Modernizacja komputera pod gry

Dzień dobry! Chciałbym wymienić podzespoły na lepsze szczególnie zależy mi na komfortowym graniu w Cyberpunka i głównie będzie używany też do innych gier a budżet to 4000zł więc prosiłbym o jakąś pomocną dłoń która wspomoże mnie w wyborze odpowiednich podzespołów:)
Czy może lepiej kupić nową jednostke?
Dzięki wielkie!

O wiele lepiej.
Na oko Ryzen 3600 + 1660TI/2060(Super), a reszta wedle uznania i w zalezności od cen w sklepie, który przyjmiesz za bazowy. Płyta, ram, budka iz asialcz zależy od tego co będzie w dobrej cenie tam. :wink:

Czekać może na RTX 3070? Mógłbyś proszę przygotować mi zestaw części do RTX 3070?

Ryzen 5 3600 + płyta na B550 + RAM 3600 MHz (16GB) to już 2000 PLN. Drugie tyle będzie kosztować nowy RTX. Bez dodatkowego 1000 PLN czarno to widzę.

1 polubienie

Dodatkowe 1000zł się znajdzie najwyżej na raty wezmę. Mógłbym prosić o szczegółowe informacje dotyczące tego zestawu?

cpu: Ryzen 5 3600 lub 3600X (ostatnio są w podobnych cenach, brałbym wersję X)
mobo: Gigabyte B550 AORUS ELITE
ram: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ripjaws V albo G.SKILL 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Trident Z (te drugie mogą się lepiej kręcić, ale są droższe)

Pozostaje wybrać zasilacz (dla nowych RTXów celowałbym w coś powyżej 600W), dyski, obudowę, ewentualnie inne chłodzenie CPU.

1 polubienie

Cała podstawka jest do wymiany. Praktycznie tylko dyski mogą zostać, jeżeli się nie pali poczekaj na nowe RTX3000

1 polubienie

Ja sam poczekałbym na 3070 i wymieniłbym całą podstawkę, a to, co zostanie pewnie uda się sprzedać.
Może uda się dostać 2080 w fajnych pieniądzach jak zniknie problem z dostępnością serii 30xx. Jednym słowem zgadzam się Gajwer

1 polubienie

A z używanych części by tylko trochę zupgradeować tego kompa to co najlepiej z niego wymienić (mówię tylko o korzystaniu z Cyberpunka) Procesor? jak tak to jaki będzie pasował do tej płyty? Dzięki wielkie za każdą odpowiedź!

Nic. Istnieje szansa , że uruchomisz na nim grę w minimalnych, jesteś na granicy lub nieco poniżej niej.
Mógłbyś kupić i7, najtańszą serii 2xxx lub 3xxx, ale grafika tez jest słaba, a po grafice przyjdzie czas na powolny RAM.

Moja rada: graj jak jest i odkładaj na wymianę sprzętu, modernizowanie 10 letniej platformy do najnowszych gier w wysokich detalach mija się z celem.

Gra z tego co widze ma dosyć niskie wymagania ale z tego wszystkiego tylko moj procesor nie pasuje do tych wymagan o ile dobrze mówie bo zbyt się nie znam na komputerach a po drugie nie chce grac w wysokich detalach chce tylko wymienic np procesor na jakas uzywke by Cyberpunk chodzil nawet na minimalnych ale w rozdziałce 1920x1080

Brakuje mu zapewne kilku procent, tych kilku procent brakuje też 1050TI, która jest słabsza od 780/R9 390. Czyt. albo wszystko, albo nic. :wink:

1 polubienie