Modernizacja komputera

Witam chciałbym poprawić wydajność mojego komputera poprzez raczej zmianę procesora/
Ogólnie gram w CS:GO i ETS2
Procesor: Intel Core i3-2100 2x 3,1 GHz
Karta graficzna: GeForce Gigabyte gt710 2GB
Płyta Główna: ASRock H61M-VG3
Pamięć Ram: 4GB Chyba GOODRAM
Dysk: 250GB HDD ST3250310AS
Zasilacz: Chieftec CHP-370P
Obudowa: Zalman Z1 NEO

To fajnie.

Zdajesz sobie sprawę, że masz starsza podstawkę Intela i tylko w grę wchodzą używane procesory?

Tu wszystko leży :wink:

jakieś i5 2400/3xxx za 150 zł

Ram z 4 do 8 GB podnieść,c ena z 50 zł

Najdrozej grafika do wymiany, minimum jakieś 1030 lub raczej lepiej rx 5500 za 300 zł

Razem 500 zł, mniej niewiele da, więcej nie warto :wink:

Czyli modernizacja mało da na przyroscie wydajność?

Niezupełnie. Wspomniane gry, a nawet i Wiedzmin, będą grywalne. Wrzuć sobie i5 2400 +rx 550 i zobacz youtube
Wszystko zależy od sytuacji: jeżeli wiesz, że masz tylko około 500zł i wiesz, ze najbliższe 2-3 lata nic nie kupisz, to taki sprzęt pozwoli pograć we wszystko w low (może z domieszka średnich). Jeżeli natomiast wiesz, że za pół roku byłbyś w stanie zebrać z 1,5-2 tysiące złotych, to wtedy lepiej od zera postawić za pół roku na AM4 z integrą :wink:

Mi głównie chodzi o gry cs:go euro truck simulator 2 i czasem fortnite GTA V
Grając aktualnie w ets2 na modach mapy
Ustawienia srednie 1280x1024 miewam spadki
Cs go chodzi płynnie na około 70-200fps w zależności od mapy I ilości graczy raczej powyżej 100fps ustawienia najniższe
Zastanawia mnie czy te gry dadzą radę przynajmniej na średnich ustawieniach bez żadnych spadków. Napewno w najblizszym czasie wrzucę do niego dysk SSD I trochę ramu

A jak Z zasilaczem da radę?

W całkowicie pierwszej kolejności wymień grafikę na coś solidnego jak RX 460/560 lub GTX 1050 lub GTX 960.

Jak chcesz średnie i płynnie, to 560 lub nawet 570 bym sugerował, tylko tu już idziemy w koszty 500+ za grafikę.

Ile wat?

370

z 560/570 może być problem, zależy ile masz na linii 12, ale i tak by była koło 80%a to dziadzio.

A ten Rx460 da radę na moim zasilaczu?
I czy W ogóle da ona jakiegoś przyrostu wydajności niż ta obecnie co mam

460 łyka praktycznie tyle samo co 560, a jest starsza (nie polecam wyrywać okazyjnie babć z Allegro:P).
Przyrosty?
Cóż rx 550 to jakieś 5x Twoja karta
rx 580 x 14 razy
560 i 570 pewnie z 6 i 9 raz :wink:

Oczywiście 580 nie przełoży się wprost na fps x 14, ale kilka arzy go będzie, o ile procesor nie zablokuje wydajności, bo przy mocniejszych będzie blokował mocno.

Czyli najlepiej wymienić w jednym czasie kartę I procesor tylko właśnie mam wątpliwości co do zasilacza czy da radę, bo jeżeli nie to muszę się pakować w kolejne koszty

zasilacz i karte teoretycznie możesz kiedyś do nowego przełożyć :wink:

Nie rozumiem Cię zbytnio
Chodzi mi czy ten zasilacz da radę utrzymać ta kartę graficzną powiedzmy od zielonej gtx1050

No więc czysto teoretycznie odpowiadam Ci, przy wymianie procka najtańsza i5 łyknie koło 90w 1050 z 2GB (bardzo marny wybór z powodu 2GB, lepsza byłaby konkurencja rx…) koło 70 w peaku do 75 , reszta bebechów z 60-70. Razem koło 250 w peaku na Linii 12, sprawdź na tabliczce znamionowej ile masz max na niej. Prawdopodobnie wyjdzie Ci, w najlepszym wypadku, 90% obciążenie na kilkuletnim zasilaczu.
Teoretycznie zadziała, praktycznie sądzę, że niedługo.
Kartę iż asilacz, zmieniając PC, możesz teoretycznie przenieść za kilka lat.


W załączniku zdjęcie bo ja się na tym nie znam :slight_smile:

Prawdopodobnie masz 2 linie 12v , jedna ma 168 w (12x 14), druga odrobine więcej (i tak niżej 200), sumarycznie razem nie możesz im dać więcej niż 252 w. Reasumując : za słaby jest procka i3 i 710, to on mógł uciągnąć, ale mocniejsze bebechy przerastają go…

1 polubienie