Modernizacja starego PC, pytania

Hej , doszła już do mnie karta radeon hd7770:) wiadome jest że zajmuje 2 miejsca płytkę główną mam taką: 

w złączu pci tym ostatnim po lewej stronie (tym zwykłym pci a nie pci-e)mam kontroler sata ponieważ 4 dyski posiadam:) i tu moje pytanie:

 

jeżeli karta graficzna wejdzie to może być wentylator trochę przysłaniany przez ten kontroler? nic się nie będzie działo groźnego karcie?

Jeżeli masz jakikolwiek nadmuch na froncie budy to nie powinno być problemu, jeżeli nie masz to też nie będzie większego problemu, kilka stopni więcej i tyle/

ale wejdzie i to i to chyba co? no nie mam nadmuchu z przodu ani z tyłu mam tylko wydmuch na tyle obudowy:)

Powinna wejść, jak możesz to zorganizuj sobie wentylator na front lub bok (bok pomaga w chłodzeniu takiego układu jak planujesz). Możesz też pomyśleć o czymś takim https://www.google.pl/search?q=pci+extension+cable&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=4ITVUsD5MITIswawqIDYDA&ved=0CCsQsAQ&biw=1920&bih=974 :wink:

no właśnie chce cos takiego na allegro nabyć ale jak to po polsku się nazywa, nie mogę znaleźć

Riser :slight_smile: Chyba najtańsza opcja na A http://allegro.pl/tasma-riser-pci-32-bit-19cm-i3868579037.html :wink:

oki dzięki a wentylator to 8cm na bok obudowy starczy? wyciągający czy wciągający zamontować?

80 mm może “suszyć” ale z braku laku może być, ma być ustawiony jak nadmuch, czyli wciąga chłodne powietrze i dmucha na kartę :wink:

suszyć tzn?

Może być głośny…

heeh a taki bajer:) to inny cichy jaki dać 4cm chyba za mały:)

4o mm może być jeszcze głośniejszy, najlepsza opcja to 120mm ustawione na jakieś 900 obrotów.

aż tyle otworu nie mam w boku:) dam 8cm chyba, zresztą z mierzę co wejdzie i to kupię a wpiąć to pod złącze wentylatora płyty głównej czy pod osobny reg. obr?

Jak chcesz, regulatorem możesz łatwo sterować prędkością/hałasem. :wink: Możliwe, że masz rozstaw otworów na 92mm.

oki, dzięki za pomoc:) z tyłu miałem rozstaw na 12cm wentyl:) stara to jest obudowa ATX dokładnie ma 9lat:)) i tam inaczej myśleli o chłodzeniu chyba bo jest tunel do procka a na dole jak są pci są dziurki ale nie aż takie duże żeby wszedł 12cm wentyl

A jeszcze jedno, potrzebuję zaktualizować bios do wersji 1.40. Posiadam wpięty w pci konyroler sata z wlasnym biosem. Czy muszę wypiąć go nim zrobię aktualizację bioda z poziomu pulpitu? Nic się nie stanie jak go zostawię wpiętego?