Modernizacja komputera: płyta główna + ram + procesor - wybór

Cześć,
mam obecnie płytę MSI B85m-e45 + i5-4460 + 2x8GB Crucial Ballistix Sport 1600MHz DDR3 + Geforce GTX1060 6GB od Gigabyte’a

Planuję modernizację kompa ale zastanawiam się czy brać coś na Intelu czy AMD.

Zestaw do Intela ułożyłem taki:
MSI MPG Z390 Gaming Plus
Adata XPG Gammix D30 Red DDR4 16GB (2x8GB) 3200 CL16
Intel® Core™ i5-9600K 3,7 GHz BOX + jakieś chłodzenie

Za wszystko wyszłoby około 2300zł. Na razie grafiki nie planuję zmieniać. OC procka też w przyszłości.

I teraz pytanie. Czy jest sens dawać tyle za ten zestaw czy lepiej złożyć coś na Ryzenie 5 2600. Wiem, że do gier słabszy ale cena jest atrakcyjniejsza. Ewentualnie czy warto składać coś na Ryzenie w cenie około 2000zł

Proszę o opinie i propozycje zestawów.

Pozdrawiam

Komp na intelu to: Twój + jakakolwiek i7, w grach masz problemy przez 4 wątki :wink:
Chyba rozsądniej, jeżeli chcesz nowy, wyjdzie Ryzen.

na przykład coś takiego to byłby dobry wybór?:

  1. MSI B450-A PRO
  2. AMD Ryzen 5 2600

nie wiem jakie pamięci, bo podobno ryzeny są wybredne w tej materii. Te Adata to dobry wybór czy są lepsze propozycje?

Pozdrawiam

Pamięci mogą być 3200, najwyżej pójdą max na 2933, ktoś kiedyś wklejał listę tych 100% pewnych, ale nie pamiętam gdzie. Jeżeli nie musisz na już, to może warto z miesiąc-dwa poczekać, znowu były przecieki o Ryzenach 3 generacji :wink:

Oczywiście mogę jeszcze poczekać. Mam nadzieję, że AMD pozamiata tą nową generacją. Pozdrawiam

Takie przeciek, co wyjdzie…? Nie wiem. https://www.techradar.com/news/amd-ryzen-3rd-generation

Wg mnie modernizuj obecny zestaw
Xeon e3 1230 v3 za 500 zł (czyli praktycznie i7 4770). A wydajność będzie podobna do ryżem 2600.

A wejdzie na te plyte bez zadnych przerobek?

edit: problem jest taki, że na allegro nie ma ani jednego takiego procka na sprzedaż LUL

Na ebayu jest sporo i wchodzi bez żadnych przeróbek.
https://pl.msi.com/Motherboard/support/B85M-E43-DASH#support-cpu
Po zmianie CPU dozbieraj do jakiegoś spoko RTX lub poczekaj na jakiś fauny nowy GTX np. 1170

Kupiłem i7 4770 za 480zł. Jak wyjdą ryzeny i będą miały dobre recenzje to sie przesiądę w przyszłym roku. Ewentualnie jeśli rzeczywiście ten procek da takiego kopa mojemu zestawowi to zostanie na dłużej. Nie mam zamiaru na razie przesiadać się z 1080p wiec styknie.

Dzięki za pomoc