Modernizacja starego PC, pytania

(Comandos21) #1

Hej , doszła już do mnie karta radeon hd7770:) wiadome jest że zajmuje 2 miejsca płytkę główną mam taką: 

w złączu pci tym ostatnim po lewej stronie (tym zwykłym pci a nie pci-e)mam kontroler sata ponieważ 4 dyski posiadam:) i tu moje pytanie:

jeżeli karta graficzna wejdzie to może być wentylator trochę przysłaniany przez ten kontroler? nic się nie będzie działo groźnego karcie?

(Semtex) #2

Jeżeli masz jakikolwiek nadmuch na froncie budy to nie powinno być problemu, jeżeli nie masz to też nie będzie większego problemu, kilka stopni więcej i tyle/

(Comandos21) #3

ale wejdzie i to i to chyba co? no nie mam nadmuchu z przodu ani z tyłu mam tylko wydmuch na tyle obudowy:)

(Semtex) #4

Powinna wejść, jak możesz to zorganizuj sobie wentylator na front lub bok (bok pomaga w chłodzeniu takiego układu jak planujesz). Możesz też pomyśleć o czymś takim https://www.google.pl/search?q=pci+extension+cable&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=4ITVUsD5MITIswawqIDYDA&ved=0CCsQsAQ&biw=1920&bih=974 :wink:

(Comandos21) #5

no właśnie chce cos takiego na allegro nabyć ale jak to po polsku się nazywa, nie mogę znaleźć

(Semtex) #6

Riser :slight_smile: Chyba najtańsza opcja na A http://allegro.pl/tasma-riser-pci-32-bit-19cm-i3868579037.html :wink:

(Comandos21) #7

oki dzięki a wentylator to 8cm na bok obudowy starczy? wyciągający czy wciągający zamontować?

(Semtex) #8

80 mm może "suszyć" ale z braku laku może być, ma być ustawiony jak nadmuch, czyli wciąga chłodne powietrze i dmucha na kartę :wink:

(Comandos21) #9

suszyć tzn?

(Semtex) #10

Może być głośny...

(Comandos21) #11

heeh a taki bajer:) to inny cichy jaki dać 4cm chyba za mały:)

(Semtex) #12

4o mm może być jeszcze głośniejszy, najlepsza opcja to 120mm ustawione na jakieś 900 obrotów.

(Comandos21) #13

aż tyle otworu nie mam w boku:) dam 8cm chyba, zresztą z mierzę co wejdzie i to kupię a wpiąć to pod złącze wentylatora płyty głównej czy pod osobny reg. obr?

(Semtex) #14

Jak chcesz, regulatorem możesz łatwo sterować prędkością/hałasem. :wink: Możliwe, że masz rozstaw otworów na 92mm.

(Comandos21) #15

oki, dzięki za pomoc:) z tyłu miałem rozstaw na 12cm wentyl:) stara to jest obudowa ATX dokładnie ma 9lat:)) i tam inaczej myśleli o chłodzeniu chyba bo jest tunel do procka a na dole jak są pci są dziurki ale nie aż takie duże żeby wszedł 12cm wentyl

(Comandos21) #16

A jeszcze jedno, potrzebuję zaktualizować bios do wersji 1.40. Posiadam wpięty w pci konyroler sata z wlasnym biosem. Czy muszę wypiąć go nim zrobię aktualizację bioda z poziomu pulpitu? Nic się nie stanie jak go zostawię wpiętego?