Modernizacja starszego pc-ta (RAM, SSD)

siemanko, w końcu mam trochę więcej czasu to postanowiłem zmodernizować troszkę mojego starszego pc-ta, druga sprawa muszę kiedyś się w końcu z tym pc-tem przerzucić na 7 z xp, dlatego potrzebuje nowy dysk, bo nie mam jakoś ochoty przenosić tylu danych, a jak już kupuje to czemu nie ssd? :slight_smile: trzecia sprawa to RAM już od dłuższego czasu miałem zamiar kupić, ale XP mnie blokuje, no i także pytanie ile ram-u dokupić i z jakiej firmy?

pamięci najlepiej takie same, a jak nie to szukaj z takimi samymi timingami i taktowaniem 2x1 lub 2x2 

 

ps: płyta dobra pod mod xeona 771 do 775

4 GB wystarczy na 7? czy jednak 6 GB?

 

 

dzięki za info o takiej możliwości, ale jak na razie nie mam kasy na aż taką modyfikację tego kompa, bo zmiana procka wymuszała by zmianę grafy, a z kompa korzystam tylko weekendami

na system i przeglądarkę wystarczy 2 GB a więcej zależy od zastosowania

 

wsadzenie lepszego proca niczego nie wymusza, poprawnie to lepszy procesor umożliwia wsadzenie lepszej grafiki tak żeby nie była przez niego ograniczona

ale wsadzenie lepszego procka nie jest równoznacznie z wymianą grafiki jeśli ta ci wystarczy moze zostać, wydajniejszy procesor wpłynie na na lepsze i szybsze działa systemu, programów, szybsze ładowanie się oraz działanie dosłownie wszystkiego, wszytsko zalezy od potrzeb i zastosowania

co do tych 2 GB to się nie zgodzę, chyba, że 7 jest tak super zoptymalizowana, ale XP nie daje rady

 

a chodziło mi bardziej, że to ja bym się zmusił przy takim procu do lepszej karty ze względu na gry :stuck_out_tongue:

co znaczy nie daje rady? zapełnia się cały ram? zalezy od tego jakich programów używasz i ile masz ich otwartych w tle

miałem w ręce netbooka z 1GB ram na windows 7 starer i jakoś chodził

ja w modyfikacje bym się osobiście nie bawił a żeby wpakować lepszy proc musiał byś wymienić płytę główną

 

PS. windowsa można zoptymalizować wyłączyć niepotrzebne usługi i programy z autostartu wtedy 2GB ram starczy

sam firefox zżera około 1GB ramu, jasne, że wszystko może “jakoś” chodzić, czasami pracuje na kompie co ma 768 MB ramu i też jakoś chodzi

jak chcesz jak najtaniej,to kup jeszcze 1gb ramu [3gb total]  i zainstaluj win 7 32bit lub 2 gb ramu [4gb total] i wtedy win 7 64bit.

 

u mnie obecnie przy samej otwartej przeglądarce system wciąga 2.31gb ramu .fakt faktem troszke programów chodzi w tle .program od myszki,klawiatury ,core temp,norton ,v turbo,geforce experience.

mi fireofox bierze maksymalnie 300MB w 1gb nie wierzę chyba że masz 30 dodatków i 50 otwartych kart

z adblokiem dochdodziło do 500MB ale ten dodatego poleciał do kosza

2GB to minimum co zamierzam zakupić :wink:

 

a liczysz plugin-container? a dodatki to tylko aby firefox był zrobiony pode mnie [obecnie przy 7 kartach mam około 770 MB zajęte]  :slight_smile: trochę schodzimy z tematu :stuck_out_tongue: