Modernizacja komputera

Witam, chciałbym zmodernizować swoją jednostkę centralną jednak nie wiem za bardzo od czego zacząć. Chciałbym robić to stopniowo ze względu na budżet. Chodzi mi o porady ogólne - jaki procesor byłby najlepszy na ten socket, od wymiany czego zacząć itp.

 

Specyfikacja: Procesor:       AMD Phenom 8650 Triple Core socket AM2+              

Pamięć RAM:                       2 GB DDR2 800 MHz

Płyta główna:                       GIGABYTE GA-MA770-UD3 (rev. 1.0)                    

Karta graficzna:                   GeForce 9600 GT 512MB                                

Zasilacz:                              Modecom Next 2 Black Feel 500 W

Dysk twardy:                        WDC 320 GB WD3200AAJS 8MB cache

 

Każda porada będzie cenna jednak priorytetowe pytania brzmią:

 

  1. Jaki najlepszy procesor do tej płyty głównej?

  2. Od wymiany jakiego podzespołu zacząć?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Jaki masz budżet? Na początek do wymiany jest zasilacz. Pochodzi z czarnej listy zasilaczy.

Właśnie tutaj chodzi o odpowiedzi niezależne od budżetu. Chodzi mi o to jaki procesor najlepszy pod ten socket, i od wymiany czego zacząć nie licząc zasilacza. Nie wiem czy najpierw wymienić karte graf, procesor czy dołożyć RAMu. Co pierwsze wymienić i na co najlepiej?

 Phenom II X4 965 BE koszt na allegro około 300-350 zł , lub phenom II X6 1090 /1100T , 

 a tak niezależnie od budżetu to warto przesiąść się na intela kupisz raz a dobrze , i na długi czas

Ale to jest na sockiecie AM3 a na płycie głównej mam AM2+.

obsłuży pod warunkiem że zaktualizujesz bios.

lista działających na niej procesorów :

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2982

płyta obsłuży phenomy o max tdp do 125W

Czyli na pierwszy rzut poleci zasilacz, co według was później przydałoby się wymienić jako pierwsze?