Modernizacja komputera pod najnowsze tytuły

Witam chciałbym zmodernizować komputer.Posiadam procesor AMD Athlon x3 450,Kartę graficzną: Gefroce Gts 450, Pamięć ram: goodram 8gb Zasilacz: Logic 400w Dysk : Samsung 1tb Płyta główna : ASUS m4n68t v2. Mam koło 600 zł na modernizację myślałem nad wymianą zasilacza na Silentium PC vero l1 i kartę r9 270 oraz odblokowaniu 4 rdzenia w procesorze i podkręcenie go do około 3.6 Ghz (podkręciłem go do 3.6Ghz ale wróciłem do normalnego taktowania ponieważ obawiałem się awari zasilacza) Prosił bym o porady :slight_smile:

[quote=“bezi2002, post:1, topic:521825, full:true”]
Witam chciałbym zmodernizować komputer.Posiadam procesor AMD Athlon x3 450,Kartę graficzną: Gefroce Gts 450, Pamięć ram: goodram 8gb Zasilacz: Logic 400w Dysk : Samsung 1tb Płyta główna : ASUS m4n68t v2. Mam koło 600 zł na modernizację myślałem nad wymianą zasilacza na Silentium PC vero l1 i kartę r9 270 oraz odblokowaniu 4 rdzenia w procesorze i podkręcenie go do około 3.6 Ghz (podkręciłem go do 3.6Ghz ale wróciłem do normalnego taktowania ponieważ obawiałem się awari zasilacza) Prosił bym o porady
[/quote]Hej,
szczerze, to z myślą o graniu raczej zbierałbym na zmianę platformy. Już najwyższy czas.

Natomiast wracając do założonego budżetu: zasilacz dobry używany lub nowy Corsair VS450, grafika od nVidii (bo mniejszy narzut sterownika) do 300 zł 750Ti lub od razu się rzucić na nową 1050 2GB Zotac mini (przy opcji PSU z drugiej ręki).

Masz kilka cześci do wymiany: Procek,Grafikę, płyte głowną przez co jesteś smuszony wymienić też ram, oczywiscie zasilacz bo masz jakis z czarnej listy xD dysk tez by sie przydało ssd przejsc, obudowe nowa tez kup zeby miec lepsza cyrkulacje powietrza, mozesz zostawic klawiature,myszke i monitor i jak massz windowsa wersje box to też, chyba ze masz oem to kolejne koszta. Słabo to widze masz 600 zł starczy czy na system nowoczesny i raptem jedna nówke gre bo mówiłeś ze chcesz w nowosci zagrać a teraz nowosci to po 200 zł chodzą.

1.najtańszy sensowny zasilacz http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/silentiumpc-vero-l1-500w,41615.html
2.płyta ma dosyć dobra sekcje tylko nie chłodzoną jeśli da rade utrzymać stabilnego phenoma X4 B50 i to po oc to CPU jeszcze starczy
3 co do GPU wciskaj tu z nowych 1050ti 4gb najlepiej brać najtańszą 640zł nie warto dopłacać do droższych
z używanych szukaj r9 280 do 450zł ewentualnie 270/x (pomiędzy 1050 a 1050ti) 280 trochę wydajniejsza
ps.co do zasilacza jeśli chcesz tani i dobry zasilacz to szukaj LC Power LC600H-12 600w OEM za 140zł oficjalnie go nie polecam bo to przecież firma krzak i znafcy mnie zagryzą jednak ja się skusiłem cena i go kupiłem dla kumpla i uwaga trzyma stabilne napięcia wraz z 6350 4,3ghz 8gb i gtx 570 komplet bierze z gniazda do 350w w grach (bf 4 ultra 1650x1050 70-90 fps) i do 380w w occt
jedyny mankament w tym zasilaczu to słaby went u kumpla niestety łożysko poszło ale wymiana była szybka itp teraz jest cichutki niestety nie wiem czy to tylko w tym czy każdy tak ma