Modernizacja komputera

Witam posiadam taki oto sprzęt :

Pentium D 820 2.80 Ghz

Asus p5wd2 premium

4x1gb kingston DDR II 533mhz

Gigabyte Geforce 7800GTX 256MB DDR III

Seagate 250GB Barracuda 7200.7 NCQ SATA 8MB

Zasilacz 420w neotec

Monitor Iiyama 19 LCD max 1280x1024 8ms

Zestaw jest 5cio letni no i chciałbym go troszkę zmodernizować i teraz pytanie za co się zabrać by zwiększyć wydajność chodzi głównie o gry zastanawiałem się nad zamianą grafiki ale nie wiem na jaką może 9800GT lub GTS250 ale z drugiej strony nie wiem czy jest sens inwestować w ten komputer dlatego proszę o porady co ewentualnie warto by było wymienić dokupić.

Można dodać nowy dysk, a stary zostawić np. na kopie bezpieczeństwa.

Jeśli monitor ma wejście DVI, to znaczy, że jest lepszej klasy, lepiej go nie ruszać. A na pewno nie wymieniać na coś za 450zł z supermarketu.

Procesora się nie ruszy, bo trzeba by zmieniać płytę główną, a nawet pamięci (coś poniżej DDR2 800MHz będzie wąskim gardłem dla nowszych procesorów). Czyli w zasadzie wszystko.

Grafikę można wymienić, zawsze będzie można przełożyć do nowego komputera.

Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na modernizację?

hmm

grafę można wymienić lecz przy tym procesorze to dużo nie da, pamięci na szybsze, i dysk.

No tak jak myślałem o karcie to z 300-400pln bo więcej to już chyba się nie opłaca inwestować :confused: Myślałem że nowa grafika by trochę pomogła ale jak mówicie że nie to wtedy nie wiem sam bo jak bym miał wszystko wymieniać to równie dobrze mógłbym kupić nowy pc.

Heh… no jeżeli wymieniać kartę graficzną to na pewno była by różnica, tylko byłaby ona ograniczana przez resztę sprzętu. Więc wymiana nie jest tu wskazana. W tej cenie optymalnie można kupić GeForce’a 9600, bądź za trochę ponad 400 zł Radeon’a 4770.

Ale tak jak pisałem wyżej: Wymiana nieopłacalna.

Inne informacje: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=RGSwH7V139hRZ34V

Czyli najlepiej by było wymienić ram na 4gb 800mhz ? takie ramy wspiera moja płyta.