Modernizacja komputera

Witam

Moja obecna konfiguracja to:

procesor: AMD Phenom II X4 840

płyta główna: msi 970a-g46

pamięć: 8GB

karta graficzna: Gigabyte geforce gtx 460 se

zasilacz Modecom Carbon 620

czy coś powinienem wymienić jeśli tak to na co , czy na razie nic nie ruszać ?

a skąd my mamy wiedzieć? coś Ci przeszkadza? gry działają nie tak jak trzeba? jeśli nie to nie ma sensu zmieniać. jeśli tak to napisz na czym polega problem i jaki budżet na wymianę sprzętu możesz przeznaczyć

gry działają dobrze ,przynajmniej diablo 3 ale pytanie co będzie póżniej

Później będą nowe procesory, nowe karty graficzne, nowe części podzespołów i tysiąc innych rzeczy. :smiley: Rynek się szybko zmienia i wróć do tematu kiedy autentycznie będziesz potrzebować wymiany którejś z części bo sprzęt nie będzie wyrabiać. :wink:

Mogę ci powiedzieć,że z reguły czas życia sprzętu wynosi 4 lata.

A to dlatego,że zmieniają się platformy.

np. AMD

z Gniazda Socket 754 na AM2,potem AM2+ i AM3

pamięci DDR1 potem DDR2 i DDR3

karty graficzne z AGP na PCI-E x16.

Już te zmiany wymagają zmiany 4 podstawowych elementów

Płyta - nowe pamięci już nie pasują

Procesor - nie kupisz nowego do starego gniazda.

Pamięć - DDR1 nie włożysz do płyty z DDR2

Karta Graficzna - AGP x8 nie włożysz do PCI-E.

Teraz rozumiesz co chcemy ci powiedzieć,nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie za rok,ja na razie nie odczuwam potrzeby zmiany,ale wiem,że 3 elementy są już stare jak na obecne standardy

Mnie zastanawia tylko ten zasilacz , ja osobiscie nie ryzykowałbym sprzetu na modecomie . Po 1 modecomy to czarna lista zasilaczy a po 2 zasilacz 620 W za 190 zł od razu widać że cos nie tak :slight_smile: Jeśli koniecznie chcesz coś wymienić to zasilacz :slight_smile: A tak to ciśnij na tym sprzęcie ile się da .

Jakie pytanie taka odpowiedź.Więc odpowiadam.

Wystaw tego złoma pod śmietnik i kup coś porządnego…np taki sprzęt :slight_smile: http://allegro.pl/hyperworks-tesla-supe … 41943.html