Modernizacja / nowy zestaw

Pomyślę, ale to za miesiąc :slight_smile: Jednak skusiłem się na tego Silicona, parametry na papierze podobne. Życie zweryfikuje stan faktyczny :slight_smile:

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Mam wersję 256GB i trzyma zadeklarowane parametry :slight_smile:

A długo go masz?

Nawet sobie zapisałem: 18 grudnia 2019 r. :wink:

To chyba trochę za krótko, aby ocenić trwałość :slight_smile: Ale dobrze, że trzyma parametry :slight_smile:

No tak, o trwałości wypowiem się jak upłynie gwarancja :slight_smile:

Kupiłem kiedyś tani dysk SSD GoodRam(chyba c40), do starego laptopa. Podziałał 3 lata i zdechł :slight_smile: W biosie był wykrywany pod marką kontrolera i miał kilka MB pojemności :slight_smile:

Edit: A wcześniej kupiłem OCZ Agility 3 albo coś takiego, na tym niby wadliwym kontrolerze to do dziś działa :slight_smile:

OCZ kiedyś były high-endowymi dyskami ale potem zeszli na tanią masową produkcje i zbankrutowali z ciągu roku po takiej zmianie .
Nie wiem na co liczyli że nikt sie nie połapie że chcą wciskać dyski na poziomie goodram w 3x droższej cenie…

https://pclab.pl/news55696.html

Sam sie też zastanawiałem czy by nie kupić ich dysku ale kupiłem jednak od Samsunga to był jedne z tych pierwszych SSD 830 a potem dokupiłem kolejny 840 Pro i do dziś mi te ssd służą.

Ja osbosście wole jednak kupić nieco droższy sprzęt bo czasem można dopłacić 5-10% do ceny a w zamian za to otrzymać 2-3x bardziej żywotny dysk.

Niż patrzyć po znajomych januszach biznesu co żonglują potem elektroniką co 2-3 lata
i taki inwestuje kilkakrotnie tyle kasy w to samo - bez sensu.