Modernizacja mojego zestawu komputerowego do 700zł

Witam,

Chciałbym zmodernizować mój sprzęt i zmieścić się w kwocie 700zł. Wiem, że to mało ale myślę, że wystarczająco by wymienić procesor i kartę graficzną. Proszę o rady. Komputer wykorzystuję głównie do gier typu StarCraft II lub Battlefield 4.

Moja konfiguracja:

• Płyta Główna: Asus M4N68T-M LE V2

• Procesor: AMD Athlon II X2 250

• Grafika: Vertex Radeon HD5670 1GB

• Pamięć: 2 x Pamięć DDR3 GoodRAM 2GB 

• Zasilacz: SEASONIC SS-500ET 

• Case: CoolerMaster Elite 330

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Tak, masz racje, przydałoby się wymienić procesor i kartę graficzną. Niestety, pakowanie się w ten zestaw jest nieopłacalne, po prostu, dlatego proponuję Ci nieco bardziej założoną wymianę.

Sprzedajesz obecny procesor i płytę główną - przy odrobinie szczęścia udałoby Ci się zarobić w ten sposób 150 złotych. Za kartę graficzną powinieneś dostać 100-110 złotych. W ten sposób powiększyłbyś swój budżet o około 250 złotych. Mając 950 złotych miałbyś możliwość kupić G3258 + Asus H81M-E + R7 260X + jakiegoś SilentiumPC FERA 2 HE1224. Miałbyś z tego fajny zestaw przystosowany do podkręcania. Zysk w wydajności byłby znacznie większy niż to, co możesz wycisnąć z obecnego zestawu.

Dziękuję :slight_smile: a mam pytanie co jest bardziej ważne wymiana procka czy grafiki? Interesuje mnie która zmiana da mi większe osiąg w grach.

Do BF4 jedno i drugie musiałbyś zmienić , proponuje zacząć od procesora i płyty.

procesor pentium g 3258 koszt 260zł

płyta główna koszt +/- 200 zł  Następnie poszukamy karty.

Z odpowiednio wydajną kartą pentium g 3258 poradzi sobie bez większych problemów z BF4 

https://www.youtube.com/watch?v=HBpaceIotV0

Dzieki :wink: A nie bardziej oplacalne jest szukanie Phenoma II X4 ? Zeby plyty nie zmieniac?

Phenom II X4 965BE byłby wydajniejszy w większości gier od pentiuma g3258 , ale jego ceny oscylują w granicach 300 - 350 zł  a jeśli chciałbyś go podkręcić to jeszcze jakieś 100 zł chłodzenie.

Pentiuma też podkręcisz już na najtańszych płytach H81 ,a kolice 4GHz osiągniesz już na standardowym chłodzeniu , biorąc pod uwagę że będziesz miał nowy sprzęt na gwarancji , z możliwością rozbudowy o bardzo wydajne procesory i5,a g3258 będzie łatwiej sprzedać później niż phenoma to warto się zastanowić nad tym.Wybór należy do Ciebie.