Modernizacja komputera

Witam!

Zostałem poproszony przez pewną osobę o zmodernizowanie komputera, który składa się z Athlona 64 2800+, bodajże 1GB DDR1 RAMu z niewielkim haczkiem. Do zostawienia jest jedynie obudowa, napędy i dysi. Komputer na służyć do internetu, obróbki i przeglądania zdjęć oraz wideo i tutaj mam dylemat - czy Intel C2D E8400 i 8GB RAMu do tego spisałoby się w miarę dobrze? Wiem, że LGA 775 to już prehistoria można powiedzieć, ale problem jest tej natury, że facet chce żeby komputer dobrze chodził, a z tego co tata mi mówił(to jest jego kolega) nie jest zbyt skłonny do wydania na tyle dużej kwoty pieniędzy, żeby można było zaszaleć i wsadzić choćby nawet jakiegoś Phenoma X6 i np. 8GB czy 16GB DDR3 do tego(z resztą przy mnie mówił, że jest żyd jeżeli chodzi o kasę)… Jeżeli procesor nadałoby się to czy Giabyte GA-P35-DS3L będzie sensownym wyborem do tego procesora?

Nie napisałeś jaki budżet.

Ale ja powiem tak, nie ma sensu ładować się w 775 bo jest już dość kosztowne w utrzymaniu.

Dzisiejsze celerony i pentiumy, płyty pod 1155 i ddr3 są wydajne i tanie w zakupie i utrzymaniu.

Patrz powyżej, chcesz wsadzić 8GB RAM-u, wiesz ile zabuli się za taką zabawę w DDR2?

Faktycznie. Właśnie przed chwilą przejrzałem ceny RAMu i doszedłem do wniosku, ze to nie jest najlepszy pomysł… Czyli co, w grę wchodzi 1155 z NB H61 jak chce się w miarę tanio złożyć? Budżet ciężko powiedzieć jaki. Ojciec przymnie zapytał ile chce wydać to on odpowiedział wiesz dobrze, że jestem żyd i w końcu stanęło na tym, że odpowiadział na pytanie pytaniem a ile trzeba wydać… Tak więc wychodzi na to, że jestem zmuszony dobrać jakiś zestaw, przedstawić go i albo przyjmie, albo nie, dlatego tak sobie myślę, żeby złożyć jakieś trzy warianty, przedstawić i niech wybierze na który jest w stanie wyłożyć kasę.

Najtańszy możliwy zestaw nadający się do tego co wyżej:

Intel pentium dual core G860 (ok. 240zł)

MSI H61M-P31/W8 (ok. 160zł)

8GB DDR Corsair 1600 2x4GB (ok. 125zł)

Zasilacz (jeśli nie ma) AeroCool EP450 (128zł)

Pod FM1 (APU)

APU A8-3850 X4 ok. 350zł

Asrock A75M-HVS ok. 190zł

8GB DDR Corsair 1600 2x4GB (ok. 125zł)

Zasilacz (jeśli nie ma) AeroCool EP450 (128zł)

Pod AM3+

AMD Athlon X4 640 ok. 285zł

Asrock 960GM-GS3 FX ok. 155zł

8GB DDR Corsair 1600 2x4GB (ok. 125zł)

Zasilacz (jeśli nie ma) AeroCool EP450 (128zł)

Wpadłem już na pomysł - zrobię tak, że bazować będę na 1155, bo tak jak bliżej przyjarzałem się tematowi widać, że tylko ta podstawka wchodzi w grę w przypadku budżetowego zestawu na Intelu, tak więc podam mu konfig na tym Dual core’u, sklecę coś może na I3 2120 i I5 2500K, przedstawię i niech gościu decyduje…

To już wszystko zależy od ciebie i budżetu, ja ci podałem najtańsze możliwe zestawy.

Wiesz, właściwie nie ode mnie, tylko ojca kolgi - dla niego jest zestaw, a ja mam tylko coś sklecić i przedstawić możliwości jako że tata wypadł z obiegu i nie ma rozeznania na jakich częściach komputer najlepiej złożyć do danego zastosowania. Przy renderingu grafika mogłaby być nawet zintegrowana, bo tutaj całą robotę odwala CPU i RAM, no nie?

Witam,

Nie będę otwierać nowego wątku, mam podobny problem do wydania jakieś 1500-2000 zł

Obecny zestaw:

płyta: MSI 770-C45A AM3

Procesor: AMD Athlon II X4 (630) 2.8Ghz

Ram: 4x 2GB Corsair 1066Mhz DDR3

Zasilacz: OCZ ModXstream Pro 700

Karta graficzna: Do wymiany :slight_smile:

Teraz pytanie co zrobić, mam zamiar kupić nową obudowę (w starej dość ciasno się robi) wymienić monitor bo ten już swoje przeszedł (opcjonalnie ) i reszta zostaje na podzespoły.

Pytanie czy ta płyta i procek dadzą sobie jeszcze radę czy nie. Komputer głównie do grania, miałem zamiar przeznaczyć resztę kasy na Grafikę (jakieś 1000-1200) żeby na jakiś czas wystarczyła a co do procka i płyty pewnie wymienię za “jakiś czas”.

Z góry dziękuje za pomoc.

Ten zestaw nie nadaje się do gier.

Tutaj masz lepszy:

Procesor: AMD PHENOM II X4 965 - 3.4 GHz, BOX / Black Ed., AM3 (365 zł)

Płyta główna: ASROCK 970 Pro3 - ATX, AMD 970, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, S-AM3+ (259 zł)

Pamięć RAM: DDR3 CORSAIR - 4 GB / 1600 (1x 4 GB), CL9, Vengeance (79 zł)

Karta Graficzna: PCIex SAPPHIRE HD 7770 1024 MB DDR5, 128 bit, DVI, HDMI, DP - 11201-00-20G (479 zł)

Zasilacz: OCZ ZS-Series - 550 W, 80+ (245 zł)

Całość: 1427 zł

Co do obudowy to polecam SilentiumPC Brutus 410.

Ogólnie w dwóch tysiącach zmieścisz się z budą i monitorem.

@Up

Zasilacz wystarczy XFX Core 450W

Wyżej wymienione podzespoły już posiadam, głównie chodzi mi o wymianę grafiki, obudowy i względnie monitor. Jak pisałem płytę i procka pewnie za “jakiś czas” wymienię.

Dokładanie grafiki do tego procka nie ma sensu, bo będzie ją ograniczał.

Jeśli chcesz wymieniać tzn. sprzedać athlona to radzę to robić teraz póki jest coś wart. Ostatnio Athlony strasznie tanieją.

Czyli procek też do wymiany, ten podany przez ciebie jest na AM3 więc płyta może zostać?

I co z resztą? Ram i zasilacz dadzą radę?

Mieszkam w Anglii i jeśli chodzi o sprzedaż starych podzespołów będzie ciężko i szczerze mówiąc nie bardzo mam ochotę na zabawę w wysyłanie do polski

dlatego chciałbym zostawić co się da ze starego kompa.

Płyta może zostać bo obsługuje 965 LINK

RAM i zasilacz też mogą zostać.

Tak, zasilacz pociągnie dwie takie grafiki.

Bzdura, tutaj masz dowód:

A jeśli chodzi o grafikę w okolicach 1000zł bo tyle mi chyba zostanie.

Za tyle to kupisz nawet 7870 np. Gigabyte Radeon HD7870 2048MB DDR5/256bit (1100/4800) (wer. OC - OverClock)

Jaką masz obudowę?

Jeśli chodzi o obudowę to ciężko mi powiedzieć kupiłem na wyprzedaży ma dwa wentylatory niby wszystko się mieści ale myślę nad czymś większym żeby w środku aż tak bardzo się nie grzało.

Możesz kupić Corsair Carbide 500R. Ja posiadam właśnie tą obudowę i mogę w 100% polecić. Ewentualnie Corsair Graphite 600T, ale ta obudowa już kosztuje ponad 600 złotych i z tego co czytałem do bani ma wentylatory, tak więc trzeba jeszcze liczyć min. 50 złotych od sztuki porządnego wentylatora.