Modernizacja/położenie wentylatorów

Witam. modernizacja kompa dla dzieciaków ciąg dalszy.
Po wymianie podzespołów tj. procka, płyty, grafiki, ramu przyszła pora na polepszenie efektu wizualnego. dzieciaki chcą kolorów :slight_smile:
Więc tak:
obudowa SPC Gladius M35
płyta główna Gigabyte B450 DS3H
chłodzenie procka Fera 3
Dokupiłem szklany panel do obudowy i okazyjnie 4 wentylatory
2 x 140 sigma pro pwm
1 x 140 coolermaster masterfan rgb
1 x 120 coolermaster masterfan rgb
w obudowie teraz mam 2 x 120 sigma pro podłączone pod regulator na obudowie i Fera ma jeden wentyl 120 sigma pro.
Jak to najlepiej wszystko podłączyć?

Buda pozwala na takie konfiguracje:

• przód: 2x120 lub 2x140
  • góra: 2x120
  • tył: 1x120

Na tył możesz dać masterfana 120. Na przód 140-tkę masterfana i jedną 140 od sigmy (będzie chłodniej i kolorowo). Na górę jedną lub dwie sigmy 120.

Co do podłączenia. Tylna 120 do płyty głównej. Górne 120-tki do regulatora. Najgorzej z przodem, bo PWM jest czteropinowy, a regulator obrotów pozwala (zapewne) na podłączanie wentylatorów trzypinowych. Więc jak wentyle mają po cztery piny, to nie masz za bardzo gdzie je wpiąć.

Myślałem że jakoś dam radę przód, tył i wentyl z chłodzenia podłączyć pod płytę a top pod regulator… Może są jakieś przejściówki itp.umożliwiające podłączenie wentylatorów pod PWM?

Zwróć uwagę, że masz tylko jedno wejście w płycie.

A przejściówki na pewno są. Ostatecznie możesz wyłamać jedną boczną ściankę w końcówce z regulatora, tak żeby dało się wpiąć wtyczkę czteropinową.

Napiszcie mi czy jest możliwość kupna jakiegoś huba, boxa do podłączenia RGB ? Na płycie mam tylko jedno wyjście LED RGB ale obsługuje tylko 7 kolorów (statycznych). Podpiąłem dzieciakom kupiony gdzieś na chińczyku taki pasek led z małym pilocikiem zasilany przez usb i rgb fajnie działa. Jak można to ogarnąć?
Np coś takiego:

To co mi da że podepną pod płytę jak działa tam tylko 7 kolorów bez pełnego RGB…