Modernizacja komputera

Witam,

Posiadam konfiguracje jak w podpisie + (4850 v. 512mb)

dzisiaj spędziłem trochę czasu nad szukaniem możliwości modernizacji tego komputera i jedyne co przyszło mi do głowy to wymiana grafiki i ewentualna inwestycja w dysk SSD

Propozycja grafiki to

Asus AMD Radeon HD 7850 2048mb DDR5 / 256bit (cena 1300 zł)

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 1024 mb DDR5 / 256bit ( cena 1000zł)

Asus GeForce GTX 560 Ti 1024mb DDR5 / 256bit (cena 1100zł)

Dyski SSD

OCZ SSD 2.5’’ 120gb ( 450mb/s zapis 550 mb odczyt) - cena 570zł

Patriot SSD 2.5’’ 60 gb ( 490mb zapis 520 mb odczyt) - cena 410zł

Proszę o podpowiedzi i sugestię ponieważ nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto kupując źle, na grafikę jestem w stanie wydać te 1300 MAX, Dysk SSD to akt burżuazji i 400-500 to już granica nad czym i tak się zastanowię czy aż tak potrzebny jest mi dysk SSD ?

Proszę o pomoc! z góry dziekuję !!

GPU za 1300zł do dwurdzeniowego procesora? Średnio mi się to podoba.

SSD da zauważalny wzrost wydajności.

Na Twoim miejscu wymieniłbym procesor na Quada i dopiero wtedy myślał nad grafiką za ponad tysiąc.

Dokładnie, procesor będzie wąskim gardłem dla tej grafiki.

masz dosyć sporo kasy na modernizację za 1300 zł wymieniłbym procesor płytę główną na jakąś z sata III dla tego dysku SSD (wtedy rozwinie w pełni skrzydła ) i jeszcze zostanie na przyzwoitą kartę graficzną a za 300 zł kupisz już szybki dysk SSD 60GB reszte masz ze starego PC swoje niepotrzebne bebechy możesz sprzedać procesor płytę pamięć ram i kartę a zostawisz dysk twardy ,napęd ,zasilacz masz ok i swoją obudowę lepiej na tym wyjdziesz kasę za sprzedane podzespoły możesz przeznaczyć na lepszą kartę

moja propozycja może ci się spodoba http://www.morele.net/inventory/info/aP6lz1/

Teraz chciałem wymienić grafikę bo spotkalem sie z opinią ze do tej konfiguracji jak wsadzę grafę za 1300 to odczuje wyraźny wzrost wydajnosci, do tego ten SSD i na dziś to koniec wymian a w okolicach pazdziernika chciałbym zainwestować w procesor i płyte główną i ram w ddr3. Rozumiecie moją dynamikę myślenia ? :smiley:

Rozumiemy, ale myślę że wsadzanie do tego procesora rafiki za 1300 zł to troszkę przesada. Może lepiej procesor najpierw, a w październiku grafikę?

Ok, a teraz już odbiegając od kolejności zakupów którą grafikę z tych trzech wybrać bo stoję na wielkim skrzyżowaniu nie wiem co wybrać, czytam znowu że 7850 jest niewiele lepsza lub nawet gorsza od 6970 cenowo podobne, help! !!

Osobiście brałbym najpierw GPU, potem CPU - wykręci jeszcze wyżej ten procesor (do 4GHz niektórzy dobijają, może tobie też się uda), wiadomo, będzie ograniczać ale wzrost wydajności będzie z całą pewnością odczuwalny. Pięć miesięcy się GPU pomarnuje, a potem dostanie nowe CPU i będzie śmigał już na full obrotach :wink:

sla17 :slight_smile: mówisz masz, GPU zamówione w poniedziałek biorę za montaż, core 2 duo który mam jeśli “zdławi” kartę o 25% to i tak ta karta będzie 10x szybsza od 4850 ;), a w październiku zabieram się za poszukiwania dobrej płyty głównej i procesora :slight_smile: na razie do tego GPU dołożyłem SSD OCZ Agility 3 120gb i muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak znacznej poprawy jakości :slight_smile: