Modernizacja komputera - wymiana GPU, RAM i HDD

Witam.

Mój komputer już nie jest pierwszej młodości i wymaga upgrade.

Parametry:

CPU: Core2Duo 1.40Ghz

RAM: 1GB (chyba) DDR2

GPU: Nvidia GeForce 6500 256MB

HDD: WD 80GB

Rzeczy, które chciałbym ulepszyć to:

-grafika

-RAM

-dysk

-obudowa(obecna ma rozwalony przedni panel, nie ma tych zaślepek i nie trzyma się całości)

Moje pytania:

  1. Kolega proponuje wymianę mojej karty(GF6500 na Radeon X1300. Czy mi się to opłaca?

2.Ile kosztuje RAM (chciałbym mieć 2GB)?

3.Jaką obudowę kupić, by była ładna i użyteczna?

Budżet 200 złotych(komputer złożony za 400 )

Geforce 6500 i Radeon X1300 mają podobną wydajność. Zmiana nic nie da.

Używany RAM DDR2 to koszt ok. 20-25zł za 1GB 667/800.

200zł na to wszystko to trochę mało. Sam nowy dysk 500GB tyle kosztuje.

Nie ma takiego procesora. Najsłabszy Core 2 Duo E4300 ma 1,8GHz.

Podaj screen CPU z programu CPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

Dodaj też screen z Mainboard, żeby zidentyfikować płytę główną.

  1. Mam Linuxa więc screena nie pokażę.

2.Płyta główna to GIGABYTE GA-P31-DS3L.

3.Może opylić więc tego Radeona? Dostanę coś za niego?

4.500GB haha :smiley: Ja chcę kupić najwyżej 160.

Za taką kasę to za wiele nie kupisz za tą kartę X1300 może 30zł. Ram śmieszny koszt około 25zł. Dysk używany około 50zł, grafa minimum z minimum Radeon 4850 bo na pewno na nic innego kasy nie starczy może za 100 wyhaczysz. Poza tym mogę się założyć, że masz markowy zasilacz pochwal się jaki posiadasz. Na obudowę zostaje jakieś 50zł zakładając że sprzedaż tego radka. Za tą kasę taką konserwę kupisz.

http://allegro.pl/promocja-obudowa-atx- … 64311.html

1.Markowy zasilacz? Co Ty, jak coś przehandluję i bedę miał +100 to kupię markowy. Na razie mam coś co powinno się nazywać bombą zegarową a nie zasilaczem. Ale na razie pracuje i ma się dobrze.

2.Myślałem by wyhaczyć jakiegoś starego grata z lat 90tych, wywalić hardware i zostawić obudowę :wink:

3.Grafikę chcę by dało się ją podkręcić. Planuję tak podkręcić komputer by działało GTA 4 =D>

4.Dysk jak najtańszy nawet na ATA może być. Potrzebny mi bo mój obecny 80GB mam zapełniony filmami. A ich nie chcę usuwać bo na wypadek awarii internetu w domu jest jakaś rozrywka :slight_smile:

procesor w twoim kompie może być za słaby ale pocieszę - ja na swoim gracze uruchomiłem gta4 z enb series w 1680x1050 medium +30 fps

Ooo to świetnie. Ja mam monitor stary 15 cali więc ma rozdzielczość 1024x768 :slight_smile:

To muszę dokupić kartę 512 MB