Modernizacja komputera

(Pascalekk) #1

Witam,

Posiadam konfiguracje jak w podpisie + (4850 v. 512mb)

dzisiaj spędziłem trochę czasu nad szukaniem możliwości modernizacji tego komputera i jedyne co przyszło mi do głowy to wymiana grafiki i ewentualna inwestycja w dysk SSD

Propozycja grafiki to

Asus AMD Radeon HD 7850 2048mb DDR5 / 256bit (cena 1300 zł)

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 1024 mb DDR5 / 256bit ( cena 1000zł)

Asus GeForce GTX 560 Ti 1024mb DDR5 / 256bit (cena 1100zł)

-

Dyski SSD

OCZ SSD 2.5'' 120gb ( 450mb/s zapis 550 mb odczyt) - cena 570zł

Patriot SSD 2.5'' 60 gb ( 490mb zapis 520 mb odczyt) - cena 410zł

Proszę o podpowiedzi i sugestię ponieważ nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto kupując źle, na grafikę jestem w stanie wydać te 1300 MAX, Dysk SSD to akt burżuazji i 400-500 to już granica nad czym i tak się zastanowię czy aż tak potrzebny jest mi dysk SSD ?

Proszę o pomoc! z góry dziekuję !!

(Jaromir Zurawski) #2

GPU za 1300zł do dwurdzeniowego procesora? Średnio mi się to podoba.

SSD da zauważalny wzrost wydajności.

Na Twoim miejscu wymieniłbym procesor na Quada i dopiero wtedy myślał nad grafiką za ponad tysiąc.

(Boshi) #3

Dokładnie, procesor będzie wąskim gardłem dla tej grafiki.

(djosdanielos) #4

masz dosyć sporo kasy na modernizację za 1300 zł wymieniłbym procesor płytę główną na jakąś z sata III dla tego dysku SSD (wtedy rozwinie w pełni skrzydła ) i jeszcze zostanie na przyzwoitą kartę graficzną a za 300 zł kupisz już szybki dysk SSD 60GB reszte masz ze starego PC swoje niepotrzebne bebechy możesz sprzedać procesor płytę pamięć ram i kartę a zostawisz dysk twardy ,napęd ,zasilacz masz ok i swoją obudowę lepiej na tym wyjdziesz kasę za sprzedane podzespoły możesz przeznaczyć na lepszą kartę

moja propozycja może ci się spodoba http://www.morele.net/inventory/info/aP6lz1/

(Pascalekk) #5

Teraz chciałem wymienić grafikę bo spotkalem sie z opinią ze do tej konfiguracji jak wsadzę grafę za 1300 to odczuje wyraźny wzrost wydajnosci, do tego ten SSD i na dziś to koniec wymian a w okolicach pazdziernika chciałbym zainwestować w procesor i płyte główną i ram w ddr3. Rozumiecie moją dynamikę myślenia ? :smiley:

(Boshi) #6

Rozumiemy, ale myślę że wsadzanie do tego procesora rafiki za 1300 zł to troszkę przesada. Może lepiej procesor najpierw, a w październiku grafikę?

(Pascalekk) #7

Ok, a teraz już odbiegając od kolejności zakupów którą grafikę z tych trzech wybrać bo stoję na wielkim skrzyżowaniu nie wiem co wybrać, czytam znowu że 7850 jest niewiele lepsza lub nawet gorsza od 6970 cenowo podobne, help! !!

(sla17) #8

Osobiście brałbym najpierw GPU, potem CPU - wykręci jeszcze wyżej ten procesor (do 4GHz niektórzy dobijają, może tobie też się uda), wiadomo, będzie ograniczać ale wzrost wydajności będzie z całą pewnością odczuwalny. Pięć miesięcy się GPU pomarnuje, a potem dostanie nowe CPU i będzie śmigał już na full obrotach :wink:

(Pascalekk) #9

sla17 :slight_smile: mówisz masz, GPU zamówione w poniedziałek biorę za montaż, core 2 duo który mam jeśli "zdławi" kartę o 25% to i tak ta karta będzie 10x szybsza od 4850 :wink:, a w październiku zabieram się za poszukiwania dobrej płyty głównej i procesora :slight_smile: na razie do tego GPU dołożyłem SSD OCZ Agility 3 120gb i muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak znacznej poprawy jakości :slight_smile: