Modernizacja komputera

Witam.
Chciałbym zmodernizować swój komputer. Oto moja płyta główna.

Mój procesor to jest: Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155
Pamięć ram: Samsung 4 GB 1600 Mhz
Grafa to stary Geforce, musiałem awaryjnie wsadzić bo poprzednia mi się spaliła.
Zasilacz: ACENS RADIX ECO 500 (możliwe że będę musiał wymienić, bo raz może to być bomba zegarowa również kupiony awaryjnie, dwa nie ma złącza do karty graficznej)

Chciałbym postawić sprzęt żeby na full detalach, albo przynajmniej bardzo sprawnie chodziło np. Wiedźmin 3, GTA V, WoW na najnowszym dodatku.
Chciałbym zostać na tym procesorze (o ile w ogóle się nadaje). Chciałbym wykorzystać maksymalną przestrzeń pamięci RAM jaka jest możliwa na tej płycie głównej. Nie rozumiem tych gwiazdek przy taktowaniu.
Karta graficzna - tutaj chyba nie muszę się wypowiadać.
Zasilacz równiej do przedyskutowania.
Oczywiście Win 10 orydżinal, nie żadna cola z Biedry :smiley: oczywiście żart, też pije

Jeżeli o finanse to nie gryzą mnie tak zabardzo, chociaż wiem jak wygląda rynek. Dostosuje się do tego by to chodziło płynnie jw.

Zapraszam gorąco do dyskusji. :slight_smile:

Hmmm, ciężkie zadanie Panie. Na full to na tym procesorze nie pójdzie.
Sugeruje sprzedać wszystko prócz płyty głównej, obudowy i dysku za jakieś pieniądze i:
Kupić i7 2600 lub 3770
Kupić GTX 1660
Kupić 2x8GB RAM
Zasilacz SilentiumPC Vero 500W

POczytaj 1 post Wiedźmin 3 GOTY 1.31 - Wiatrak od CPU chodzi jak wściekły

  • Karta rx 570 4 gb
  • 4 GB Ram, ew +8 jak trafisz, ta firma co masz najlepiej.
    Tyle do gry starczyi w 600 zł się zamkniesz, ew. zasilacz lub przejściówka
    Aczkolwiek to do gry, nie FULL WYPAS.

Do tego być i7 pewnie potrzebował i chyba już z 580, cóż :wink:

Ja bym wymienił płytę główną z uwagi na ograniczony oc. Zastanowiłbym się np. nad z370pro4 gdzie podobno możesz robić oc procków non-k. Wtedy nie musisz wymieniać procesora tylko podkręcić do około 4ghz. I wtedy 4x4gb ram 1600. Jeżeli zostawiasz płytę główną, którą obecnie posiadasz to wrzuć 2x8gb 1600mhz ddr3.
Grafika, obecnie żeby szło na 1080p na ultra lub prawieultra to myślę, że dobrym wyborem będzie 1660ti.

Wystarczy zwykłą nowa platforma, Ryzen 2600 + GTX 1660

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka :wink: W podkręcanie, mimo bonusu w wydajności, nie opłaca się, raz, ze chłodzenie pewnie dojdzie, dwa koszt płyty, trzy pustymi hercami nie przeskoczysz wąskiego gardła w postaci 4 wątków, to na 2019 absolutne minimum, a i niedługo raczej poniżej wymagań :wink: Zamaist bawić się w kręcenie i inwestować w to, to lepiej i7 wsadzić.
Aczkolwiek, zależy ile ma pytający gotówki, najlepiej może się okazać nie pakowac się w stare intele, a przeskoczyć choćby i na Ryzena 1600 za 550 zł. Za ten zestaw zawsze parę groszy mu jeszcze wpadnie, bo złom to nie ejst zupełny :wink:

XD
Równie dobrze autor może zostać przy obecnym procku i kupić aby ramy i grafike :stuck_out_tongue: i też powinno banglać w większości na prawie ultra.
Wszystko zależy od budżetu.

