Modernizacja Komputera

Witam! !!

Mam już dosyć słaby sprzęt i mam zamiar go zmodernizować.

Na początku myślałem że zmodernizuje go w Czerwcu.

Ale z tego co słyszałem to kompletny idiotyzm ,ponieważ zawsze sprzęt komputerowy wtedy drożeje.

I na tym nie koniec mojego problemu :

Mój pecet :

1.Procesor Intel Pentium 2.8 Ghz

2.512 MB RAM

3.RADEON 9600 SERIES

No i właśnie.Nie wiem czy będzie mi się opłacało kupować po częściach.

Chyba najlepiej by był okupić nowy komputer a ten stary sprzedać np. na allegro.

No więc co o tym myślicie ? Proszę o propozycje i czy opłaca się kupować sprzęt w Czerwcu

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Ja kupowałem komputer w czerwcu, ponieważ swój stary wcześniej sprzedałem i nie mogłem zostać bez komputera. Dla mnie cena się nie liczyła i nie zauważyłem dużej podwyżki cen podzespołów.

Co do Twojego komputera to nie warto kupować “składaków”. Sam kiedyś taki miałem i nie polecam. Najlepiej samemu wybrać odpowiednie części.

Na tą modernizację jaki masz budżet?

Budżet się dla mnie nie liczy

Chce żeby ten komputer co kupie był głównie dobry do gier.

Hmm za 1400 zł to maszyny do granie raczej dobrej nie zmontujesz. Ale na Pentium Dual Core jakaś tańsza płyte główną+gf8600gt+(może 2gb) ram i jakiś dysk 250gb ci starczy. Gdzie jeszcze trzeba by było kupić zasilacz,obudowe i napęd dvd. Zaś shitu z MM czy innego sklepu nie opłaca sie kupować. Ostatnio w sieci sklepów Stonka widziałem kompa z monitorem 22" Samsung za 1699 zł - miał Core quad duo 1gb ram i radeona zintegorwanego :slight_smile: Moja rada dozbieraj sobie do 2200 zł i wtedy się pomyśli. Jak chcesz grac w nowe gierki. Lub zostaw sobie tego kompa i kup Xbox-a 360 Arcade obecnie można go kupic nowego za 750 zł.

Pozdrawiam!

No znowuż nie chodzi mi o jakiegoś “potwora” chce żeby chodziły mi gry nowe gdzieś tak z rok a potem to się zobaczy

Core 2 Duo E2160 – 200zł

Foxconn P35A-s - 320zł

RAM 2x1GB Kingston - 135zł

GF 8800GT Palit - 660zł

2x160GB - 280zł

be quiet straight power e5-400w - 250zł

nagrywarka DVD -100zł

obudowa - 200zł

Słuchaj najlepiej sprzedaj teraz komputer właśnie np. w allegro.

A jak będziesz miał kasę ze sprzedarzy to leć do sklepu z tą kasą i kup sobie nowego peceta.

Jeśli chcesz kompa za mniej więcej 1400zł to według mnie w kupsobie pentium core duo.Jakieś 1 - 2 gb ramu no i w miarę dobrą karte graficzną.Zostaje jaszcze obudowa i mocny zasilacz no i powinieneś się zmieścić w 1400zł

A co do czekania do czerwca to głupota bo sam zauważyłem ze wtedy ceny ida w górę do 50 żł czasem nawet do 100zł ale to rzadkość.

No więc radze wystawić teraz kompa na allegro a z kasy po sprzedaż y do sklepu i kupić nowego peceta.

Troche się rozpisałem ale mam nadzieje że to ci pomoże.

POZDRAWIAM Mateusz_KRK

Core 2 Duo E2160 - To jest pentium dual core a nie Core 2 Duo. Zamiast tego lepiej wziąść jakiegos Athlona X2.

Ale należy on do rodziny Core 2 Duo

Do gier co prawda lepszy byłby Athlon, ale w pozostałych bardziej zaawansowanych/multimedialnych zadaniach lepszy jest Intel.

tiaa, podaj jakieś testy

bierz zestaw jak wyżej, tylko jeden dysk 320, pamieci goodram PRO 900, zasilacz corsair 450W

Może zobacz stronę. Tak jak napisałem Intel rozwala AMD praktycznie w każdym miejscu. Do tego lepiej się podkręca.

no to może zobacz co wcześniej napisałeś ??