Modernizacja komputera

Siema pamięci już w kompie łapie je w dual chanel jednak mam problem z taktowaniem działa z prędkością starych (2400mhz) XMP ustawione na 3600 zapisuje zmiany w biosie i nic wraca na 2400 próbowałem ustawić także profil xmp profil 2 ( 3000mhz) jednak ta sama sytuacja na sztywno tez ustawiałem ale identyczna sytuacja macie jakieś porady ? Wyglada to tak jakby pamiętał ustawienia starych ram

Edit

Okey z profilu 2 rusza na 3000mhz a na sztywno 3300mhz jednak na profilu1 na 3600 przywraca po restarcie na 2400 mhz na sztywno również poradzisz jak to dobrze ustawić ? Aktualizacja biosu jest konieczna ?

Pokaż zdjęcie jak ustawiasz na sztywno łącznie z opóźnieniami i napięciem.

Dobrze też sprawdzić co pokazuje CPU-Z w zakładce SPD i memory.

Zaktualizowałbym BIOS bo masz bardzo stary, wersja 3.30 ma ostatnią aktualizację odnośnie RAM.

Tak to wyglada jak na screenie z opóźnieniem i napięciem nic nie ruszałem jest ustawione na auto ( 1.35)




Bios zaktualizowany do najnowszej wersji

Obecnie pamięci idą na 3300 da radę coś jeszcze w tej kwestii zrobić ? Jak myślicie jakieś parametry spróbować jeszcze pozmieniać ? Jak tak to jakie ?

Primary timing podnosić, CAS Latency na 17, RAS to CAS na 21 i RAS Active na 42. Wtedy próbować wyższe taktowanie.

Może się nie znam, ale dlaczego masz FSB:BCLK 1:16 i taktowanie 1650 MHz a nie 1600 MHz?

Może warto zmienić BCLK z Auto na 100?

Okey jutro po pracy spróbuje się pobawić dam znać czy się coś udało zdziałać czy nie

Po zmianie bclk na 100 mhz bez zmian max jaki mogę ustawić to 3400 mhz tak samo gdy ustawiam większe cl. Jeżeli ustawiam powyżej 3400 po restarcie ustawia taktowanie na 2133 mhz

Masz możliwość ustawienia tRC w secondary timing na 85 zamiast auto?

Chociaż wątpię, żeby płyta coś źle ustawiała jak wybierasz profil XMP.

Ciekawy temat:

Piszą że płyta źle ustawia napięcia vccio i vccsa. Zamiast 1.3V powinno być jakieś 1.1V albo 1.2V, ale całości nie czytałem.

Nie mam takiej opcji jak tRC w secondary mam tylko to co na ss :

Udało się panowie przełożyłem ram ze slotu 1-3 na 2-4 i wystartowało na xmp 3600 :), także problem rozwiązany dziękuje bardzo za pomoc pamięci super duży przeskok wydajności w gierkach zauważalny najbardziej

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.