Modernizacja obecnego PC

Witam. Obecnie posiadam sprzęt:

Intel Core i5 2320 

ASUS P8H61 MLE

2X2GB DDR3 1333MHZ HYXPERX

1TB SEAGATE

ZASILACZ BE QUIET 500W

GEFORCE ASUS GT 440

 

Sprzęt mam ok. 6-7lat. Wymieniłem w nim raz zasilacz z Modecom oraz zastosowałem chłodzenie na CPU z boxa na Silentium PC

I pytanie czy jest rozbudowywać tą jednostkę? Na pewno bym chciał dodać więcej ramu (8GB) oraz dać lepszą kartę graficzną. Jest sens bawić się? Pytanie pojawia się z racji tego, że DDR4 górują …

Siema,

podstawowe pytania: jaki cel (możliwie konkretnie opisz) i w jakim budżecie?

 

Na pewno karta graficzna sporo by zmieniła w grach. Twój procesor, to odpowiednik - powiedzmy - i3 obecnej generacji. Można więc celować w gtx 1050 Ti 4GB (Zotac, po rejestracji na stronie producenta 5 lat gwarancji) lub nawet 1060 (CPU w pewnych scenariuszach będzie ograniczeniem).

 

Masz tylko dwa gniazda na RAM, ergo trzeba byłoby się pozbyć obecnie posiadanych, aby zainstalować 2x4GB. Ceny tego podzespołu idą w górę i na razie na obniżkę się nie zapowiada. Sprzedawcy używanych, też trend zauważą.

Cel:Wyłącznie dla gier. Bo jak dla samego korzystania z Internetu itp. spełnia się idealnie. Jeśli chodzi o gry szczególnie nowsze tytuły trochę już się poci. Mówię o grze niskich detalach. Max. poswiece 2k na rozbudowę jego. I teraz pytanie czy na tej podstawie procesora dostanę płyty pod DR4. Z tego co widze to nie i tu właśnie mam dylemat czy jest sens bawić się w uograde na tej płycie. Chyba że ten procesor pasuje do podstawki innej gdzie będzie DDR4?

Kolejny problem. Ten procesor nie obsługuje DR4.

Twój procesor nie obsłuży DDR4.

 

W takim budżecie:

Pentium G4560 + MSI B250M PRO-VD + DDR4 2x4GB 2400MHz + używany gtx 970 do ~800 zł.

Mobo, CPU i RAM spokojnie sprzedasz w całkiem niezłych pieniądzach, gdyż jest popyt na nie.

Biorąc pod uwagę pieniądze ze starych części można pokusić się o i5-7500. Wtedy komputer by był całkiem nieźle złożony. Z czasem dokupiłbyś drugie tyle samo RAM, zaś jeszcze później SSD.

 

Albo… kupić grafikę na razie i czekać ze zmianą platformy na nowe procesory AMD. 

I taki Pentium G4560 będzie odpowiednikiem mojego Core i5 2320?

W nowej [quote=“daniel06, post:5, topic:520008, full:true”]
I taki Pentium G4560 będzie odpowiednikiem mojego Core i5 2320?
[/quote]W tej konfiguracji powinien nawet być ciut szybszy, ale to już zależnie od zastosowania.

Jednak zrobię tak że:
MB pod DRR4 na 2400MHZ i 1151 lga do tego będzie 2x4GB DDR4 a także od razuzera GTX 1060. Do tego z początku będzie jakiś Pentium za 300zl. Później dojdzie I5 6500 i ssd. Zasilacz obecny dźwignie sprzęt. Sensowny pomysł?

i to pod każdym względem.

[quote=“daniel06, post:7, topic:520008, full:true”]
Jednak zrobię tak że: MB pod DRR4 na 2400MHZ i 1151 lga do tego będzie 2x4GB DDR4 a także od razuzera GTX 1060. Do tego z początku będzie jakiś Pentium za 300zl. Później dojdzie I5 6500 i ssd. Zasilacz obecny dźwignie sprzęt. Sensowny pomysł?
[/quote]Jeśli już to Kaby Lake: i5 7400 lub 7500. 1060 6GB Jetstream polecam. I może być.

Witam. Jak w temacie planuję modernizację komputera (buda) budżet do 3000 … na tą chwilę mam :

-zasilacz : Corsair ATZ VS 450W

-proc: Intel Core i5 4570 LGA 1150 3.2GHZ 6MB Cache

-dysk: Crucial MX100 256GB

-ram: 8GB (2x 4GB) DDR3 Ballistix PC3-1 2800 CL9 1.5V Crucial

-płyta: ASRock H97 Pro4/A/ASRK

-grafika: MSI Radeon R7 260X 2GB GDDR5 PCI-E 3.0 DirectX 11.2 128bits Memory Bus

Jeśli by się dało to mógłbym zostawić: procek, dysk i zasilacz bo wydaje mi się że dają radę. Co do grafiki to podejrzanie się grzeje i chyba jest problem z wiatrakiem na niej bo strasznie hałasuje pomimo czyszczenia i “smarowania” przez co łapie temperaturę do 75-80st. przy dużym obciążeniu. Było nawet raz że wiatrak na grafice się nie włączył w ogóle i doszło prawie do 100st. Generalnie “na czysto” na pulpicie pokazuje teraz 35st. Spróbuję dopasować wiatrak z starego GeForce 450 ale wstępnie to chyba trzeba w budżecie uwzględnić grafikę. Potrzebuję również jakiejś konkretnej obudowy pod to wszystko.
Generalnie komputer służy mi do gier i internetu ale z tymi grami to bez przesady. Myślałem o czymś w stylu GeForca 1060.
Monitor to jutro odbieram LG 27UD68-W (http://www.euro.com…ud68-w.bhtml).
Jeśli chodzi o specjalne wymagania to fajnie by było żeby był przede wszystkim cichy i jeśli chłodzenie cieczą jest wydajniejsze niż powietrzem to może byłbym zainteresowany taką opcją. Podkręcania na tą chwilę nie planuję jednak w przyszłości nie wykluczam.

Atronics kiedyś już mi pomogłeś z podzespołami … gdzieś jest ten temat na forum może coś doradzisz?

Z góry dzieki za pomoc i sugestie.

velmasta

Zmień sobie na razie tylko grafikę i jak chcesz dobrą obudowę.

lub z oknem

[quote=“velmasta, post:10, topic:520008”]
Co do grafiki to podejrzanie się grzeje i chyba jest problem z wiatrakiem na niej bo strasznie hałasuje pomimo czyszczenia i “smarowania” przez co łapie temperaturę do 75-80st
[/quote]One tak mają:
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/260X/charts/temp_load.png[quote=“velmasta, post:10, topic:520008”]

Monitor to jutro odbieram LG 27UD68-W
[/quote]Jeżeli chcesz grać w natywnej rozdzielczości, to grafika (1070 minimum np. Gamerock) i proc do wymiany.
Alternatywa to granie na fullHD (powinno dobrze się skalować w dół, gdyż będzie to dokładnie 1/4 pikseli).

Obudowy jak wyżej lub PAX m70 (przyzwoicie wyceniona i wyciszona).