Modernizacja komputera pod Wiedźmina ;)


(Kamil Cala) #1

Witam. Ostatni raz komputer modernizowałem prawie 3 lata temu. Jestem mile zaskoczony że od tamtego czasu prawie wszystkie nowe gry działały mi na wysokich ustawieniach w 1680x1050. Ale w końcu nastał moment, że przestały. Wiedźmin 2 chodzi już bardzo słabo nawet na ustawieniach średnich, a i w najnowsze Total War'y chciałbym zobaczyć w pełnej okazałości :wink:

Praktycznie trzeba zmienić wszystko. Większość podzespołów ma te 3 lata. Płyta główna jest nawet starsza. Na pewno zostawię sobie obudowę i dyski twarde. Mam nadzieję że nie będę też musiał zmieniać zasilacza.

Mój aktualny zestaw

-


(sadaj72) #2

Mało funkcjonalna płyta, tylko 2 sloty na ram i stary czipset, może lepiej dołożyć te 50zł i kupić coś nowszego.

Mam 4890, problemów ze sterownikami nie zauważyłem, chociaż mają mniej funkcji niż sterowniki nvidii, brakuje tworzenia profili dla aplikacji. AMD wydaje nowe stery co miesiąc.


(Kamil Cala) #3

Skoro tak, to spokojnie mogę dołożyć do płyty. Ale jakiej?


(freedom) #4

MSI 870-C45

Po aktualizacji BIOSu ma obsługiwać nowe procesory pod AM3+, więc w przyszłości będzie można tanio zmodernizować komputer. Za to wziąć tańszy RAM:

Różnicy w wydajności między 1333, a 1600MHz i tak nie zobaczysz w codziennym użytkowaniu, więc szkoda przepłacać.

Sugeruję jednak wziąć Radeona 6850, ale jeśli faktycznie nie chcesz, GTX460 (tylko normalna wersja, a nie okrojone SE bądź Green) będzie też dobrym wyborem, chociaż ciut mniej wydajnym. No i ta pierwsza pobiera mniej mocy.

P.S. Twój zasilacz ma 400W, wbrew mylącej nazwie. W każdym razie posiada 348W na 12V, więc powinien sobie spokojnie dać radę.