Modernizacja komputera

Czyli wymiana karty I procka wiąże się z wymianą zasilacza?

U Ciebie tak, zasilasz ~~ 400, tak z 300w na linii 12 byś potrzebował. Niestety stare procki są “energożerne”, karty też a mowa tylko o tych 75w.

1 polubienie

A przy wymianie samej karty/procesora da się obejść bez wymiany zasilacza?

Teoretycznie tak, praktycznie nie.
Zacznijmy od tego, że procesor nie obsłuży mocniejszej karty, a mocniejszy procesor nie da Ci nic przy takiej karcie. Czyli zysk będzie w FPS w granicach 5%.Zasilacz, to najmniejszy pikuś, przy takim sprzęcie możesz brać w sumie po kosztach, pakować się w goldy nie ma sensu…
Kwadratura koła, oba elementy są za słabe do współczesnych gier. Teoretycznie mógłbyś liczyć co do wat, szukać niskonapięciowych, ale to bez sensu. Lepiej albo raz zmodernizować go na jakieś 3 lata, poużywać nim padnie lub od razu isc w nowy.

1 polubienie

Kupiłem to nie dawno od znajomego za 700zl więc nowy nie wchodzi w grę

Wybacz drobną złośliwość, ale złóż wiec jutro najlepsze noworoczne życzenia znajomemu za tego złoma i przepłacone elektrośmieci :slight_smile: Na oko z 500 zł potrzeba żeby on do czegoś nadawał po kosztach zasilacz 80zł, procesor i5 2xxx ze 130 zł , jakaś karta za 270zł np. rx 550, 4GB kość RAM za resztę. Taniej się nie da, a szczerze za 1200 można było coś naprawdę fajniejszego złożyć :wink: I niezależnie ile i jak temat będziemy wałkowali: poza obudową i płytą wszystko jest do wymiany, bo dysk pewnie też ma objawy zużycia już :wink:

1 polubienie

Dobra dobra nie męczę cie już tylko powiedz mi jedno czy ten komputer wart był swojej ceny 700zl

Nie męczysz, gdybym nie chciał ( i nie musiał czegoś dokończyć o północy), to bym nie odpisał.
Nie był, wartość dla mnie to maksymalnie 350-400zł. Tyle chodzą polesingowe na Allegro (bez grafiki, ale próbowałeś grać i wiesz co to ona potrafi…). Gdyby coś kiedyś, to pisz przed zakupami na forum, przynajmniej będziesz wtedy świadomy :wink:

1 polubienie

Cs go niby daje radę na tych 80-150 ets2 też nie jest źle ale dziwi mnie ta cenę ktora podales

Na Olx widze podobne konfiguracje w podobnej cenie. No ale cóż. Dzięki ci za wszystkie rady. Wszystkiego najlepszego w Nowym roku :wink:

Spoko, wzajemnie.
W sumie, ten procek ujdzie jeszcze. Jakbyś kartę 710 na coś podmienił np. rx550 lub lepsza 7xx lub 1030… troche b grafika na płynności zyskała… Mówię o energooszczędnych, bo zasilacz,…

1 polubienie

A taki i7 3770 + rx560 ładnie by to działało bo ten procek będzie chyba pasował do płyty?

Ładnie (gdybyś brał, to 570 lepiej, 560 bedzie za słaba do procka;p), mamy na forum klienta, który tak zrobił :wink:
Jak dla mnie procek nie jest tyle wart w Twojej sytuacji, u niego wszystko było ok, a procek był jakimś dziadkiem i3 2xxx. Jak chcesz i7, to bierz 2xxx pewnie tańsze będą.
U Ciebie jest za dużo rzeczy do wymiany: i7 3xxx = 500+, karta używana pewnie 500/600+, no i kostka Ramu z 50 + zasilacz ze 100-150, Twój na 100% nie uciagnie.
Razem wyjdzie Ciz e 1200 zł.

Jeżeli cchesz tyle zainwestować w modernziację, to lepiej pchnij tego co masz na allegro (bez dysku z oryginalnym ? windowsem i bez klucza) za te 300 zł jak się uda i za 1200 lub 1500 dostaniesz nowy zestaw na 2400G z integrą wystarczajaca do gier lub coś na intelu z uzywana kartą. Roboty może więcej,aaleposłuży, a branie po 500+ procka używanego, jak za tyle sa lepsze nowe…:wink:

1 polubienie

Sprzedaż komputera którego dopiero kupiłem chyba nie. Ale po tej modernizacji i7 3770/lub jakiś 2xxx +rx570
To nie lepiej by działało niż 2400G?

I tak tą sprzedaż zrobisz, bo wszystko poza obudową i płyta główną oraz kością ram jest do wymiany :wink:
Z tą kością tez może być zonk, bo nie zawsze znajdziesz identyczną i mogą nie pójsc. Stare podzespoły pewnie wystawisz żeby choć jakieś grosz odzyskać.

Czy poszłoby lepiej, to zależy te I7 to równoważne są lub nawet trochę słabsze obecnemu APU 2400G.
Jest jeszcze kwestia płyty: tam masz Intela 2 generacji, teoretycznie powinna obsłużyć 3, ale nie ma 100% pewności lub będzie trzeba wyszukać i aktualizować BIOS.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-3770-vs-AMD-Ryzen-5-2400G-vs-Intel-i3-8100/896vs3183vs3103

Pod względem grafiki, zgadza się 560/570 ze 2 razy zje vegę11 w procku AMD, ale ona do gier typu csgo/fortinite wystarcza. Powtarzając się nawet wiedźmin na niskich 35~~ utrzyma.

Jest w tymw szystkim jeszcze kwestia czynnika losowości: Twoja płyta jest stara, procek będzie stary, dysk też starszawy jest, karta będzie młodsza, ale wszystko bez jakiejkolwiek gwarancji.

To też wpisz w tabelkę w rubryce ryzyka :wink:

1 polubienie

Płyta aktualnie jeszcze 0,5 roku na gwarancji

Patrząc na Olx to ludzie O podobnych zespołach sprzedają komputery 600 do nawet 1000

Może i ma od sprzedawcy, ale ich się też nie produkuje, więc w najlepszym razie leżak, w najgorszym używka.

… i co to ma do rzeczy ;-)? Łowcy frajerów działają wszędzie, a na poważnie dwa linki:
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-2100-vs-AMD-Athlon-200GE/749vs3325
https://www.videocardbenchmark.net/compare/Radeon-Vega-3-vs-GeForce-GT-710/3926vs2910

Athlon200GE zawiera zintegrowaną vegę 3, ten procek i3 u Ciebie zjada, a grafikę zewnętrzną 710 przeskakuje 2x. Koszt tego cudu techniki to niecałe 230-250 zł.

Nie zrozum mnie źle, ja nie mam nic przeciw modernizowaniu, ale patrzę z perspektywy kilku lat, ta platforma jest martwa i wcale nie tak bardzo wydajna żeby na niej składać i dokładać 1000 lub 1500 zł :wink:

1 polubienie

Zapomnij o 3770 bo te 5 FPS w tym przypadku lepiej dołożyć do grafiki. Kup 2600

No dobra dzięki za odpowiedzi. jak bedę czegoś potrzebował odezwę się. Chyba po jakimś czasie kupie używke z olx płyte główną+procesor a te stare sprzedam. Dzięki ci jeszcze raz rady :slight_smile: