, że w tym szrocie siedzi zwykły dysk pod IDE.

Już lepiej trzymać bez obudowy niż w takiej, jaka tam pewnie jest.

Komputer. Albo Xbox 360.

Jeśli chcesz reanimować tego trupa, to 2 kości 1GB RAM będą niezbędne.

GeForce 6600 AGP i Minecraft jakoś odpali, ale nie licz na cuda. Tym bardziej, że płyta nie jest nawet na LGA775.

Dysk jest pod Sata 1,ram napewno byłby do wymiany oraz chłodzenie procesora bo to hałasuje.

4lpha dysk pewnie już był wymieniany, bo to one najczęściej padają. Wydaje mi się że przy tej kwocie zakup Xbox 360 (pewnie używany by się za tyle znalazł) byłby dobrym pomysłem, bo tak za 500zł ciężko coś wymyślić, lepiej dozbierać więcej. Minecraft na Xbox jest.

wolałbymkomputer gdyż korzystam na codzień z internetu itp…

Ja bym poczekał i uzbierał jakieś 800zł. Wtedy można wykombinować nowy sprzęt bez dysku twardego i napędu. Wziąć procesor ze zintegrowaną grafą (powiedzmy AMD APU A6-5400 3,6ghz) która jest lepsza w testach od mojej GT610 :cry: (a u mnie praktycznie wszystkie nowe gry na niskich pograsz).

-edit-

Zrobiłem na szybko koszyk, obudowa wrzucona byle jaka, możesz dobrać inną jest duży wybór tanich lub lepszych.

Można jeszcze coś pozmieniać i zmieścić się i tak w 800zł z wysyłką.

http://www.morele.net/inventory/info/2b9Uhd/

Nie ma sensu rozbudowywać P4, pewnie wystarczyło by dołożenie 512MB RAM żeby Minecraft chodził poprawnie normalnie.

Za 500 zł kupisz coś 2 rdzeniowego.

Możliwe że SATA, sam miałem przecież podobny P4 z SATA.

jednak dołoże ramu i wymienie chłodzenie procesora,ewentualnie zasilacz i tyle i jeszcze troche podziała ten komputer

Dołożenie samego ramu przy tej karcie niewiele (jak nie nic) pomoże do minecrafta. Gra jest napisana w javie i czasami na nowych sprzętach potrafi mieć problemy. Mój znajomy na P4 3ghz, 2gb ram i GF7600GT (która jest 5x lepsza od twojej i tak) gra mu haczyła na niskich detalach.

Ale jak chcesz upychać kasę w trupa to proszę, używane najlepsze na AGP 7600GT/GS, sprzedawcy nieźle sobie liczą bo wiedzą, że i tak ludzie kupią bo muszą.

http://allegro.pl/agp-nvidia-geforce-76 … 25?order=d

Inne gry będą dużo lepiej chodzić w porównaniu do 5200ultra. Tylko dokup przynajmniej 1gb ramu.

ewentualnie kupię tylko ten Ram i chłodzenie i ten komputer będzie do przeglądania internetu a w minecrafta i tak gram na laptopie :smiley: