Modernizacja komputera

Konfiguracja komputera wygląda nastepująco:

Procesor: Core 2 Quad Q6600,

RAM: 4 GB,

Dysk: Maxtor 500 GB,

Grafika: GeForce 8600 GT.

Płyta: Gigabyte na chipsecie P31.

Do wymiany jest karta graficzna. Na jaki model mogę sobie pozwolić, aby wycisnąć coś jeszcze z tego sprzętu? Myślałem o GeForce 460 lub 560 Titanium, ale nie wiem czy ten sprzęt wyciśnie z tych modeli odpowiednią ilość ftp-sów.

Mogę prosić o sugestie co to wymiany karty graficznej?

jeśli masz porządny markowy zasilacz i udałoby ci się podkręcić procesor na tej płycie przynajmniej do tych 3GHz to możesz inwestować w kartę nawet tak mocną jak 560

osobiście zamiast 560Ti o ile masz na myśli nową na gwarancji to brałbym HD7850 tańsza od 560ti i wydajniejsza … chyba że masz tego 560ti w jakiejś okazyjnej cenie

w grach które kładą duży nacisk na procesor ta karta będzie się marnować jak i gtx560ti jednak jest opłacalna bardziej i nowsza ,a jak zmienisz w niedalekiej przyszłości resztę sprzętu to będzie jak znalazł

nie podałeś kwoty :wink:

Jeżeli chodzi o możliwości finansowe to około 500 - 600 zł, może trochę więcej, ale niewiele ponad.

do 500zł powinieneś kupić już używanego gtx460 , wersje MSI Cyclone lub Gigabyte OC myślę że będzie to optymalny wybór ,karty te potrzebują zasilania dwoma wtyczkami 6pin ogólnie są dosyć prądożerne cały komp może łyknąć nawet 380W podczas grania w idle też będzie sporawy pobór więcej jak 500zł za te karcioszkę nie opłaca się dawać. Z nowych kart do 500zł kupisz HD7770 mimo mniejszej szyny ,wydajność ma zbliżoną do gtx460 a z każdą nową wersją sterowników jest coraz lepiej do tego ma bardzo niski pobór prądu