Modernizacja komputera

Witam!

Ostatnio myślałem nad modernizacją komputera , ponieważ ten już powoli nie daje rady uciągnąć najnowszych gier.Na początku myślałem nad wymianą karty graficznej nad gainward/palit lub gigabyte geforce gtx 460 i ew.dokupienie kości ramu.Mój zestaw:

Intel Core 2 Duo e8500 3.16ghz (nie ma na razie potrzeby zmieniania , ponieważ jak by był procesor za słaby można go podkręcić)

Gainward Ati Radeon Hd 4850 512mb

GA-p31-s3g

4gb ram ddr2 (nvidia sli)

zasilacz 500w(marki nie pamiętam , ale z pewnością da rade wymieniałem nie dawno i dałem za niego ponad 200zł.Wiec nie powinien być to jakiś chiński shit.)

Co o tym sądzicie?

To rozsądne! Poza tym, jeśli nie zmieniasz płyty głównej(?), niczego w tym zestawie bym nie zmieniał. Dołożenie RAM nic tu nie da, a zasilacz uciągnie małą radiostację :slight_smile:

czemu dołożenie pamięci RAM nic nie da?

Hej,

Pewnie dlatego, że płyta główna obsługuje maksymalnie do 4 GB RAM’u - więcej po prostu nie wykryje. Zresztą sam zobacz tutaj i tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

aha , ok.

Ale tą karte graficzną moge z powodzeniem pokawać tak?

Hej,

Spokojnie, myślę, że nie powinno być żadnego problemu - oczywiście pod warunkiem, że zasilacz da karcie radę. :slight_smile: Radziłbym go sprawdzić. Pisałeś bowiem, że ma moc 500W, a markowy zasilacz o tej mocy byłby nieco droższy. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak. GTX 460 ma prawie dwa razy większą moc obliczeniową niż twoja obecna karta, a do tego nie jest taka droga i zawsze można podkręcić. Możesz spokojnie kupować.

@Dimatheus:

Nie przesadzaj, zasilacz 500W za 200zł i uważasz, że nie pociągnie pojedyńczej GTX 460 z C2D? Ten zestaw pójdzie na 400W.

Wejdź na pierwszy lepszy kalkulator PSU.

500W za ponad 200zł pewnie fortron jakiś albo OCZ.

Hej,

manishe , nie chodzi o to, czy 500W, czy 400W zasilacz uciągnie. Sam użytkownik napisał, jaka jest moc zasilacza i ile za niego zapłacił. Bardziej chodzi o to, co to za zasilacz. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

No ciężko mi powiedzieć co to za zasilacz , ponieważ niema na nim nic napisane.Kupie tą kartę.Może jak starczy pieniędzy to kupie jakąś płytę główną.Dysponuje budżetem 800zł na karte i płyte.Możecie coś polecic?

Hej,

Nie ma nawet tabliczki znamionowej? Informacja o tym, jaki zasilacz, jaką ma moc na poszczególnych liniach powinna być widoczna na bocznej etykiecie zasilacza; ewentualnie od jego spodu. Tak czy inaczej trzeba pokrywę komputera odkręcić. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Skoro masz 800zł, puściłbym części na handel (MOBO + GPU + CPU + RAM) i postawiłbym coś na LGA1155 z i3-2120 [pewnie na i5 nie będzie], HD6850, jakimś RAM-em i mobasem. Co do GTX460 - pomijając to, że Fermi lubi strzelić focha dochodzi to, ze nie za bardzo działają karty od nvidii na C2D, bo sterowniki są skopane i dosyć dużo niepotrzebnie ciągną, co przekłada się na mniejszą wydajność, bo proc obciążony jest.

nie ma na zasilaczu żadnej tabliczki , od spodu jest tylko wielki wiatrak.A co do puszczenia na handel , to nie stestety nie moge puścic tylu rzeczy na handel.Jak na razie chcę sprzedać tego 4850hd.Ale ten i3 nie ma takiej różnicy jak mój C2D(3.16ghz) , gdzie i3 ma (3.30ghz) jak się nie mylę , i tak samo dwu rdzeniowy.

Faktycznie, nie doczytałem jaki dokładnie masz procesor, pomyliło mi się z innym tematem. E8500 jest niezły, rzeczywiście - jest OK. Gdy jeszcze podkręcisz nie powinno być większego problemu, a gdybyś wrzucił Q9300 i wykręcił - to byłoby nadal bardzo dobrze, Q9300 nadal sobie bardzo dobrze radzi :slight_smile:

ta , ten quad jest jeszcze na “poziomie” , że tak powiem.Dobra to na razie wymienię tą grafikę , a potem będę jeszcze się rozglądał nad płytami głównymi.

Hej,

Ale w ogóle jej nie było, czy po prostu odpadła? A masz możliwość sprawdzić na przykład na rachunku, co to dokładnie był za zasilacz? Bo jeśli nie ma na nim tabliczki znamionowej, to niedobrze świadczy to o producencie sprzętu.

Pozdrawiam,

Dimatheus