I z tym się zgadzam, ten podciągnąć “po kosztach”, a jak deluxe to raczej w strone nowego :wink:

Panowie, tytułem końca
Dodaje swoje nowe wytyczne do tego postu.
POWIEDZMY że chciałbym zostać na tej płycie głównej, procku.
Kupuję nowe Ramy 2x8GB 1600Mhz ddr3. (proszę napisać czy taka ilość ramu jest wporządku)
Zasilacz: ACENS RADIX ECO 500 (Czy zasilacz jest wporząku? )
Jaką polecacie grafę? Zaznaczam że nie muszę wchodzić na ULTRA, ale chciałbym żeby to chodziło bardzo płynnie i żeby miało swoją “jakąś” (tak jak kolega napisał “i też powinno banglać w większości na prawie ultra”) :slight_smile:

Pozdrawiam

Mi na i5 7500 4x 3,7ghz (4 wątki), 12gb ram 2133 i gigabyte 1060 6gb wiesiek chodził na uber w 60, w novigradzie spadki do 55. Forza 4 stabilne 60fps, origins 60fps. Jedyne problemy z oddyssey i metro exodus 40-50fps. Obecnie 1060 6gb to 1k pln, dołożysz z 300zł i masz lepszą 1660ti. 1660ti benchmarki oddyssey 60fps.

Technicznie tak, logicznie liberum veto :wink: Zostałbym przy kości, która jest i dodał 4, najwyżej drugą 8., jak chcesz z zapasem. Nie wiem ile te 8 kosztują, ale powyżej 12 i tak nie będziesz potrzebował, procek słabowity lekko, więc nie ma co przepłacać za drugą 8 GB.

Na 12 ma tylko 320 w, czyli może lepiej inny.

Ja bym głosował za 570 taniej 4GB, są okej, za połowę ceny 1660, oczywiście wszystko zależy nadal ILE chcesz wydać. https://www.youtube.com/watch?v=94nMJ0DaS5E

Pytanie zasadnicze - modernizacja czy nowa platforma? Budżet jest potrzebny do ustalenia czy w ogóle się opłaca inwestować w to co już masz.

Koledzy trochę się rozpędzili, bo rzucają propozycjami o różnych cenach, a zaraz się okaże, że nie ma funduszy. Podrzuć maksymalny budżet i kombinujemy.

BTW. Proponujecie określone karty, a za chwilę się okaże, że dla autora nie jest problemem wydać kasę na GTX’a 1660 Ti przykładowo.

Zasilacz na pewno do wymiany, bo to padło.

Chciałbym zostać przy opcji modernizacji. Czyli płyta i procesor zostaje.
Zobaczyłem ile kosztuje ten GTX 1660 Ti, i myślę że mógłbym tyle dać za tą grafę, no chyba że jest coś w podobnych “lotach” do 1000 zł, to byłbym w stanie się za to wypłacić, ale ta pierwsza grafa również wchodzi w grę. (Oczywiście żeby obsługiwała płyta i procek )
RAM 2x8 GB 1600 Mhz (nowe do kupienia, może być?)
Zupełnie nie znam się na zasilaczach. Prosiłbym o jakieś konkrety. :slight_smile:

Pozdrawiam.

1660 Ti to chyba jakieś 1200-1300. Bez Ti to 1000 zł. Rozbudowa obecnie jakby tak policzyć to 1000 za GPU, jakiś i7 to 300-400 zł, RAM to 400-500 za 16 GB, całkowita wymiana, bo i tak za chwilę musiałbyś dobijać do 16, a lepiej osadzić to 2x8 niż 4x4. Zasilacz 200 zł za 600W jakbyś myślał o późniejszej inwestycji w sprzęt. Nie wiem co masz za chłodzenie, ale doliczmy 100. Wychodzi jakoś 2000. Ceny CPU z głowy, bo jeszcze nie sprawdziłem jak to wygląda teraz.

No i ubiegłeś mnie :wink:
Lordek dobrze prawi, do 1660 Ti inwestycja będzie większa,ale i efekt lepszy.

Ja rzuciłem, albo: żóciłem, jak to bedom mufili tegoroczni matóżyźci, opcję light z perspektywą całkowitej wymiany sprzętu w bliższym terminie. Aczkolwiek po modernizacji Lordka set posłuży ze 2-3 lata spokojnie na każde Medium ustawienia.

Myślę, że spokojnie ogra na wyższych ustawieniach. Jak załaduje i7 3770 to ma na długo spokój. Jak dobrze widzę to płyta pozwala na OC więc dopłata 100 zł do 3770K trochę wydłuży życie zestawu - skręć na 4.0 GHz i już.

Pamięci wziąć z wyższym zegarem. Nawet nówki sztuki nieśmigane są do kupienia:

CPU:

GPU:

ZASILACZ:

BRONZE:

GOLD:

600W to dużo, ale będzie “na zaś” a wiele nie dopłacasz, ale jak chcesz te parę groszy zaoszczędzić to oczywiście możesz wziąć zasilacze o mniejszej mocy tj. 500W+.