Modernizacja PCta pod TES V SKYRIM

Witam ! Chciałbym ogarnąć TES V Skyrim na swoim leciwym staruszku :confused: Co do kasy jaką mogę przeznaczyc na ten cel to max 1000 zł … Wiadomo jakie mamy zarobki w tym kraju … Chciałem sam wybrać podzespoły ( oczywiście nie wszystkie ) co nie raz robiłem ale od ok 2 lat nie siedziałem w tych tematach i jestem tak 50 lat za murzynami :wink: Wiem , że za dużo nie zdziałam ale przed spaleniem sie mojego GeForce’a 9500GT 1GB Oblivion chodził na Max Detalach elegancko i płynnie . Mam na oku nowego GeForce’a Gainward 450 GTS 1028mb GDDR5 za 300zł mówcie czy coś da czy nie i jaki zasilacz bo jak sądze na 300W nawet nie odpali ha . Podaje specyfikację mojego rumpla :

System operacyjny : MS Windows Vista Home Basic 32-bit SP2

Procesor : Intel Pentium E5200 2.50 Ghz Technologia Wolfdale 45nm

Pamięć RAM : DDR2 ( slot 1 DDR2 / 2048 MB PC2-6400 (400Mhz) Hyundai Electronics )

( slot 2 DDR2 / 256 MB PC2-4300 (266Mhz) Legacy Electronics )

Płyta Główna : Gigabyte Technology G31M-S2L ( Socket 775 )

Karta Graficzna : GeForce 7300GS PCI Express x16 DDR2 256 MB … Masakra

Dysk Twardy : 488 GB Hitachi HDP725050GLA360 ATA Device SATA

Napęd Optyczny PHILIPS SPD SPD600ST ATA Device

Karta Dźwiękowa : zintegrowana Realtek High Definition Audio

Monitor : SyncMaster P2050

Zasilacz : pnf atx 12v 300w pfc

Dorzuć pamięci do 4GB, kręć proca, ten zasilacz to fortron pnr 300W? Jeśli tak to mimo tego że markowy to troszkę mało może być mocy po zmianie grafiki.

Zasilacz dokładnie to Fortron 300W zgadłeś :slight_smile: A mnie firma umknęła . Czyli jak mówisz kość 256MB zamienić na 2GB , podkręcic procka , nowy zasilacz po zmianie karty to napewno konieczność :slight_smile: Jak z tą kartą GeForce Gainward 450 GTS 1028mb GDDR5 ? Według opinii i recenzji jest niezła jeżeli chodzi o wydajność w nowych grach . Ewentualnie poradźcie inną . A i jeszcze jedno zasilacz brać 400 , 450 czy 500 ? I jakiej marki ?

płyty nie musisz wymieniać :wink: procka też bym nie wymieniał, ewentualnie zainwestował w chłodzenie i OC (mój e5400 z Tuniq Tower 120 na @3.8GHz ogarniał wszystko ;), a Skyrim na maxie [wydaje mi się, że] śmigał, bez przycinania, tak jak powinien) tylko nie wiem jak OC na tym gigabycie wygląda

Dysk pewnie też zostanie, chyba że już ma duży przebieg :wink:

RAM zdecydowanie sprzedać i kupić 2x 2GB, jak chcesz żeby siano zostało z Twojego 1k to 800MHz jakieś zwykłe bez wydziwieństw. _edited:_ram teraz ogarnąłem, że jest 2GB 800MHz, więc pozostaje tylko jedną kość kupić.

Zasilacz to chyba na pierwszym miejscu bym wymienił, jak nie boisz się używek renomowanych firm kupować to proponuje używany, a jak wolisz to słabszy i nowy z 24miesieczną gwarancją ze sklepu. Zdecydowanie 450W lub więcej, lepiej niech się nie poci :wink:

Grafa GTS450 jak dla mnie ok, patrząc na parametry, ale sam jej nie testowałem.

System też na pewno trzeba zmienić :wink:

przy mojej szybkiej kalkulacji wyszło mi ok 700zł (bez systemu i jedną kością RAM), kupując po taniości, więc jak chcesz możesz nawet płytę wymienić jakąś z s775 i DDR3 (radziłbym coś w standardzie ATX, a nie mATX) i zaoszczędził kilka złotówek na RAM’ie, albo pójść na ilość ramu :wink:

podkręć procesor i kup jakiegoś radeona 6770 http://www.morele.net/karta-graficzna-t … 29-420924/ będzie lepszy od tego gts450 lub nawet mógłbyś się pokusić o 6850 http://www.morele.net/karta-graficzna-x … fc-377172/ nie musi być akurat ten producent do tego dorzuć 1GB ram zasilacz zmień na np taki http://www.morele.net/zasilacz-chieftec … lk-384671/ albo jakiś inny np fortron minimum 450Watt i cie to wyjdzie ok 800zł

Starymi częściami można handlować - sprzedać CPU i zmienić na C2Q też można.

Może coś ci to rozjaśni. Gram w 1920x1080 na maksymalnych detalach z dodatkowo podkręconym dystansem rysowania trawy oraz szczegółowości obiektów. Konfiguracja mojego komputera:

AMD Phenom X4 940 3GHz

2x2 GB DDR2 800MHz

Radeon 6950 2GB

Nic nie jest podkręcone.

Na takim sprzęcie wyciągam mniej więcej 15-40 FPSów w zależności od scenerii. Po podkręceniu CPU oraz przestawieniu karty grafiki na bios od radeona 6970 fpsy lekko idą w górę. Tak więc do na prawdę komfortowej rozgrywki potrzebny jest bardzo mocny sprzęt. Mój miejscami nie wyrabia. Na szczęście w Skyrim niski fps nie zawsze przeszkadza.

A teraz co oznaczają maksymalne detale ustawione w opcjach gry:

-trawa rysuje się kilka metrów przed graczem - bardzo wkurzające. Na szczęście łatwo i z niewielkim spadkiem klatek można to skorygować w plikach konfiguracyjnych.

  • nieco oddalone obiekty składają się z małej ilości wielokątów i pokryte są kiepskimi teksturami - to również drażni ale da się poprawić z tym, że spadek klatek jest już znaczny.

  • brak dynamicznego cieniowania koron drzew - nie przeszkadza, gdy nie wiesz, że z lepszymi cieniami drzewa wyglądają lepiej. Można je włączyć w pliku konfiguracyjnym. Nie zauważyłem spadku wydajności.