Modernizacja komputera w rozsądnych cenach i paramterach

Witam

Na początku chciałbym się przywitać po dłuższej nie obecności na forum.

Sprawa, w której prosił bym o pomoc wygląda następująco.

 

W 2009 roku złożyłem sobie następujący zestawik:

 

Procesor:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+, 2913 MHz

RAM: 4GB

 

Płyta główna:

Typ procesora                                     Unknown, 2900 MHz

Nazwa płyty głównej                               Nieznane (GIGABYTE)

Mikroukład płyty głównej                          Nieznane

Pamięć fizyczna    (RAM)                               3328 MB

Typ BIOS’u                                        Insignia (07/03/95)

 

Ekran:

Karta wideo                                       NVIDIA GeForce 9600 GT

Karta wideo                                       NVIDIA GeForce 9600 GT

 

Magazyn:

Dysk fizyczny                                     ST3320620AS ATA Device

Dysk fizyczny                                     ST500DM002-1BD142 ATA Device

Napęd dysków optycznych                 HL-DT-ST CD-RW GCE-8523B ATA Device  (52x/24x/52x CD-RW)

 

Partycje:

C: (NTFS)                                         60714 MB

D: (NTFS)                                         244520 MB

E: (NTFS)                                         102399 MB

J: (NTFS)                                         374537 MB

 

Jak widać komputer  jest już trochę leciwy i wymaga modernizacji.

No i właśnie. W ostatnim czasie wypadłem trochę z obiegu i nie do końca wiem w co warto na tą chwilę zainwestować tak aby nowy zestaw posłużył mi kilka najbliższych lat.

Dotychczasowy zestaw sprawdzał się do Internetu, filmów itp., ale od czasu do czasu lubię włączyć jakąś nową gierkę, a tu już jego możliwości dawno się wyczerpały.

 

Podsumowując, chciałbym złożyć zestaw w granicach +/- 1500 zł (bez monitora) wykorzystując (w miarę możliwości oczywiście), niektóre z posiadanych już podzespołów (dysk, obudowa?) tak aby popykać w jakieś nowości i bez kłopotów oglądać filmy w FullHD. Komputer jest wykorzystywany przeze mnie jako kino domowe itp.

Czy takie coś w ogóle jest możliwe?

 

Gdzie kupować ewentualne podzespoły? Do tej pory zaopatrywałem się na Warszawskiej Giełdzie Komputerowej.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc i z góry przepraszam za ewentualne bzdury wypisane powyżej :slight_smile:

Pozdrawiam!

A jak sprawa z zasilaczem, jest do zabrania ze starego komputera? Jeśli jest dobry, markowy, to będzie można przełożyć go do nowego pudła i wpakować 150 złotych w coś innego.

Zasilacz, który posiadam to -> LINK

 

Mam go dłużej niż wspomniany zestaw więc podejrzewam, że również nadaje się do wymiany pomimo tego, że w swoim czasie był naprawdę niezły…

Zasilacz jest przyzwoity, choć nie za mocny (348W na 12V to szału nie ma). Pomyślimy nad nim. Powiedz jeszcze jaką masz obudowę, bo nie wiemy czy nadaje się do pozostawienia?

Trochę mylnie nazwałeś wątek, bo chodzi o budowe nowego pudła, a nie o modernizację. Z tego co widzę, napęd masz ATA, więc trzeba będzie kupić nowy. Myślę, że zasilacz należałoby przebadać, zanim przeniosłoby się go.

 

Ja bym to widział tak (przykładowy sklep):

http://www.morele.net/inventory/info/nYSLor/

1513,75 zł + darmowa wysyłka i złożenie po wpisaniu kodu.

Masz tutaj przyzwoitą kartę graficzną, procesor bardzo podatny na kręcenie (nawet na zwykłym chłodzeniu powinien się zakręcić koło 4 GHz) i nowy zasilacz.

Jeśli nie zależy ci na USB 3.0 na przednim panelu , to zostawiłbym starą obudowę na pewno wszystko się zmieści , a około 130 zł daje sporo do wydajności , no chyba że z jakiś względów chcesz ją też zmienić.

Zasilacz też bym zostawił , 348W na +12V wystarczy aby zasilić nowe podzespoły , ma wszystko co potrzebne łącznie z wtyczką EPS 12V (8 Pin) 

Dałbym tu procesor i3 i wydajniejszą kartę 

http://www.morele.net/inventory/info/BfvTB5/  1497 zł a sporo wydajniej

test radeona R9 270

http://pclab.pl/art55237.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-270-test.html

z obudową około 130 musiałbyś dołożyć

Obudowę chętnie zostawię starą. Nie wiem co to za model, ale nie ma usb 3 z przodu. Na razie musi mi wystarczyć ta, którą posiadam. Jest ona wyposażona w dodatkowy wentylator oraz panel LCD.

W zamian za zasilacz może wrzucił bym jakiś SSD (oczywiście liczę się ze zwiększeniem budżetu w takim przypadku) tylko na sam system? Napęd też możemy pominąć. Mam całkiem dobry już w komputerze.

Napisałem modernizacja, gdyż liczyłem na pozostawienie kilku gratów.

Pozdrawiam!

Napęd masz na ATA z tego co widzę, także i tak trzeba kupić nowy, bo nie będziesz go miał gdzie podłączyć. SSD się nie opłaca w tym budżecie, lepiej doinwestować ową kasę w sprzęt, jeśli komputer ma się dobrze sprawiać w nowych grach.

W zestawie wyżej zmień procesor na minimalnie tańszego i 100 MHz szybszego i3 4160

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4160-lga1150-64bit-3-6ghz-54w-cache-3mb-box-bx80646i34160–655429/

 

reszta w sumie ok.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.