Modernizacja starego laptopa - Acer Aspire 3633

Wyciągnąłem z dna szafy starego lapka i zastanawiam się nad jego modernizacją - np. dysk SSD, ewentualnie coś jeszcze (RAM?).

Zanim przestałem go używać były z nim jakieś problemy. Strasznie się mulił, ale szczegółów już nie pamiętam.
Na chwilę obecną się uruchamia, ale nie mam na nim praktycznie żadnego oprogramowania. Wszystko odinstalowałem.

Pytanie czy warto, a jeśli tak to co do niego wkładać.

Parametry:

Acer Aspire 3633WLMI
Intel® Celeron® M 1.5Ghz,
1024 kB L2 cache
karta graficzna SiS M661MX/963L 128MB
512 MB DDR 400 Mhz
60GB HDD
Windows XP

Wrzucam też SMARTa z HD Tune Pro (może się przyda):

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ten sprzęt ma być używany na codzień? W takim wypadku polecałbym zakup czegoś szybszego, aktualnie mobilne C2D to już mało do komfortowej pracy a tutaj do modernizacji pamięć RAM, gdzie jest to stary typ ddr, dysku nie zmienisz na sensowny model bo laptop nie ma portu sata tylko stare złącze ATA, dwurdzeniowego procka tutaj nie wrzucisz itd. Jednym słowem zabrałeś go z jedynego przewidzianego dla niego miejsca.

1 polubienie

Dokładnie wszystko stare.Nawet dysk nie jest już pewny,bo coś już zaczyna z relokacją sektorów.Pamieć DDR1 tylko z Allegro albo komisów,specjalny typ do laptopa.

Ładowanie do tego dysku który jest drozszy niż cały laptop? Sam sobie odpowiedz.Można (za grosze) dokupić RAM bo 512MB nawet na XP to zdecydowanie za mało i dać dzieciakowi do zabawy. Przy braku funduszy na nowy lepiej poszukać jakiegoś polisingowego.