Modernizacja PC

Chciałem zmienić PC i co o tym sądzicie ?

OBECNY:

Intel Core i3 530 ( 2.93Ghz )

2GB RAM ddr3 1333mhz

Radeon HD 4670

Corsair VS 450 [nówka]

Tak więc mam pomysł aby dokupić 2gb ram tej samej i chcę zmienić grafikę na Radeon HD 6950 co o tym sądzicie ?

… procesor masz słabiutki i jeśli koniecznie chcesz wymieniać grafikę to nie na takiego smoka prądożernego jakim jest HD 6950 Pmax.=200W, Proponuję mniej prądożerną o podobnej wydajności kartę, jaką jest np. MSI R7 260 1GD5 OC Pmax.=95W. Karta ta zapewni Ci przewagę wydajności GPU nad CPU, co nie jest wadą w komputerach skonfigurowanych sprzętowo pod gry.

Lepszy procesor + 4 GB RAM

Polecam ci dołożyć jeszcze 6 GB RAM lub jak nie masz funduszy to dołóż chociaż 4GB i zmień procesor na Core i5 a jak Core i5 nie spełnia twoich wymagań to weź i7

A na wuja mu te 6/8 GB RAM-u, skoro to w prawie żaden sposób nie przełoży się na wydajność? 4 w zupełności wystarczyłoby. Nie róbcie mu wody z mózgu.

@expertt_, zamiast wyrzucać cały budżet na kartę graficzną, której i tak nie wykorzystasz z obecnym procesorem, lepiej zastanów się nad wymianą płyty głównej i procesora, a dopiero później karty.

Tak wiem RAM kupuję 4GB wiecej mi nie trzeba czyli brać r7 ? ;c myślałem ale szkoda mi tego 6950 ;// co sądzicie zasilacz jeszcze nie ma ale to kwestia zamówienia :wink: bo mam black list ;c zasilacz

Może najpierw powiedz do czego wykorzystujesz ten kmputer.

gry…

Kolego, wydaje mi się, że sztucznie podbijasz temat - nabijasz posty, czy co? Zadajesz w kółko te same pytania, które zadawałeś już we wcześniej założonych tematach i z tego co wiem otrzymałeś na nie odpowiedź. O co Ci chodzi?

Czyli brać tego r7 ? :/ 

Mnie męczył drogą prywatną. I tak długo to wytrzymałem :wink: