Modernizacja komputera

Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post tutaj :wink:

Noszę się z zamiarem modernizacji komputera. Sprzęt, który posiadam wykorzystywałem do montowania filmów, ale od czasu do czasu chciałem w coś zagrać, więc pomyślałem, że lekka modernizacja nie zaszkodzi :wink: Nie wiem do końca co wartoby zainwestować, możliwe, że w lepszą kartę graficzną, ale właśnie to chciałem z Wami ustalić.

Oto częściowa specyfikacja mojego kompa (btw. czy istnieje program poza Everestem, który podaje pełną i dokładną specyfikację komputera bo ten nie był chyba dawno aktualizowany)

Procesor AMD Phenom II X6 1055T 2.80 GHz

Karta graficzna NVIDIA GeForce 9400 GT

4 GB RAM

Niestety nie znam innych prawdopodobnie potrzebnych danych.

Pozdrawiam

Everest teraz jest pod nazwa AIDA64. CPU i RAM jak najbardziej ok, karta graficzna zdecydowanie do wymiany jeśli chcesz grać, przydałby się jeszcze model zasilacza.

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog … 15677.html

No tak też właśnie myślałem (co do karty graficznej). Poniżej wrzucam Wam pełniejszą specyfikację, mam nadzieję, że jest tam wszystko co potrzebne by dobrze mi doradzić co do wyboru karty :wink: Nie wiem tylko, gdzie można znaleźć dokładniejsze info o zasilaczu

Komputer:

Typ komputera ACPI x64-based PC

System operacyjny Microsoft Windows 7 Ultimate

Internet Explorer 9.0.8112.16421 (IE 9.0)

DirectX DirectX 11.0

Data / Czas 2012-07-20 / 19:59

Płyta główna:

Typ procesora HexaCore AMD Phenom II X6 1055T, 3315 MHz (16.5 x 201)

Nazwa płyty głównej Asus M4N68T-M LE (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

DIMM1: Samsung M378B5673EH1-CH9 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

DIMM2: Samsung M378B5673EH1-CH9 [TRIAL VERSION]

Typ BIOS’u AMI (03/19/10)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 9400 GT (512 MB)

Karta wideo NVIDIA GeForce 9400 GT (512 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 9400 GT

DMI (płyta główna): producent ASUSTeK Computer INC.

DMI (płyta główna): nazwa M4N68T-M LE

DMI (płyta główna): numer wersji Rev X.0x

Pozdrawiam

No jasne że grafika do wymiany… ile masz kasy na nową?

i jaki masz zasilacz? co do zasilacza to musisz odkręcić bok i przepisać model markę i moc zasilacza

W celu sprawdzenia zasilacza będziesz musiał zajrzeć do komputera. Chodzi o to by po kupnie nowej karty nie okazało się, że zasilacz masz lipny i karty nie uciągnie.

OK, spisałem model i wiem już co i jak:

Zasilacz:

Procomp model ATX KY-400W

Mam nadzieję, że teraz będzie wszystkim łatwiej zaproponować dla mnie jakąś odpowiednią kartę graficzną Jeśli macie więcej pytań, czekam.

Broncho , Niestety twój zasilacz to bomba zegarowa, zanim kupisz kartę graficzną, zaopatrz się w jakiś markowy zasilacz. Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na tę modernizację?

ZoltaR , Weź nie piernicz głupot zanim kupiłem nowy zasilacz używałem tego samego, wytrzymał ponad 4lata.I nadal żyje lecz wymieniam części i musiałem go zmienić :wink: Takwięc on powinien działać.

Niektórzy to już mają schizę na pkt zasilaczy…Najlepiej wymieniać u kogoś za nie swoje pieniądze.

Miliony ludzi ma niefirmówki tzw czarna lista i nic im nie wybucha.Fakt że ryzyko jest ale niewielkie.Nie jest to Q jakąś regułą a jednostkowe przypadki…sam przez 10 lat miałem chinole z czarnej listy i żaden mi spustoszenia nie narobił .

Ja miałem ‘chinola’, a teraz nie mam dysku.