Modernizacja Lenovo Y550

Witam.

Co mogę wsadzić do mojego starawego już laptopa aby dostał drugą młodość? Podobno wymiana karty graficznej jest niemożliwa. Co z resztą? Co można z niego wycisnąć?

Aktualna konfiguracja:

System


Producent LENOVO

Model 20017

Całkowita ilość pamięci systemowej 3,00 GB pamięci RAM

Typ systemu 64-bitowy system operacyjny

Liczba rdzeni procesora 2

Magazyn


Całkowity rozmiar dysków twardych 298 GB

Partycja dysku (C:) Wolne: 17 GB (ogółem: 298 GB)

Grafika


Typ karty wideo NVIDIA GeForce GT 130M

Całkowita dostępna pamięć grafiki 1789 MB

Dedykowana pamięć grafiki 512 MB

Dedykowana pamięć systemowa 0 MB

Współużytkowana pamięć systemowa 1277 MB

Wersja sterownika karty wideo 9.18.13.623

Rozdzielczość monitora podstawowego 1366x768

Wersja programu DirectX DirectX 10

No i Procesor Intel® Core2 Duo CPU T6500 @ 2.10GHz

Możesz co najwyżej wymienić RAM i dysk bezpiecznie, ewentualnie matryce z wyższą rozdzielczością o ile takowa będzie pasować do twojego modelu. Co do grafiki to wątpię czy ja wymienisz bo praktycznie w każdym laptopie jest ona zintegrowana z płytą główną. Owszem były kiedyś takie montowane na slot, ale to były z rodziny 9600M albo i starsze, po za tym nawet jak wymienisz to gwarantuje Ci że twoje chłodzenie nie wyrobi. To samo tyczy się procka, może uda Ci się wrzucić jakiegoś P8700 ale tak jak wyżej chłodzenie nie wyrobi. Ja w swoim Asusie M51Se wymieniłem T5750 na T5800, różnica była tylko taka że T5750 miał FSB 667 a T5800 800MHz, taka mała pierdoła a temperatura w spoczynku 60 stopi w stresie do 80 C, natomiast T5750 w spoczynku 43 a w stresie nawet 60 nie osiągał.

Drugą młodość Twojego laptopa może przynieść zamiana standardowego dysku magnetycznego na dysk SSD.Da to Tobie spore przyspieszenie w porównaniu do standardowego dysku.

Dodane 18.10.2012 (Cz) 19:18

Drugą młodość Twojego laptopa może przynieść zamiana standardowego dysku magnetycznego na dysk SSD.Da to Tobie spore przyspieszenie w porównaniu do standardowego dysku.

Dodane 18.10.2012 (Cz) 19:18

Drugą młodość Twojego laptopa może przynieść zamiana standardowego dysku magnetycznego na dysk SSD.Da to Tobie spore przyspieszenie w porównaniu do standardowego dysku.