Modernizacja komputera

(Dawid Cierocki) #1

Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post tutaj :wink:

Noszę się z zamiarem modernizacji komputera. Sprzęt, który posiadam wykorzystywałem do montowania filmów, ale od czasu do czasu chciałem w coś zagrać, więc pomyślałem, że lekka modernizacja nie zaszkodzi :wink: Nie wiem do końca co wartoby zainwestować, możliwe, że w lepszą kartę graficzną, ale właśnie to chciałem z Wami ustalić.

Oto częściowa specyfikacja mojego kompa (btw. czy istnieje program poza Everestem, który podaje pełną i dokładną specyfikację komputera bo ten nie był chyba dawno aktualizowany)

Procesor AMD Phenom II X6 1055T 2.80 GHz

Karta graficzna NVIDIA GeForce 9400 GT

4 GB RAM

Niestety nie znam innych prawdopodobnie potrzebnych danych.

Pozdrawiam

(Maciej Malocha) #2

Everest teraz jest pod nazwa AIDA64. CPU i RAM jak najbardziej ok, karta graficzna zdecydowanie do wymiany jeśli chcesz grać, przydałby się jeszcze model zasilacza.

(Konradpastuszka) #3

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog ... 15677.html

(Dawid Cierocki) #4

No tak też właśnie myślałem (co do karty graficznej). Poniżej wrzucam Wam pełniejszą specyfikację, mam nadzieję, że jest tam wszystko co potrzebne by dobrze mi doradzić co do wyboru karty :wink: Nie wiem tylko, gdzie można znaleźć dokładniejsze info o zasilaczu

Komputer:

Typ komputera ACPI x64-based PC

System operacyjny Microsoft Windows 7 Ultimate

Internet Explorer 9.0.8112.16421 (IE 9.0)

DirectX DirectX 11.0

Data / Czas 2012-07-20 / 19:59

Płyta główna:

Typ procesora HexaCore AMD Phenom II X6 1055T, 3315 MHz (16.5 x 201)

Nazwa płyty głównej Asus M4N68T-M LE (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

DIMM1: Samsung M378B5673EH1-CH9 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

DIMM2: Samsung M378B5673EH1-CH9 [TRIAL VERSION]

Typ BIOS'u AMI (03/19/10)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 9400 GT (512 MB)

Karta wideo NVIDIA GeForce 9400 GT (512 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 9400 GT

DMI (płyta główna): producent ASUSTeK Computer INC.

DMI (płyta główna): nazwa M4N68T-M LE

DMI (płyta główna): numer wersji Rev X.0x

Pozdrawiam

(system) #5

No jasne że grafika do wymiany... ile masz kasy na nową?

i jaki masz zasilacz? co do zasilacza to musisz odkręcić bok i przepisać model markę i moc zasilacza

(Maciej Malocha) #6

W celu sprawdzenia zasilacza będziesz musiał zajrzeć do komputera. Chodzi o to by po kupnie nowej karty nie okazało się, że zasilacz masz lipny i karty nie uciągnie.

(Dawid Cierocki) #7

OK, spisałem model i wiem już co i jak:

Zasilacz:

Procomp model ATX KY-400W

Mam nadzieję, że teraz będzie wszystkim łatwiej zaproponować dla mnie jakąś odpowiednią kartę graficzną Jeśli macie więcej pytań, czekam.

(Maciej Malocha) #8

Broncho , Niestety twój zasilacz to bomba zegarowa, zanim kupisz kartę graficzną, zaopatrz się w jakiś markowy zasilacz. Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na tę modernizację?

(SuperGT) #9

ZoltaR , Weź nie piernicz głupot zanim kupiłem nowy zasilacz używałem tego samego, wytrzymał ponad 4lata.I nadal żyje lecz wymieniam części i musiałem go zmienić :wink: Takwięc on powinien działać.

(Gomez734) #10

Niektórzy to już mają schizę na pkt zasilaczy...Najlepiej wymieniać u kogoś za nie swoje pieniądze.

Miliony ludzi ma niefirmówki tzw czarna lista i nic im nie wybucha.Fakt że ryzyko jest ale niewielkie.Nie jest to Q jakąś regułą a jednostkowe przypadki........sam przez 10 lat miałem chinole z czarnej listy i żaden mi spustoszenia nie narobił .

(Jaromir Zurawski) #11

Ja miałem 'chinola', a teraz nie mam dysku.