Modernizacja PC

Witam,

Muszę zmodernizować komputer. Konfig.: AMD Sempron 2800+, MSI K9N Neo-F, DDR2 512MB, WD 80GB, GF 7300GS, Fortron 350THA-P.

W gry raczej nie gram, więc karta zostaje stara. Na pewno zakupię RAM 2GB i zastanawiam się, czy opłaca się kupić AMD 64 X2, czy lepiej wziąć jakiegoś Intela na S. 775? Komp głównie do internetu, muzyki etc. X2 chyba powinien wystarczyć, jak sądzicie? Jakiś tani i solidny sklep internetowy moglibyście mi polecić?

sklep jaki polecam to proline a jeśli masz kompa do muzy to po co wymieniać

Rzeczywiście można odebrać moją poprzednią wypowiedź tak, że nic na tym komputerze specjalnego nie robię, ale to nie do końca jest prawdą. No cóż, lubię również zagrać w jakieś gry typu VM, FM, jakieś strategie itp. Także prosiłbym raczej odpowiedzieć na moje pytania.

Procesora na Intela nie możesz zmienić, bo do tego musiałbyś zmienić płytę główną.

Na AMD Athlon 64 X2 możesz, ja sam używam takiego :wink:

Przy twoim zasilaczu nie bierz mocniejszego, najlepiej takie co biorą 45W (np. 5050e).

sklep agito.pl

a co do reszty to brak mi słów ale się zmuszę ile masz pieniędzy na to. Po za tym jak 7300GS ma starczyć do strategii skore te zwłaszcza RTS są bardzo wymagające, no chyba że to jakieś totalne starocie.